Toshiba Satellite A200-1LA PSAE6E-03001UTE laptop hakkında

Konu, 'Toshiba Notebook' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Toshiba Satellite A200-1LA PSAE6E-03001UTE Laptop Özellikleri

Marka : TOSHIBA
    Model : Toshiba Satellite A200-1LA PSAE6E-03001UTE
    Ekran : 15.4'' TruBrite WXGA TFT ekran ( 1.280 x 800 )
    İşlemci : Intel Centrino Duo Mobile Teknolojisi, Intel Core 2 Duo T7300-2.00GHz, 800MHz FSB, 4MB 2. seviye ön bellek, Intel 965PM Express Chipset, Intel Wireless Wi-Fi Link 4965AGN Ağ Bağlantısı
    Sistem Hafıza : 2.048 MB (2 x 1.024 MB) DDR2 RAM - Max. 4.096 MB (667 MHz)
    Hard Disk : 200 GB + 200 GB (4.200 rpm) S-ATA HDD
    Ekran Kartı : ATI Mobility Radeon HD 2600 HyperMemory Teknolojili, 256 MB'ı yerleşik 1.023 MB kullanılabilir grafik belleği,16 x PCI Expres
    Sürücü : HD DVD-ROM
    AraYüz : DC-in, harici monitor, mikrofon, kulaklık (stereo), RJ-11, RJ-45, TV-out (s-video), i.LINK, 5'i birarada media kart slotu, 4 x USB 2.0, Express Card Slot, HDMI
    Ses Sistemi : Toshiba Bass özelliği geliştirilmiş ses sistemi ve Dolby Sound Room, Harman Kardon® stereo hoparlörler
    İletişim : Wireless LAN (802.11 a/b/g / draft -N ), Bluetooth 2.0 + EDR ile kablosuz iletişim, Ethernet LAN 10/100, Uluslararası V90 modem (V.92 ready)
    İşletim Sistemi : Microsoft Windows Vista Home Premium Edition (TR/ENG)
    Kamera : Var
    Özel Fonksiyonlar : HD Audio , Entegre 1.3 Mp video kamera (VoIP), Entegre mikrofon (VoIP), Dual Mod TouchPad, Uzaktan kumanda, Intel Turbo Memory (1 GB)
    Klavye - Mouse : Türkçe Q Klavye, Dual Mod TouchPad
    Batarya : Lithium-ion teknolojisi
    Ağırlık(kg) : 2.7kg
    Boyutlar : 362 x 267.8 x 33.5 mm (on) / 39.3 (arka)
    Garanti Süresi : 2 yıl
    Hediye : 2GB USB Bellek, Archos 504 ve Taşıma Çantası

Toshiba Satellite A200-23U PSAE6E Resimleri

[​IMG] [​IMG]

[​IMG] [​IMG]

2. The Wind

The Wind Yeni Üye

Toshiba Satellite A200-1LA PSAE6E-03001UTE Laptop xp driver'ları ve windows xp kurulumu

Xp kurulumuna başlamadan önce;
    1. Sata diskleri tanıyabilen bir windows xp cd si yapın, ( Nasıl yapılır?)
    2. Windows xp Service pack 2'yi buradan indirin.
    3. Aşağıdaki sürücüleri indirin.
    4. Eğer vista ve xp yi aynı anda kullanmak istiyorsanız burayı okuyun.
    5. Bilgisayarınızın ilk olarak cd den açılması için bios ayarlarını yapın.
    6. Eğer hayatınızda ilk defa windows kuruyorsanız ya da windows nasıl kurulur bilmiyorsanız burayı okuyun.

Kurulum adımları;
    • Sata driverları olan xp cd si ile kurulumu yapın.
    • Windows service pack 2'yi kurun.
    • Aşağıdaki sürücüleri SIRASIYLA kurun.

Sürücüler:
    1. Anakart sürücüsü: intel mainboard driver.
    2. Ekran Kartı Sürücüsü: ati hd2600 ekran kartı sürücüsü: İndir .
    3. Kablosuz ethernet sürücüsü: bunu indirin.
    4. Ethernet kartı sürücüsü: realtek indir.
    5. Ses Kartı Sürücüleri ve kurulumu

Birçok arkadaş ses kartını kurmayı başaramıyor. Aşağıdaki işlemleri SIRASIYLA ve hiçbir adımı atlamadan yaparsanız sorunsuz bir şekilde notebook ses kartınızı kurabilirsiniz.

Önce Microsoft Universal Audio Architecture (UAA) Bus Driver for High Definition Audio dosyasını kuruyoruz. Daha sonra realtek ses kartı driverını normal bir şekilde kuruyoruz.

İki dosyayı birden buradan indirebilirsiniz. Eğer dosyalar açılırken şifre isterse şifresi "www.notebook.gen.tr"

Bilgisayarıma sağ tıklıyoruz. Özellikler > donanım > Aygıt yöneticisini açıyoruz. EN ALTTA SİSTEM AYGITLARININ ALTINDA sarı ünlem işaretiyle bir pci device göreceksiniz. Sağ tıklıyoruz.
      Sürücüyü güncelleştir > Hayır[nb],[/nb] Bu kez değil > Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) i seçip ileri diyoruz. Gelen ekranda arama şu konumu da içersin: yazan yerde işaret yoksa mouse ile tıklayarak işaretliyoruz. Hemen altında boş bir satır olacak. Bu satıra şunu yapıştırın.
      Kod:
      C:\Program Files\Realtek\Audio\InstallShield
      Daha sonra ileri'yi tıklayıp herşeyi onaylayarak kurulumu tamamlayın. Bilgisayarı yeniden başlatın. Ses kartınız başarı ile kurulmuştur.

Eğer yukarıda verdiğimiz tüm işlemleri verdiğimiz sıra ile denediyseniz ve olmadıysa şu dosyayı da kurmayı deneyebilirsiniz. Şifre="www.notebook.gen.tr"
    6. Modem sürücüsü: modem driver download
    7. Kart okuyucu sürücüsü: card reader driver , link2
    8. Touchpad sürücüsü: Synaptics touchpad driver , Alps Driver
    9. Bluetooth: bluetooth driver
    10. Bluetooth Monitor: Bluetooth monitor
    11. Web cam sürücüsü: webcam driver
    12. TOSHIBA Assist: Link1
    13. TOSHIBA Hotkey Utility: Link1
    14. TOSHIBA Accessibility: Link1
    15. TOSHIBA Hardware Setup Utility: Link1
    16. TOSHIBA Supervisor Password: Link1
    17. TOSHIBA Fn-esse: Link1 ya da link2
    18. Touch pad aç/kapa aracı: Link1
    19. TOSHIBA Controls : (6 button)Link1
    20. TOSHIBA Power Saver: Link1
    21. TOSHIBA Power Saver Driver: Link1
    22. TOSHIBA Zooming Utility: Link1
    23. TOSHIBA ConfigFree: Link1
    24. TOSHIBA SD Memory Utilities: Link1
    25. TOSHIBA PC Diagnostic Tool: 9Link1
    26. CD/DVD Drive Acoustic Silencer: Link1

3. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Benden hızlı çıktın Emrah :)

4. The Wind

The Wind Yeni Üye

Valla mesajı 18.30da yazmışsın,bana bıraktın gerisini demiştim içimden:D
    Bu arada bir fotoğraf ekledim kapak kısmı biraz değişik bu LA modelinde,zaten A200-1LA SELECT diye geçiyor model ismi...

5. CeFrost

CeFrost Yeni Üye

Arkadaşlar bu laptop için 2 HDD yi RAID yapma imkanımız var mı acaba?

6. koray1997

koray1997 Yeni Üye

arkadaşlar bu gün A200-1LA aldım sizlere bir şey sormak istiyorum. Dvd okuyucu okurken tak tuk diye sesler çıkarıyor bu normalmi acaba sizdede aynı sesten varmı yoksa makine bozukmu yardımcı olursanız sevinirim.

7. The Wind

The Wind Yeni Üye

Bazen yapıyor bende de fakat çok rahatsız edici değil.CD susturucu bir program geliyor makinede yüklü olarak aktif edip denediniz mi?

8. artist_tech

artist_tech Yeni Üye

Arkadaşlar çok teşekkürler. Elinize emeğinize laptopunuza sağlık :D konuyu gayet düzgün ve açık biçimde anlatmışsınız.. c diskimi vista d diskimi xp sp2 yaptım kim tutar artık A200 1LA' yı ... [gulmek]

9. mavcar

mavcar Yeni Üye

slm arkadaşlar öncellikle ellerinize emeğinize sağlık. bir sorum olacak ben xpyi yükeldikten sonra çoklu ortam denetleyicisi, pcı bellek denetleyicisini, ve yukarıda ses kartının linkinin yanında belirtilen (!) işaretli aygıtı yükleyemedim. yardımcı olursanız çok sevinirim. iyi günler...

