Toshiba Satellite A200-23U PSAE6E hakkında herşey burada

Konu, 'Toshiba Notebook' kısmında The Wind tarafından paylaşıldı.

1. The Wind

The Wind Yeni Üye

Toshiba Satellite A200-23U PSAE6E Özellikleri

İşlemci
    Intel® Centrino® Duo processor technology featuring Intel® Core™2 Duo Processor T7500, Intel® Wireless WiFi™ Link 4965AGN network connection and Intel® PM965 Express chipset
    Clock speed : 2.2 GHz
    Front Side Bus : 800 MHz
    2nd level cache : 4 MB
    Hafıza
    Standard : 2,048 (1,024 + 1,024) MB
    Maximum expandability : 4,096 MB
    Technology : DDR2 RAM (667 MHz)
    Harddisk
    Capacity : 200 GB
    Certification : S.M.A.R.T.
    Ekran Kartı
    Manufacturer : ATI
    Type : ATI Mobility Radeon™ HD 2600 supporting HyperMemory™ technology
    Memory amount : 512 MB dedicated VRAM (Max. 1.279 MB total available graphics memory using HyperMemory™ technology with 2 GB system memory)
    Memory type : DDR Video RAM (resp. DDR Video RAM and DDR system memory combined)
    Connected bus : 16x PCI Express
    Monitor
    Size : 15.4 "
    Type : Toshiba TruBrite® WXGA TFT High Brightness display
    Batarya
    Technology : lithium-ion
    Maximum life : Max. 2:30 (Mobile Mark™ 2007) Saat
    Ağırlık
    E x B x Y : 362 x 267.8 x 33.5 (front) / 39.3 (rear) mm
    Weight : starting at 2.72 kg
    Çözünürlülük
    Resolution : 1,280 x 800
    Maximum number of colours : 16.7 million
    İşletim Sistemi
    Orjinal Windows Vista® Home Premium Edition Türkçe / İngilizce

Toshiba Satellite A200-23U PSAE6E Resimleri

2. The Wind

The Wind Yeni Üye

Toshiba Satellite A200-23U PSAE6E xp driver'ları ve windows xp kurulumu

Xp kurulumuna başlamadan önce;
    1. Sata diskleri tanıyabilen bir windows xp cd si yapın, ( Nasıl yapılır?)
    2. Windows xp Service pack 2'yi buradan indirin.
    3. Aşağıdaki sürücüleri indirin.
    4. Eğer vista ve xp yi aynı anda kullanmak istiyorsanız burayı okuyun.
    5. Bilgisayarınızın ilk olarak cd den açılması için bios ayarlarını yapın.
    6. Eğer hayatınızda ilk defa windows kuruyorsanız ya da windows nasıl kurulur bilmiyorsanız burayı okuyun.

Kurulum adımları;
    • Sata driverları olan xp cd si ile kurulumu yapın.
    • Windows service pack 2'yi kurun.
    • Aşağıdaki sürücüleri SIRASIYLA kurun.

Sürücüler:
    1. Anakart sürücüsü: intel mainboard driver.
    2. Ekran Kartı Sürücüsü: ati hd2600 ekran kartı sürücüsü: İndir .
    3. Kablosuz ethernet sürücüsü: bunu indirin.
    4. Ethernet kartı sürücüsü: realtek indir.
    5. Ses Kartı Sürücüleri ve kurulumu

Birçok arkadaş ses kartını kurmayı başaramıyor. Aşağıdaki işlemleri SIRASIYLA ve hiçbir adımı atlamadan yaparsanız sorunsuz bir şekilde notebook ses kartınızı kurabilirsiniz.

Önce Microsoft Universal Audio Architecture (UAA) Bus Driver for High Definition Audio dosyasını kuruyoruz. Daha sonra realtek ses kartı driverını normal bir şekilde kuruyoruz.

İki dosyayı birden buradan indirebilirsiniz. Eğer dosyalar açılırken şifre isterse şifresi "www.notebook.gen.tr"

Bilgisayarıma sağ tıklıyoruz. Özellikler > donanım > Aygıt yöneticisini açıyoruz. EN ALTTA SİSTEM AYGITLARININ ALTINDA sarı ünlem işaretiyle bir pci device göreceksiniz. Sağ tıklıyoruz.
      Sürücüyü güncelleştir > Hayır[nb],[/nb] Bu kez değil > Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) i seçip ileri diyoruz. Gelen ekranda arama şu konumu da içersin: yazan yerde işaret yoksa mouse ile tıklayarak işaretliyoruz. Hemen altında boş bir satır olacak. Bu satıra şunu yapıştırın.
      Kod:
      C:\Program Files\Realtek\Audio\InstallShield
      Daha sonra ileri'yi tıklayıp herşeyi onaylayarak kurulumu tamamlayın. Bilgisayarı yeniden başlatın. Ses kartınız başarı ile kurulmuştur.

Eğer yukarıda verdiğimiz tüm işlemleri verdiğimiz sıra ile denediyseniz ve olmadıysa şu dosyayı da kurmayı deneyebilirsiniz. Şifre="www.notebook.gen.tr"
    6. Modem sürücüsü: modem driver download
    7. Kart okuyucu sürücüsü: card reader driver , link2
    8. Touchpad sürücüsü: Synaptics touchpad driver , Alps Driver
    9. Bluetooth: bluetooth driver
    10. Bluetooth Monitor: Bluetooth monitor
    11. Web cam sürücüsü: webcam driver
    12. Toshiba yardımcı programları

3. ertilave

ertilave Yeni Üye

selam,

Öncelikle çalışman için teşekkür ederim. neredeyse sorunsuz kurulum oldu.

XP kurduktan sonra ses konusunda sorun yaşayanlar için şöyle bir ekleme yapmak istiyorum: HDMI çıkışı nedeniyle ekran kartını kurduktan sonra ATI ses kartı yüklenmekte sisteme. Bu da realtek adapter ı eziyor.

bu durumda denetim masasında ses ayarlarında audio sekmesinde varsayılan aygıt sekmesinde Realtek Rear Adapter seçilmesi gerekiyor.

tekrar teşekkürler. Engin

4. The Wind

The Wind Yeni Üye

Verdiğiniz bilgi için teşekkürler...Başka hiçbir sorun çıkmadı mı?Bu modeli ilk deneyen siz olduğunuz için soruyorum..Başka bir yerden driver aramak zorunda kaldınız mı?
    Hayılı olsun makineniz.

5. ertilave

ertilave Yeni Üye

selam,

dün windows xp home edition kurmuştum. sata driverlarını xp cd sine yükleme yöntemini kullanmıştım. bir tek bahsettiğim ses kartı sorunu olmuştu.

bugün ( neden olduğunu sormayın :cry: ) windows xp professional edition ile denedim. ama bu sefer daha kurulumun başında mavi ekran yedim.

professional de service pack yoktu ama home edition da sp2 vardı. ondan olabilir mi?

veya professional için nlite daki driverlardaki ilk iki seçeneği de almak mı gerekiyor?

yardımcı olursanız sevinirim.

Engin.

6. The Wind

The Wind Yeni Üye

64 bit işletim sisteminin sata driverı olması lazım orda,32 bit için olanla yaptıysanız sorun çıkmış olabilir.Spden kaynaklı da olabilir ama ilk yazdığım gibi yaptıysanız sorun ondan çıkmıştır.

7. ertilave

ertilave Yeni Üye

xp professional için 64 bit olan sürücüye mi ihtiyaç var?

ben şimdi sp2 indiriyorum. xp kurulum cd sine onu da entegre edeceğim. sanırım nlite da var bu seçenek.

deneyince haber vereceğim.

Engin.

8. The Wind

The Wind Yeni Üye

Xp professional 64 bit değil mi?64 bit için farklı bir sata driverının olduğunu bununla ilgili başlıktaki ilk mesajda yazmışız zaten.
    notebook-genel-f24/windows-xp-kurarken-yasanan-sata-hdd-sorununa-kesin-cozum-t18.html
    http://www.notebookdriverdownload.com/f ... bit_xp.rar

9. ertilave

ertilave Yeni Üye

selam,

xp proffessional 64 bit değil.

