Toshiba Satellite A200-1SI xp kurulumu?

Konu, 'Toshiba Notebook' kısmında by_carizma tarafından paylaşıldı.

1. by_carizma

by_carizma Yeni Üye

arkadaşlar bugün Toshiba Satellite A200-1SI notebook aldım. Üzerinde orjinal vista home premium kurulu geldi.. ben buna xp kurmak istiyorum ama driverleri vs nasıl yapıyoruz nasıl kuruyoruz anlamadım gitii... Normal masaüstü pc ler gibi değil sanırım bu? hadi formatı çakıp kurdukta driveri vermediler yani 2 vd verdiler bana biri ürün kurtarma ile ilgili diğeri ise toshiba uygulama program dvd si yazıyor üstünde yani driverlerle alakası yok gibi duruyor :x bir bilen yokmu Allah rızası için yaa :( ürünün resmi ve detayları için TIKLAYINIZ

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

3. The Wind

The Wind Yeni Üye

Öncelikle hayırlı olsun.Şu linkteki kurulumu aynen yaparsanız sanırım sorunsuz bir xp yüklemiş olursunuz.Fakat wireless driver belki uymayabilir ama diğer hepsinin uyacağını tahmin ediyorum.Xp driverı falan verilmez bilgisayarın yanında.Onların 1 tanesi vista recovery cdsi 1 tanesi de toshiba programlarının içinde olduğu cd sanırım.Yalnız ilk önce sata destekli bir xp cdsi oluşturmanız gerek.Notebook genel forumunda bulabilirsiniz nasıl yapılacağını.İşte driverlarınızın olduğu link.

toshiba-f6/toshiba-satellite-a200-1ah-resim-ozellik-ve-xp-kurulumu-t117.html

4. by_carizma

by_carizma Yeni Üye

çok teşekkür ederim arkadaşlarım,

ama zira ben wirelessi kullanmak için aldım notebooku. sorun yaşamamam lazım yoksa naparım ben :) peki diyelim xp yi yükledik, olduki driverler uymadı sorun yaptı tekrar orjinal vistaya geri dönmek istiyorum. Bunu sorunsuz ve net şekilde o bana verilen cd ile yapabilirmiyim?

5. Dilmac

Dilmac Yeni Üye

evet hiç sorun yaşamadan recovery DVD'si ile sistemi ilk günkü haline getirebilirsin. XP kurduktan sonra sorun olursa, ki olacağını zannetmiyorum burdan yardımcı oluruz.... Kolay gelsin

6. by_carizma

by_carizma Yeni Üye

bu arada arkadaşlar xp yükleyeceğim ya şimdi vista kurulu hdd ye 2 ye bölünmüş durumda xp yüklerken format attığımda d sürücünün içeriğide siliniyormu? c ye vista kurulu d ye ise arşivimi koyacağım 50 gb civarında zaten dvd yi çok yava okuyor 1 dvd 20 dk yı buluyor... :cry: Yani kısaca xp yüklerken format işleminde hangi bölüme format aacağım çıkıyormu yoksa tek bölüm olarakmı gösterecek, tek bölüm olarak gösterecekse arşivimi kopyalamayacağım.

7. saka

saka Admin Yetkili Kişi

c ye kuracaksanız c ye format atarsınız d olduğu yerde durur.

8. by_carizma

by_carizma Yeni Üye

tşk ederim bilgilendirme için...

9. The Wind

The Wind Yeni Üye

Yine de yedeklerseniz daha iyi olur tabii.

Sayfayı Paylaş