Toshiba Satellite A210-133 PSAEGE laptop hakkında herşey

Konu, 'Toshiba Notebook' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Toshiba Satellite A210-133 PSAEGE - 01M00KTE Özellikleri

İşlemci, Chipset ve Bellek:
    AMD Turion64 X2 Dual-Core Mobile Technology TL-52 1.6 GHz, 1MB Cache, 1600 HT MHz FSB
    2GB DDR2 Bellek

Görüntü ve Ses:
    15.4" WXGA (1280x800) Toshiba TruBrite WXGA TFT Ekran
    831MB ATI Radeon X1200 HM Ekran Kartı (2GB sistem hafızası ile maks. 831MB grafik belleği)
    Entegre 1.3 MP video kamera (VoIP)
    Entegre mikrofon (VoIP), HD Audio
    Toshiba Bass özelliği geliştirilmiş ses sistemi, stereo hoparlörler

Depolama:
    120GB 5400rpm Seri ATA HDD
    DVD+-RW Dual Layer Optik Sürücü
    5 i birarada Bridge Media Yuvası

İletişim:
    56K faks modem
    10/100 Mbps Ethernet
    802.11b/g kablosuz ethernet
    Bluetooth 2.0 EDR

Bağlantılar:
    4 x USB 2.0 port
    1 x i.LINK® (IEEE 1394) port
    1 x TV çıkışı (s-video)
    1 x Express Card Slot

Batarya:
    Li-Ion pil
    2.5 saate kadar kullanım süresi

İşletim Sistemi:
    Microsoft Windows Vista Home Premium Edition

Ağırlık:
    2.7 kg

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Toshiba Satellite A210-133 PSAEGE windows xp kurulumu ve xp drivers

Xp kurulumuna başlamadan önce;
    1. Sata diskleri tanıyabilen bir windows xp cd si yapın, ( Nasıl yapılır?)
    2. Windows xp Service pack 2'yi buradan indirin.
    3. Aşağıdaki sürücüleri indirin.
    4. Eğer vista ve xp yi aynı anda kullanmak istiyorsanız burayı okuyun.
    5. Bilgisayarınızın ilk olarak cd den açılması için bios ayarlarını yapın. ( nasıl yapılır? )
    6. Eğer hayatınızda ilk defa windows kuruyorsanız ya da windows nasıl kurulur bilmiyorsanız burayı okuyun.

Kurulum adımları;
    1. Sata driverları olan xp cd si ile kurulumu yapın.
    2. Windows service pack 2'yi kurun.
    3. Aşağıdaki sürücüleri SIRASIYLA kurun.

Sürücüler:
    Sürücüleri kurarken aşağıdaki sıralamaya uymanız sistem performansı açısından oldukça önemlidir.

1. Ati Smbus driver: Ati smbus driver dosyasını masaüstüne indirip açın. Bilgisayarıma sağ tıklayın, özellikler, donanım, aygıt yöneticisine girin. Smbus isimli ünlem işaretli aygıta Sağ tıklıyoruz.
      Sürücüyü güncelleştir > Hayır[nb],[/nb] Bu kez değil > Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) i seçip ileri diyoruz. Gelen ekranda arama şu konumu da içersin: yazan yerde işaret yoksa mouse ile tıklayarak işaretliyoruz.
      Gözata tıklayarak masaüstündeki zipli dosyayı açtığımız klasörü gösteriyoruz.
    2. Amd İşlemci sürücüsü : Toshiba Amd Processor driver

3. Toshiba Satellite A210-133 PSAEGE ekran kartı sürücüsü: Toshiba Satellite A210-133 PSAEGE ATI Radeon® X1200 vga driver download
    4. Ses yaması : Önce bunu kurunuz.Microsoft Universal Audio Architecture (UAA) Bus Driver for High Definition Audio
    5. Ses kartı sürücüsü : Realtek audio driver'ını indirin. Kurulumun nasıl yapılacağı açılan sayfada yazıyor.

6. Modem Sürücüsü : modem driver download
    7. Ethernet sürücüsü: realtek lan driver'ı kurun ve yeniden başlatın.
    8. Bluetooth sürücüsü: bluetooth driver ve Bluetooth monitor dosyalarını kurun.
    9. Kablosuz ethernet: ikisinden biri işinizi görmeli; Atheros wireless ethernet driver ,
      Realtek wireless driver
    10. Touchpad: Touchpad driver
    11. Webcam / kamera sürücüsü: webcam driver ve bunu kurunuz.
    12. Kart okuyucu sürücüsü : Ricoh card reader driver
    13. Kızılötesi sürücüsü: Infrared driver
    14. Aşağıdaki toshiba araçlarını da kurmanızı kesinlikle öneriyorum.

3. Emre_Algun

Emre_Algun Yeni Üye

tşk ederim saka kardeş ama bi sorunum var ya prostreet oynuyorum sol viraza geçerken araba kendi kendine gaz veriyor ayrıca sola dönme tuşuna basıyorum az bişey kople dönüyor bu sorun nedir bu arada pc özellikleri xp de 700 mb ekran kartı gözüküyor ram 3 gb taktım sorun nedir o aşada kurulması gerekenleride kurmadım bi cvp verirsen sevinirim o yüzden mi acaba ???????? cvp'ını Bkliyorum Tşkkürler ayrıca laptopun mouse çalışmıyor nasıl yapıcam bi yarıdm edersen minnettar kalırım klay glsin [alkis]

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Oyunlardaki yön tuşları ile sürücülerin bir ilgili olduğunu sanmıyorum.
    Yazdıklarınızdan tek anlayabildiğim buydu.
    Başka sorunuz varsa,
    lütfen nokta ve virgül kullanarak işletim sisteminiz ve yaptığınız değişiklikleri de yazarak sorunuz.
    Mümkün olduğunca detay veriniz.

