Toshiba satellite A205-s4797 için xp driver ları lazım!

Konu, 'Toshiba Notebook' kısmında nokya6260 tarafından paylaşıldı.

1. nokya6260

nokya6260 Yeni Üye

slm herkese.yeni üye oldum bu faydalı siteye. bu model için xp driverları lazım. yardımcı olurmusunuz? teşekkürler.

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Hoşgeldin,
    Bu sitede anlatıldığı gibi toshiba nın sitesine baktın mı?

3. The Wind

The Wind Yeni Üye

Model numarası nedir bu bilgisayarın?PSAE gibi harfler olacak onu söylersen yardımcı olabiliriz belki.

4. nokya6260

nokya6260 Yeni Üye

toshibanın sitesine baktım ancak bulamadım böyle bi model.

model numarasını yarın öğrencem inş. yazarım buraya. notebook benim olmadığı için anında yazamıyorum.

5. The Wind

The Wind Yeni Üye

Tamam model uzantısı desek daha doğru çünkü numara dersek kafa karıştırabilir PSA ile başlayan harf dizisi,belki onunla bulabilirz bir ihtimal.

6. nokya6260

nokya6260 Yeni Üye

tamam arkadaşlar. aletin tam ismini öğrendim.

Toshiba satellite A205-S4797 PSAF0U1-06H009

bu modele ait windows xp driver larını arıyorum. yardımcı olursanız sevinirim.

birde toshibanın sitesinde şu sayfayı buldum.

http://www.csd.toshiba.com/cgi-bin/tais ... dgngdgmn.0

ancak burdaki driver ların büyük çoğunluğu vista destekli yazıyor. xp driverları çok az. hatta ekran kartı için bile xp ye uyumlu driver yok.

ben kendi notebook umu (A200-1AH) toshiba-f6/toshiba-satellite-a200-1ah-resim-ozellik-ve-xp-kurulumu-t117.html sayfanızdan güzel bir şekilde xp ye çevirdim.aynı şekilde belirttiğim notebook uda xp ye çevirmek istiyoruz.

ayrıca bir sorum olacak.a200-1ah ın xp ye çevrilmesi topiğinde sata destekli xp cd si oluşturma anlatılmış.ben mevcut sp2 li xp cd mi o sayfada verdiğiniz anlatım ile sata driver entegreli hale getirmiştim. bu oluşturduğum cd yi a205-s4797 de de uygulayabilirmiyim? bir sorun çıkarır mı?

şimdiden çok teşekkür ediyorum.iyi forumlar.

7. saka

saka Admin Yetkili Kişi

mevcut cd niz diğer notebookta da çalışacaktır.
    Sürücüler için şu yolu izleyin.
    945 intel chipset sürücüsünü bulun. (intel.com dan)
    945 onboard grafik chipset sürücüsünü bulun (intel.com dan)
    3965 sürücüsünü indirin. (intel.com dan)
    Geri kalan sürücüler için a200-1ah dakileri deneyin. Yüksek ihtimalle çalışacaktır.

8. nokya6260

nokya6260 Yeni Üye

cd olayında bir şey yok o zaman.
    945 intel chipset sürücüsü için ;
    http://downloadcenter.intel.com/filter_ ... bmit=Go%21

945 onboard grafik chipset sürücüsü için;
    http://downloadcenter.intel.com/detail_ ... l&lang=eng

3965 sürücüsünü yanlış yazdınız heralde.çünkü aletin özelliklerine şu sayfadan bakarsanız http://urun.gittigidiyor.com/TOSHIBA-Sa ... dZZ6636538 Intel® PRO/Wireless 3945ABG (802.11a/b/g)4 olduğu yazıyor.bunun içinde ;
    http://downloadcenter.intel.com/filter_ ... bmit=Go%21

indirdim.yalnız bir sorum var.bu verdiğim sayfalarda driver lardan başka kurulumlarda var.bunlarıda indirirp kurmam mı gerekiyor yoksa sadece verdiğim driverları yüklesem olurmu?

