Toshiba Satellite a210 15 J XP

Konu, 'Toshiba Notebook' kısmında ce23 tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. ce23

ce23 Yeni Üye

arkadasa Toshiba Satellite a210 15 J aldık şmdi düşünüoruz vistadan kaçanlar kervanına bizde katılsak mı die ama toshiba sitesnde bu moedlin xp driverlarını göremedim benn

2. The Wind

The Wind Yeni Üye

Valla arkadaşlar yarım saattir arıyorum sizin için ama bulamadım.Bulunca yazarım buraya.

3. ce23

ce23 Yeni Üye

ok teşekkur ediorum

4. ce23

ce23 Yeni Üye

5. The Wind

The Wind Yeni Üye

makinanızın model uzantısını makinenizin altından bakar mısınız?sonra bakalım tekrar.psaeg mi psael mi psafg mi?

6. The Wind

The Wind Yeni Üye

Ben baktım,Sizinkinin model uzantısı PSAFG fakat toshibanın sitesinde sizin modelde sadece bios güncellemesi mevcut.Vista driverları bile yok maalesef..

7. ce23

ce23 Yeni Üye

ok teşekkur ederim ben bide derdimi toshibatece iletmiştim onlarda şöyle bi mail geldi eğer driver yoksa onalr nasıl çözüm bulabilio anlamadım yada yanlış mı anladım ben :D

Kimden: Toshibatech (info@toshibatech.net)
    ''Merhaba, Makinenizde xp işletim sistemine Toshiba Avrupa destek vermiyor. Fakat sizeyardımcı olmak için makinenizi servisimize bırakırsanız sizin için xp uyumlusürücülerini servis ücreti karşılığında araştırabiliriz. XP lisanslama kiti:200$+kdv dir. Sürücü ve yazılım kurulum işlemi ise 60ytl+kdv dir.''

8. The Wind

The Wind Yeni Üye

Yok artık istedikleri paraya bak.!!!Neyse kardeş demekki ellerinde var,ben bulamadım valla. :evil:

9. ce23

ce23 Yeni Üye

ben toshiba avrupa değilde amerikanın sitesine baktım cunku servisten bana gelen mailde ''Makinenizde xp işletim sistemine Toshiba Avrupa destek vermiyor'' die bi cümle vardı neyse amerikanın sitesine girdim orda toshiba a210 st1616 die bi model vardı uzantısıda benmki givb psafg acaba doğru şeyimi buldum..bi bakabilirmsiiniz

http://www.csd.toshiba.com/cgi-bin/tais ... e&x=38&y=0

teşekkur ederim

10. koala12

koala12 Yeni Üye

kardeş ben sürücüleri kontrol etmeden attım formatı. kurtarma DVDsi de sorunlu çıktı kaç gündür cebelleşiyorum. bu linki akşam kontrol eder sana yarın cevap yazarım.

Edit:
    http://drop.io/A215_S7428Drivers şu adresten bazıları uydu, "tüm notebooklar için ati ekran kartı" başlığından ekran kartını yükledim, senin linktekileri hala deneyemedim. Şu an makinem de 1 tane Bilinmeyen Sistem Aygıtı, 3 tane de Temel Sistem Bileşeni driversiz görünüyor. Fn tuşları ve kart okuyucu çalışmıyor. Bluetooth u deneme şansım yok. Kamera ise vista sürücüleri ile çalışıyor.

11. The Wind

The Wind Yeni Üye

o model sizinkiyle aynı olsa bile,siz vista driverlarını listelemişsiniz...xp diye arattığınızda yine sadece bluetooth driverı var,yani maalesef america sitesinde de yok sanırım..ama serviste para karşılığı var :evil: :evil:

12. ce23

ce23 Yeni Üye

ok doğruya baya bi kurcaladım bu işi kafa kalmamış ben de şimdi farkettim :D

13. The Wind

The Wind Yeni Üye

Hocam sizi bilmem ama ben baya bir alıştım vista keratasına...Sp1den de baya ümitliyim,ocak şubat gibi çıkar yükleriz.Ufak problemler çıkarıyormuş bazen ben pek karşılaşmadım açıkcası.Xp yüklemeyi falan hiç düşünmedim.Vista biraz gelişirse bence xp ye göre çok daha güzel.Kişisel görüş tabi benimkisi.

14. saka

saka Admin Yetkili Kişi

sp1 i istersen yükleyebilirsin. bir deneyip sonuçları yazarsın artık bize.
    hanımın notebookta vista var ama pek kurcalamak istemiyorum.
    İlk kurbanımız sen olsana

15. The Wind

The Wind Yeni Üye

Valla ben almayayım saka kardeş:)Senin açtığın sp1beta konusuna da yazmıştım demolardan hiç hazetmiyorum diye.Nedense öyle bir takıntım var.Bir de kotalı internetim var :mrgreen: Tam sürümü çıkınca yüklerim hemen söz.

16. gelecekonline

gelecekonline Yeni Üye

17. The Wind

The Wind Yeni Üye

Hepsi var mı bu linkte ve hepsi çalışıyor mu?

18. gelecekonline

gelecekonline Yeni Üye

Hepsi Denedi.Sadece Modeminkini vermedik oda artık kullanılmadığı için.

19. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Gelecekonline;
    Linki size teşekkür ederek kendi sitemize almamızın bir sakıncası var mıdır?

20. The Wind

The Wind Yeni Üye

Teşekkür ederiz paylaştığınız için.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş