Toshiba Satellite A200-1VL PSAE6E Hakkında Herşey Burada

Konu, 'Toshiba Notebook' kısmında The Wind tarafından paylaşıldı.

1. The Wind

The Wind Yeni Üye

Bu model,A200-1AH den sadece işlemcisinin Intel Core2Duo T7500 2.2 ghz olması ile ayrılıyor.
    Marka : Toshiba satellite a200-1vl laptop
    Fiyatı : 1.499 $+KDV
    İşlemci Tipi : Intel Core 2 Duo
    İşlemci Hızı : 2.20 GHz
    İşlemci Veri yolu hızı : 800 Mhz
    İşlemci ön belleği : 4 MB
    İşlemci Modeli : T7500
    Bellek Hızı : DDR2 667 Mhz
    Bellek miktarı : 2 GB
    Ekran boyutu : 15,4 inç
    Ekran Tipi : WXGA
    Ekran çözünürlüğü : 1280 x 800 px
    Ekran Kartı : ATI Mobility Radeon HD 2600
    Ekran Kartı Belleği : 256 MB
    Ekran Kartı tipi : Harici Ati
    İşletim sistemi : Windows Vista Home Premium
    Hdd Kapasitesi : 400 GB
    Hdd Rpm : 5400 rpm
    Hdd tipi : SATA
    Optik sürücü tipi : DVD Yazıcı (Super Multi)
    Modem : 56 K
    Ethernet : 10/100 Mbps
    Kablosuz Ağ : 802.11 A/B/G/N
    Bluetooth : Bluetooth
    Diğer Bağlantılar : -
    DVI Çıkışı : -
    Kızılötesi : 1
    HDMI Çıkışı : -
    IEEE 1394 : 1
    Kart girişi : 1 x Express Card
    Monitör Çıkışı : 1 x VGA
    Ses Bağlantıları : 1 x Kulaklık Çıkışı 1 x Mikrofon Girişi
    Tv-Out : 1 x S-Video 1
    USB : 4
    E-SATA : -
    Ses Kartı : Dahili ses kartı
    Hoparlör : Dahili hoparlör
    Touchpad : Var
    Klavye : Türkçe Q Klavye
    Kart okuyucu : 6-in-1 card reader
    Kamera : 1.3 Megapiksel Web Kamerası
    Parmak izi Okuyucu : -
    Pil : lityum-iyon
    Genişlik : 362 mm
    Derinlik : 268 mm
    Yükseklik : 39 mm
    Ağırlık : 2.720 Kg
    Garanti süresi : 2 yıl
    Hediyeler : Çanta

Fotoğraflar(Yener Yüzüak'tan alıntıdır.Teşekkür ederim.)

Toshiba satellite a200-1vl notebook driver ve windows xp kurulumu

Xp kurulumuna başlamadan önce;
    1. Sata diskleri tanıyabilen bir windows xp cd si yapın, ( Nasıl yapılır?)
    2. Windows xp Service pack 2'yi buradan indirin.
    3. Aşağıdaki sürücüleri indirin.
    4. Eğer vista ve xp yi aynı anda kullanmak istiyorsanız burayı okuyun.
    5. Bilgisayarınızın ilk olarak cd den açılması için bios ayarlarını yapın.
    6. Eğer hayatınızda ilk defa windows kuruyorsanız ya da windows nasıl kurulur bilmiyorsanız burayı okuyun.

Kurulum adımları;
    • Sata driverları olan xp cd si ile kurulumu yapın.
    • Windows xp Service pack 2'yi kurun.
    • Bios güncellemesi yapın. Xp için güncel biosu buradan indirebilirsiniz. İndirip çalıştırmanız yeterlidir.
    • Aşağıdaki sürücüleri SIRASIYLA kurun.

Sürücüler:
    Lütfen sürücüleri sırasıyla ve anlattığımız şekilde kurunuz.
    1. Anakart Sürücüsü : Intel chipset driver'ını kurun ve bilgisayarı mutlaka yeniden başlatın.
    2. Toshiba notebook Ati Ekran Kartı Sürücüsü: Toshiba notebook Ati vga driver for windows xp sürücüsünü kurunuz. sorun yaşarsanız şu yazıda anlatılanları yapın.
      ( ekran akrtı sürücüsü yedek )
    3. Ethernet kartı Driver: Link1
    4. Touch Pad Driver: Link1
    5. Kart okuyucu driver: Link1
    6. Webcam driver: Link1
    7. Modem driver: Link1
      Intel Wireless LAN Driver: Link1
    8. Bluetooth Monitor ve driver: Link1 ve
    9. Link2
    10. TOSHIBA Assist: Link1
    11. TOSHIBA Hotkey Utility: Link1
    12. TOSHIBA Accessibility: Link1
    13. TOSHIBA Hardware Setup Utility: Link1
    14. TOSHIBA Supervisor Password: Link1
    15. TOSHIBA Fn-esse: Link1 ya da
    16. link2
    17. Touch pad aç/kapa aracı: Link1
    18. TOSHIBA Controls : (6 button)Link1
    19. TOSHIBA Power Saver: Link1
    20. TOSHIBA Power Saver Driver: Link1
    21. TOSHIBA Zooming Utility: Link1
    22. TOSHIBA ConfigFree: Link1
    23. TOSHIBA SD Memory Utilities: Link1
    24. TOSHIBA PC Diagnostic Tool: Link1
    25. CD/DVD Drive Acoustic Silencer: Link1

a200-1vl xp drivers, a200-1ah xp drivers

2. garipreis53

garipreis53 Yeni Üye

Esselamunaleykum.

Merhaba arkadaşlar.Yaklaşık 2 hafta önce(12.ayda) TOSHİBA A200-1VL aldım.Yalnız bilgisayar üzerinde bluetooth olmasına rağmen aldığım bluetooth özellikli mouse tanımıyor.Bilgisayara ayrı bir USB BLUETOOTH taktığımda bilgisayar mouse tanıyorR.USB yi çıkarttığımda yine mouse görmüyor.VİSTA kullanıyorum.

Frekanslarmı karışıyor yoksa portları biz mi ayarlayacağız.

Lütfen arkadaşlar yardım ederseniz çok sevinirim.Teşekkürler arkadaşlar.

3. The Wind

The Wind Yeni Üye

Arkadaşım öncelikle makineni güle güle kullan,4 usb portu da aynı şeyi mi yapıyor?mouse u tanımayan usb portlarına başka birşey baladığınızda çalışıyor mu?Şöyle bir durum da var,ben de daha önceden hem wireless hem bluetooth birlikte çalıştırdım ama bana bir uyarı vermişti,ikisini birden kullandığınızda verim alamazsınız,kopmalar bile olabilir diye.Bence wireless kullanıyorsanız kapatıp öyle dener misiniz mouse u?

4. garipreis53

garipreis53 Yeni Üye

Esselamunaleykum...
    Kardeşim öncelikle sağolasın uyarıların ve ikazların için.Kuralları dikkatli okusaydım böyle şeyler olmazdı.Kusurumuza kalmayın...
    Gelelim laptopa.USB çıkışları normal olarak çalışıyor.FLASH belleğim var herhangi bir sorun çıkarmadı şimdiye kadar.Cihaz ile kablosuz bağlantıda yapmıyorum.daha doğrusu yapamıyorum.ayrıca anlatırsan çok sevinirim.
    Toshiba asisst programı var.Fakat bu programı tam anlamıyla kullanamıyorum.örneğin wi-fi veya bluetooth Disabled seçeneğini Enabled haline getiremiyorum.Off Swich ini On haline getiremiyorum.gelen uyarılarda ingilizce olduğu için şuanda çaresizim.
    Zannediyorum makinelerimiz arasında bir işlemciden hariç herhangi bir fark yok.Tecrübelerini bana anlatırsan çok sevineceğim.Ve ayrıca tavsiyelerin nelerdir.

Lütfen acil yardım.

5. The Wind

The Wind Yeni Üye

Sadece işlemci farkı var iki aletin arasında.O dediğin yerden off-on ayarı yapılmıyor.Fn tuşuna basıp F8 tuşuna bas orada çıkan menüde wireless ve bluetooth ayarlarını değiştirebilirsin,sanırım bluetooth u on(aktif) hale getiremediğin için mouse çalışmıyor,harici bluetooth adaptör takınca çalışıyor çünkü adaptör direk çalışıyor usb ye takınca.

Kablosuz bağlantı yapamıyorum derken wireless ile internete giremediğinizi mi kastettiniz?

6. garipreis53

garipreis53 Yeni Üye

Esselamunaleykum...
    Kardaşım sağolasın.Yalnız fn+f8 yapınca sadece ekranın üst tarafından tuş ifadesi çıkıyor.Ondada kablosuz bağlantıyı aktif hale getirin diyor.Aktif hale getirmeyi sen hangi programdan yapıyorsun ve nasıl.
    Anlatırsan çok mutlu olacağım.toshiba asisst-configfree hangisi.

Wireless durumu aynen söylediğiniz gibi.Mesela bilgisayarımı fabrikadaki ağa kablosuz olarak nasıl bağlarım.
    Yani şu an itibariyle ne kablosuz ağı nede elimdeki bluetooth mouse kullanamıyorum.bilgisayarlar aynı olduğuna göre zannediyorum program kullanımlarıda aynıdır.Tecrübelerini anlatırsan sevineceğim EMRAH KARDAŞIM...

ŞİMDİDEN sAĞOLASIN

7. yuzuakyener

yuzuakyener Yeni Üye

Vealeykümselam;

Ben de 1VL kullanıcısıyım. Bahsettiğiniz sorun wireless anahtarının kapalı olması. Ancak bluetoothun bununla bir alakası yok. Şimdi iki konuyu da ayrı ayrı ele alalım.

Bluetooth: Fn tuşuna basılı tutarak F8e bastıktan sonra yukarıdan menü açılacak. Fn tuşunu bırakmadan bir kez daha F8e basarsanız, bluetooth kısmına geçer ve Fn'i bıraktığınızda bluetooth açılır. Sonra system çekmecesindeki (saatin bulunduğu yer) bluetooh simgesinin içi beyaz hale gelmiş olması gerekir.(kapalıyken kırmızı olur) Bu simgeye sağ tıklayara add new connection diyip farenizi tanıtmaya çalışın. Sonrasını anlatamayacağım çünkü hiç bluetooth fare kullanmadım. Ama gerisini bulabilirsiniz diye düşünüyorum.

Wireless: Kablosuz ağa bağlanmak için yapmanız gereken ilk şey wireless anahtarını açmak. Bunu yapmak için bilgisayarınızı ön tarafını kaldırın. Kulaklık ve SD kart girişlerinin sol tarafında bir anahtar göreceksiniz. Bu anahtarı sağa çektiğinizde yanında kehribar rengi bir lamba yanar. Bu wireless anahtarının açık olduğu anlamına gelir ama wirelessın açık olduğu anlamına gelmez. Işık yanarken Fn+F8 tuşuna bastığınızda Wireless On diyorsa kablosuz bağlantı kurabilirsiniz demektir.

Umarım yardımcı olabilmişimdir. Hayırlı günlerde kullanın.

8. garipreis53

garipreis53 Yeni Üye

Esselamunaleyküm...
    Yuzuakyener kardaşım teşekkür ederim çok sağolasın.Söylediklerini hiç denemedim şimdiye kadar.Vardiya bittikten sonra yapacağım inşaallah.Sonuçlar yarına kaldı.Fırsat bu fırsat ben sana bir kaç soru daha sorayım.Bilgi paylaştıkça artar.Cihazlar aynı...

Harddisk:Üç bölüme ayırdım(Vista+Data+Müzik).Bilgisayara recovery cd ile (Data+Müzik ) bölümlerindeki bilgileri silmeden vista bölümüne nasıl format atabilirim???

Kardaşım cevaplarını bekliyorum.Çok sağolasın.

Allaha Emanet Ol....

9. bronyz

bronyz Yeni Üye

ya bendede a2oo 1 vl var , bilgisayaı yeni aldım ve bir problemden dolayı değişim yaptırdım ancak ekran şimdi ilk aldığım kadar parllak değil veya burdaki resimde gördüğüm kadar sanki ekran görünümü kalitesi düşük gibi..birde özerl işlev tuşları yani fn+f1, fn+f2... vs kısayolları çalışmıyor bunun sebebi ne olabilir...şimdiden teşekkürler...

10. The Wind

The Wind Yeni Üye

Benim tavsiyem son tarihli value added package ı yüklerseniz düzelir.

Value added package driverı şu linkten arayıp indirebilirsiniz.110 mb dosya boyutu,daha önce indirdim ordan biliyorum.

11. bronyz

bronyz Yeni Üye

emrah kardeşim bana önerdiğin linke girdim ama orda model seçeneğinde neyi seçeceğimi bilemedim ve driver ların hepsinimi indirmem gerekiyor, son olarak keywords un ne olduğunu anlamdım,yardımcı olursan sevinirim...

12. bronyz

bronyz Yeni Üye

emrah kardeşim verdiğin linke girdim fakat orda model seçeneğinde ne seçeceğimi ve keywordsa ne yazmam gerektiğini bilemedim,yardımcı olursan sevinirim..

13. bronyz

bronyz Yeni Üye

kusura bakmayaın yanlışlıkla 2 kere yazdığım için...

14. schlingel

schlingel Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar,

Bu bilgisayarı aralık ayının sonlarında satın aldım. Kendisi ilk dizüstü bilgisayarım oluyor aynı zamanda. Genel olarak memnun olmakla beraber aşağıdaki konular kafamı kurcalıyor. Umarım yardımcı olabilirsiniz...

1) "Ekran kartının belleği 256 mb, fakat 1 GB'a kadar artırılabilir" deniliyor, fakat ben bu ayarı nereden yapacağımı bulamadım. BIOS'a ve vista içindeki ATI config paneli'ni kurcaladım fakat başarılı olamadım. Ekran kartı belleği nereden ayarlanıyor?

2) Wireless ADSL router olarak Zyxel kullanıyorum. Zyxel'e kablo ile desktop bilgisayarım bağlı, laptop'ı da wireless bağlıyorum. Amacım iki bilgisayar arasında dosya transferi yapmak. Bunu başarıyorum fakat hız ortalama 1,5 MBit'i geçmiyor. Tamam 54 MBit gibi bir beklentim yok fakat 1,5 biraz az değil mi? Sorun laptop'ta mı yoksa wireless modemde mi? Ne yapabilirim buna karşı?

Bu arada bir arkadaş bluetooth sorunundan bahsetmiş. Mouse bilmem fakat ben cep telefonumu bağlayabiliyorum bluetooth ile bilgisayara. Dikkat edilmesi gereken nokta şu ki bilgisayarda bluetooth sürücüleri standart kurulu olarak gelmiyor. Başlat'tan toshiba grubu altında bluetooth sürücülerini kuran bir kısayol var, onu çalıştırmak icap ediyor. Ancak bunu yaptıktan sonra bluetooth aktif olabiliyor.

Yardımlarınız için teşekkürler, iyi günler dilerim.

15. saka

saka Admin Yetkili Kişi

1. Ekran kartını arttırmak için sizin yapabileceğiniz bir ayar yok. Boşuna aramayın. Raminizi 2gb ye çıkarın. Sistem gerekli gördüğünde ekran kartınızı otomatik olarak arttıracaktır.

2. Dosya transferinde 1,5 mbit mi 1.5 megabyte mı transfer hızınız var? İkisi ayrı şeylerdir.

16. The Wind

The Wind Yeni Üye

17. pontur

pontur Yeni Üye

Arkadaşlar daha bu hafta sonu a200 1vl aldım. ama şarjı o kadar az gidiyor ki. Tosshiba A200 1VLyi nasıl şarj etmeyelim ilk şarjda kaç saat durmalı. lütfen yardım edin

18. schlingel

schlingel Yeni Üye

1. RAMim zaten 2GB olarak geldi. Otomatik ayarlanıyor diyorsanız sorun yok. Teşekkürler.

2. Haklısınız, mB/sec diyor, büyük B olduğuna göre bit değil Byte olmalı. Gözümden kaçmış. Peki 1,5*8=12Mbit wireless aktarım için kabul edilebilir bir hız mıdır? (Modem ile bilgisayarın arasında 1,5 metre var) Sanki netlimiter ile sınırlandılmış gibi belirli bir çizgide görünüyor çünkü aktarım (dumeter ile kontrol ediyorum). Hani iniş çıkışlar olsa modemi veya wireless ethernet kartını suçlayacağım, fakat sabit bir şekilde 1,5-1,6 MB ile gelmesi kafamı kurcaladı. Ekte screenshot var.

Not: Laptopta netlimiter gibi bir program kurulu değil. desktopta kurulu fakat herhangi bir sınırlama yok.

Ekli Dosyalar:

19. schlingel

schlingel Yeni Üye

Ne kadar gidiyor şarjı? Oyun falan oynarken çok hızlı tükendiğini biliyorum şarjın. Denetim masasından güç seçeneklerinden hangi güç profilinin kullanacağını ayrıntılarıyla belirleyebilirsin. Eğer oyun falan oynamayıp güç seçeneklerinden güç tasarrufu'nu seçersen 2 saate yakın dayanacağını tahmin ediyorum (ben hiç uzun süre enerjiye bağlı tutmadan kullanmadım)

Bir de şu var ki bildiğim kadarıyla toshibalar pil süreleriyle değil de işlemci performanslarıyla ünlüler... Dayımın kullandığı Dell marka bir laptop var, şarjının 4 saate yakın gittiğini söylüyor. Böyle bir süreye hiçbir toshibada ulaşmak mümkün değil.

20. pontur

pontur Yeni Üye

ya oyun falan oynamıyorum sadece internete giriyorum ama şarjı çok az gidiyor sadece iki üç kez şarj oldu boşaldı bundan sonra düzelir mi başınıza böyle bi şey geldi mi?

Sayfayı Paylaş