Ses kartı
    Ethernet kartı Driver
    Touch Pad Driver
    Kart okuyucu driver
    Webcam driver
    Modem driver
    Bluetooth Monitor ve driver
    TOSHIBA Assist
    TOSHIBA Hotkey Utility
    TOSHIBA Accessibility
    TOSHIBA Hardware Setup Utility
    TOSHIBA Supervisor Password
    TOSHIBA Fn-esse
    Touch pad aç/kapa aracı
    TOSHIBA Controls
    TOSHIBA Power Saver
    TOSHIBA Power Saver Driver
    TOSHIBA Zooming Utility
    TOSHIBA ConfigFree
    TOSHIBA SD Memory Utilities
    TOSHIBA PC Diagnostic Tool
    CD/DVD Drive Acoustic Silencer

geriye kalan bunlar da a200-1ah ile aynıdır heralde dimi? mesela değişik ses kartı ve ethernet kartı kullanmış olabilirler mi? fn,sd okuyucu,.... filan aynıdır heralde. yardımcı olduğunuz için çok teşekkürler.

9. saka

saka Admin Yetkili Kişi

verdiğiniz linkerdeki sürücülerin çalışacağını düşünüyorum. İnanın o kadar zor değil.

10. mertintepe

mertintepe Yeni Üye

ben 24 saatir ugraşıyorum ama sadece 1 tane sarı ünlem+soruişareti kaldı = ethernet denetleyicisi ....ne yaptıysam yok edemedim onu...etherneti göremedigi için internetede giremiyorum özel msj attım millete yardımcı olur belki diye azimle bekliyorum belki bir yardım sever cıkarda yardımcı olur hergün internet kafeye gidip özenle özel msjlarma bakıcam saygılar

11. The Wind

The Wind Yeni Üye

Lan driver ı tekrar yükleyin.İşe yaramazsa modem driverı da tekrar yükleyin.İşe yaramazsa sarı ünleme sağ tıklayın driverı güncelle falan deyin.İşe yaramazsa :mrgreen: bilgisayarıma sağ tıklayın özelliklerden aygıt yöneticisi sonra ethernet denetleyicisi tıkla özellikler sürücü sekmesine gidin ve sürücüyü güncelle deyin.İşe yaramazsa :) bilmiyorum :D

12. mertintepe

mertintepe Yeni Üye

olmadı işe yaramıyor :(((

13. mertintepe

mertintepe Yeni Üye

olmuyo olmuyo delircem

14. nokya6260

nokya6260 Yeni Üye

herkese tekrar merhaba.
    uzun süredir buraya uğrayamadım.
    anca bugune kısmet oldu xp ye çevirme olayımız.
    bios u update ettik.
    sp2 li xp yi yukledik.
    driverları yukledik.
    ancak 2 tanesini yukleyemedik.
    bunlar intel in sayfasından indirdiğimiz Intel 945 Express Chipset family ve Toshiba Fn-esse.

bu 2 driver için yardımcı olabilirmisiniz? download linki mesela.. heralde mertintepe arkadaşımızın bahsettiği sorun bu chipset driverını yukleyemediğimiz için oluyor.

bu site ile ilgilenen arkadaşlara çok teşekkürlerimi dile getirmek isterim.saolun.

15. The Wind

The Wind Yeni Üye

16. The Wind

The Wind Yeni Üye

17. nokya6260

nokya6260 Yeni Üye

tamam deneyecez. teşekkürler.

18. nokya6260

nokya6260 Yeni Üye

emrah arkadaşım.biz bunu yukledik aygıt yöneticisinde sm bus denetleyicisi filan vardı. bunu yukledik ve başarı ile yuklendi. şimdi bir tek ethernet denetleyicisi kaldı. ona da bir çözüm bulabilirmisiniz? yukleyemedik bi türlü... yardımınız a ihtiyacımız var. saygılar.teşekkürler.

19. The Wind

The Wind Yeni Üye

20. nokya6260

nokya6260 Yeni Üye

Sayfayı Paylaş