sorunu şöyle çözdüm:
    1. microsoft tan windows xp service pack 2 dosyasını indirdim. 260 MB kadar bir dosya.
    2. aslında nlite programı ile sata driver larını xp ye entegre ederken tüm driverları seçmeye gerek yokmuş. bilgisayarım a sağ tıklayıp özellikleri açıyoruz. Donanim sekmesinde aygıt yöneticisine giriyoruz. orada IDE controllers altında bizim SATA driver adını buluyoruz. benimki Intel 82801 HBM/HEM Ahci Sata-Controller diye geçiyordu. bunu not ediyoruz.
    3. Nlite programında Driver ve Bootable ISO seçeneklerinin olduğu sayfada Service Pack seçeneğinide seçiyoruz.
    4. Devam a basınca bize SP2 nin yerini soruyor. 1nci adımda download ettiğimiz exe yi gözattan seçiyoruz ve devam tuşunun aktif olmasını bekliyoruz.
    5. bir sonraki pencerede Driverları aynı Emrah ın dediği gibi yüklüyoruz ama hepsini seçmeye gerek yok. 2nci adımda ismini aldığımız driver ı bulup import etmek yeterli.
    6. nlite ile aynen devam ediyoruz ve elimizde xp SP2 li, ve bizim sata diskimize uygun bir cd oluyor.

XP proffessional daki mavi ekran bu adımlardan sonra olmadı ve kurulumu tamamladım. [bravo]

böylece A200-23U da Emrah ın verdiği adımların çalıştığını söyleyebiliriz. [alkis]

tekrar teşekkürler, Engin.

10. ertilave

ertilave Yeni Üye

merhaba arkadaşlar,

A200-23U laptopa dün crysis kurdum. Kurulum esnasında CD/DVD okuyucudan tak tuk ses geliyor. ilk okuma esnasında geliyor sonra dosyaları kopyalarken gelmedi.

cd susturucu program var halbuki. neden olabilir? normal mi? [alala]

teşekkürler.
    Engin.

11. The Wind

The Wind Yeni Üye

Normal,arasıra bende de oluyor.Okumada ve yazmada problem yoksa sorun yok.CD susturucu hiç işe yarmıyor açıkçası,ne o öyle tabanca susturucusu mu bu? :D

12. gulages2172

gulages2172 Yeni Üye

Arkadaşlar yeni aldığım dizüstü bilgisayrımın Bios u şifreli...Vista yüklüydü xp kurmak istedim ama bios şifreli olunca bi şey yapamadım... ne yapabilirim acaba...

13. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Aklıma iki fikir geliyor.
    Birincisi biosu güncellersiniz.
    İkincisi bilgisayarı açarken esc tuşuna sürekli basarak cd den boot etmeyi seçer ve xp yi öyle kurarsınız.

14. gulages2172

gulages2172 Yeni Üye

Hocam ikisinide denedim ama olmadı...Tşkrlr ilgin için...Başka yol bilen varsa bi zahmet yardım edebilir mi ?...

15. cem.44

cem.44 Yeni Üye

arkadaşlar ben söylenen aadımları gerçekleştirdim fakat bendeşöyle bisorun oluyo xpilk kurulumu yapıp rest attıktan sonra kuruluma geçerken tekrar başa dönüyo tekrar ilk kurulum ekranına geliyo sebebinedir acaba laptobum toshiba a200-23u yardımlarnızı bekliyorum

16. saka

saka Admin Yetkili Kişi

17. gulages2172

gulages2172 Yeni Üye

Tüm sürücüleri yüklememe rağmen usb girişleri çalışmıyor...Bide webcam hata verip açılmıyor...acaba neden sizce...bide bende de ses sürücüsü yüklememe rağmen hata verdi...

18. gulages2172

gulages2172 Yeni Üye

Arkadaşlar lütfen yardım...Bu bios un şifresini nasıl öğrenebilirim yada kaldırabilirim...Xp yi kurdum bu sefer usb girişlerini görmüyor...

19. The Wind

The Wind Yeni Üye

Webcam için şunu deneyin,
    toshiba-f6/toshiba-webcam-sorunu-hakkinda-t1223.html
    Bios konusunda bi fikrim yok,xp biosunu yükledikten sonra mı oldu acaba?XP yüklemeden önce xp biosunu yüklediniz mi?Eğer bu dediklerimi de yaptıysanız servise danışmanızı öneririm.

20. gulages2172

gulages2172 Yeni Üye

Hocam yüklemeden kurduğumu hatırlıyorum...Bios daha sonrada kurulamıyor mu acaba? Bu usb sorununu nasıl halledecem ya ben...Chipset driverini yükledim sorun kalmaması lazım dı normalde...

Sayfayı Paylaş