5. Emre_Algun

Emre_Algun Yeni Üye

saka kardeş, demek istediğim vista işletim sisteminde olan yüksek performans,xp işletim sisteminde Hangisi Oluyor. Bi Yardım Ederseniz Sevinirim.
    2. Olarak Laptopun Mouseu Xp de Çalıştıramıyorum.Vistada Kapamıştım tounpadi.Vistayı Tekrar Kurdum Ve Tounpad Çalışıyor ,Xp De Nasıl Açabilrim Yardımcı Olursanız Sevinirm.

6. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Xp için verdiğimiz touchpad sürücüsünü yüklediniz mi?
    Yüklediyseniz,
    C:\Program Files\Synaptics\SynTP klasöründeki SynTPEnh dosyasını açıp gerekli ayarları yapabilirsiniz.

7. Emre_Algun

Emre_Algun Yeni Üye

Teşekkür Ederim Kardeş saol :)

8. Rebellious13

Rebellious13 Yeni Üye

Teşekkürler Ama Ekran Kartının Driver'ını Yüklerken "Kurulum varolan donanımınız veya işletim sisteminiz ile ilgili uyumlu bir sürücü bulamadı. Kurulumdan şimdi çıkalacak." Uyarısını Veriyor Acil Yardım Ederseniz Sevinirim 6 Aydır Bu Bilgisayar'a Xp Yüklemeye çalışıyorum İşim Gereği Xp Kullanmam Gerekiyor. Mecbur Satmak Zorunda Kalmak İstemiyorum...

9. Rebellious13

Rebellious13 Yeni Üye

Yeni Çıkan 8.5 Setup Sorunumu Çözdü Amd Nin Kendi Sitesinde Mevcut Eğer Benim Gİbi Sorun Yaşayanlar Varsa...

10. DayDreaM

DayDreaM Yeni Üye

Amd nin kendi sitesinde yoksa nerden bulabilecegimizide söyler misin?

11. Rebellious13

Rebellious13 Yeni Üye

Amd'nin Kendi Sitesinde Mevcut Yazdım Zaten. Daha Önceki Sürümler İşe Yaramamıştı Fakat Bu Sürüm İşe Yaradı...

12. DayDreaM

DayDreaM Yeni Üye

Sanırım burda verilen kablosuz ethernet driver'ı yanlış çünki bu serinin ethernet driverı atheros

13. Rebellious13

Rebellious13 Yeni Üye

www.atheros.cz Adlı Siteden Wireless Driverını Bulabilirsiniz... Format Atmadan Önce Modeline Bakınız. Şuan İş Yerinde Olduğum İçin Daha Detaylı Bilgi Veremiyorum...

14. DayDreaM

DayDreaM Yeni Üye

chipset'i yükledim fakat hala aygıt yöneticisinde SM bus denetleyici tanınmamış aygıtlar kısmında duruyor.. Bunun için ne yükleye bilirim..

15. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Atheros wireless ethernet sürücüsünü ilk syafaya ekledim.
    Ayrıca sms bus sorunu için şunu deneyip sonucu yazar mısınız?

Ati Smbus driver: Ati smbus driver dosyasını masaüstüne indirip açın. Bilgisayarıma sağ tıklayın, özellikler, donanım, aygıt yöneticisine girin. Smbus isimli ünlem işaretli aygıta Sağ tıklıyoruz.
    Sürücüyü güncelleştir > Hayır[nb],[/nb] Bu kez değil > Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) i seçip ileri diyoruz. Gelen ekranda arama şu konumu da içersin: yazan yerde işaret yoksa mouse ile tıklayarak işaretliyoruz.
    Gözata tıklayarak masaüstündeki zipli dosyayı açtığımız klasörü gösteriyoruz.

16. DayDreaM

DayDreaM Yeni Üye

ewet bu verdiğinizi yüklediğimde oldu son olarak Büyük depolama birimi diye bi tanınmayan aygıt kaldı ondada yardımcı olur musunuz..

17. saka

saka Admin Yetkili Kişi

kart okuyucu sürücüsü ile denediniz mi?

18. DayDreaM

DayDreaM Yeni Üye

ewet burda verdiğiniz cart okuyucu tutmadı bende yine burda verilen A210 serisi başka bi cart okuyucunun driverını yükledim oldu.

19. saka

saka Admin Yetkili Kişi

indirdiğiniz linki verirseniz ilk sayfaya ekleriz.

20. lancelot__

lancelot__ Yeni Üye

iyi günler ekran kartı ve bluetooth u yüklediim ekran kartı işe yaramadı hala çalışmıyor bluetoothda her bilgisayar açıldığında yeni donanım bulundu diyor ve yükleme işlemi tanınmıyor aygıt yöneticisine girdiğimde bluetooth radyoları>usb device de ve diğer ayğıtlar>büyük depolama birimi denetleyicileri ve video denetleyicisi(VGA uyumlu) sekmelerinde soru işareti bulunuyor yardımcı olursanız sevinirim

Sayfayı Paylaş