10. baglan3

baglan3 Yeni Üye

[benımde coklu ortam denetlıyıcısı sorunum var yardım cı olursanız sevınırm elınıze saglık

11. saka

saka Admin Yetkili Kişi

buradaki bütün sürücüleri kurdunuz mu?
    Eğer kurduysanız aygıt yöneticisinin bir resmini paylaşır mısınız?

12. tasanmt20

tasanmt20 Yeni Üye

13. saka

saka Admin Yetkili Kişi

resimleriniz görüntülenemedi.

14. mavcar

mavcar Yeni Üye

buradaki tüm sürücüleri kurdum. resimi upload etmek için bir kaç girişimde bulundum fakat başarılı olamadım(internetten dolayı sanırım). diğer arkadaşın resmini incelediğimde ondaki sorunla aynı olduğunu gördüm. ayrıca size bir sorum daha olacak maple 9 isimli bir matematik programı kullanıyorum ve bu programı daha önce kurduğum windowsun(xp) üzerine defalarca değişik pclerde kurmuştum fakat laptopa yüklediğimde program çalışmıyor. bu konuda bir bilginiz var mı? yardımlarınızı bekliyorum...

15. mavcar

mavcar Yeni Üye

Ekli Dosyalar:

16. saka

saka Admin Yetkili Kişi

kart okuyucu sürücüsünün kurulduğundan emin miyiz?
    Birde şu sürücü ile dener misiniz?
    Ricoh card reader driver

Ayrıca bilinmeyen aygıt ini; sağ tık, özellikler, gelişmişe girip ne yazıyorsa biza yazar mısınız?

17. mavcar

mavcar Yeni Üye

Selam arkadaşlar. Bilgisayarıma xpyi kurdum 2 gün problemsiz kullandım. fakat bugün Windows xp yükleme ekranı geçtikten sonra oturum açma ekranı gelmek üzereyken windows tekrar boot ekranına dönüyordu. oturum açılıyor yazıyor(windowsun açılış uyarısı geliyor) masa üstünün wall paperi gözüküyor ardından hemen windows kapanıyor yazıp(uyarısıyla) adminostora geri döndü. bu sorunu şimdilik format atarak hallettim fakat bu konuyu netten incelediğimde herkesin başına gelmiş fakat somut bir adım atılamamış. buradada söz etmek istedim. konu hakkında bilgisi olan var mı? Not: bilgisayar formatı ilk attığımdada aynı sorunla tekrar karşılaştım. ikincide onar diyerek bu sorunu şimdilik aştım sanırım.

18. mavcar

mavcar Yeni Üye

yukarıda verdiğiniz sürücüyü yükledim. bi gelişme yok. bilinmeyen aygıtında fotosunu ekte gönderiyorum.

Ekli Dosyalar:

19. saka

saka Admin Yetkili Kişi

bize bu ekran birşey vermez. bu adımdan sonra ayrıntılar ve gelişmiş gibi bir kısma giriniz.

20. tırtılımsı

tırtılımsı Yeni Üye

A200 1LA nın select olmayan modelini Vatan Bilgisyar'ın kampanyasından aldım [bravo]
    ve bir sorunum var :( :

Kart okuyucu SD kartları okuyor; üzerinde memory stick duo yazan kartları "tam takınca" okumuyor. Kartı adaptörüyle birlikte tam takmayıp parmağımla basılı şekilde tutarken okuma yapıyor ama oturtunca 'Bilgisayar'da 'G' sürücüsü şeklinde kart gözükmesine rağmen tıklayınca disk yerleştirin diyor; çıkarınca 'G' sürücüsü de kayboluyor. [alala] Adaptörsüz kart zaten uymuyor, küçük kalıyor. Umutsuz bir şekilde driver yükledim; işe yaramadı. Belki yanlış driver yüklemişimdir. Bana sorun donanımsal gibi geldi( 'G:' gözüküyo ama).

Yardımlarınızı bekliyorum. Bi yol gösteriverin(servisin yolu olmazsa daha memnun olurum :D ). Teşekkürler.

Bu arada işletim sistemi Vista.(belki lazım olur söyliyim dedim)

Sayfayı Paylaş