Toshiba Satellite A200-1GH Resim, Özellik ve xp kurulumu

Konu, 'Toshiba Notebook' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Merhaba,
    Bu konumuzda size Toshiba Satellite A200-1GH notebook ile ilgili ihtiyacınız olan bütün bilgileri vermeyi amaçlıyoruz.

A. Toshiba Satellite A200-1GH Notebook Özellikleri
    Ekran 15.4" Toshiba TruBrite WXGA TFT (1.280x800)
    İşlemci Intel Core Duo T2450-2.0GHz (2 MB L2 cache, 533MHz FSB)
    Sistem Hafıza 1.024MB DDR2 Ram - max. 4.096MB
    Hard Disk 120GB (5.400 rpm) Seri ATA HDD
    Ekran Kartı NVIDIA® GeForce FX Go 7300 256 MB yerleşik, TurboCache özellikli 527 MB kullanılabilir grafik belleği, 16x PCI Express
    Sürücü DVD Super Multi Sürücü ( çift katman)
    AraYüz 5’i birarada Bridge Media Yuvası 4x USB 2.0, i.LINK (IEEE 1394), TV çıkışı (s-video), Express Card Slot
    Ses Sistemi Toshiba Bass özelliği geliştirilmiş ses sistemi, stereo hoparlörler
    İletişim Wireless LAN (802.11a/b/g/Draft-N network desteği), Bluetooth 2.0 EDR ile kablosuz iletişim, 56K modem, Ethernet LAN 10/100
    İşletim Sistemi MS Win Vista Home Premium Edition TR / ENG
    Kamera Entegre 1.3 Mp video kamera (VoIP), Entegre mikrofon (VoIP)
    Özel Fonksiyonlar HD Audio, Dual Mod TouchPad
    Batarya Li-ion pil (2.5 saate kadar pil kapasitesi)
    Ağırlık(kg) 2.7kg
    Garanti Süresi 2 yıl uluslararası garanti.
    Hediye Çanta

B. Toshiba Satellite A200-1GH Notebook Resimleri

[​IMG] [​IMG]

[​IMG] [​IMG]

C. Toshiba Satellite A200-1GH Notebook'a Windows Xp işletim sistemi kurulumu

Kuruluma başlamadan önce yapılacaklar

Bilgisayarınızın hard diski sata olduğu için ve xp işletim sistemi sata diskleri tanımadığı için yeni bir xp cdisi oluşturmanız gerekiyor. Nasıl oluşturacağınızı buradan öğrenebilirsiniz.

Bütün sürücüleri bilgisayarınızın d diskine indirin.

Bilgisayarınızın bios ayarlarına girip cd sürücüyü ilk kontrol edilecek olarak ayarlamalısınız.

Sürücülerin indirilmesi ve Kurulumu

Sata driverlarını içine eklediğiniz xp cdsini bilgisayara takın.

Bilgisayarı yeniden başlatıp xp kurulum adımlarını izleyin.

Kurulumdan hemen sonra Windows service pack 2'yi kurun.

Daha sonra aşağıdaki sürücüleri verdiğim sıra ile kurun.

Anakart chipset driver: Link1
    Ekran Kartı driver: Link1

Ses Kartı Sürücüleri ve kurulumu

Birçok arkadaş ses kartını kurmayı başaramıyor. Aşağıdaki işlemleri SIRASIYLA ve hiçbir adımı atlamadan yaparsanız sorunsuz bir şekilde notebook ses kartınızı kurabilirsiniz.

Önce Microsoft Universal Audio Architecture (UAA) Bus Driver for High Definition Audio dosyasını kuruyoruz. Daha sonra realtek ses kartı driverını normal bir şekilde kuruyoruz.

Ses kartı kurulumunda hata verebilir dert etmeyin. Bilgisayarıma sağ tıklıyoruz. Özellikler > donanım > Aygıt yöneticisini açıyoruz. EN ALTTA SİSTEM AYGITLARININ ALTINDA sarı ünlem işaretiyle bir pci device göreceksiniz. Sağ tıklıyoruz.
    Sürücüyü güncelleştir > Hayır[nb],[/nb] Bu kez değil > Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) i seçip ileri diyoruz. Gelen ekranda arama şu konumu da içersin: yazan yerde işaret yoksa mouse ile tıklayarak işaretliyoruz. Hemen altında boş bir satır olacak. Bu satıra şunu yapıştırın.
    Kod:
    C:\Program Files\Realtek\Audio\InstallShield
    Daha sonra ileri'yi tıklayıp herşeyi onaylayarak kurulumu tamamlayın. Bilgisayarı yeniden başlatın. Ses kartınız başarı ile kurulmuştur.

Eğer yukarıda verdiğimiz tüm işlemleri verdiğimiz sıra ile denediyseniz ve olmadıysa şu dosyayı da kurmayı deneyebilirsiniz. Şifre="www.notebook.gen.tr"

Ethernet kartı Driver: Link1
    Touch Pad Driver: Link1
    Kart okuyucu driver: Link1
    Webcam driver: Link1
    Modem driver: Link1
    Intel Wireless LAN Driver: Link1
    Bluetooth Monitor ve driver: Link1 ve Link2
    TOSHIBA Assist: Link1
    TOSHIBA Hotkey Utility: Link1
    TOSHIBA Accessibility: Link1
    TOSHIBA Hardware Setup Utility: Link1
    TOSHIBA Supervisor Password: Link1
    TOSHIBA Fn-esse: Link1
    Touch pad aç/kapa aracı: Link1
    TOSHIBA Controls ve controls driver: Link1 ve Link2
    TOSHIBA Power Saver: Link1
    TOSHIBA Power Saver Driver: Link1
    TOSHIBA Zooming Utility: Link1
    TOSHIBA ConfigFree: Link1
    TOSHIBA SD Memory Utilities: Link1
    TOSHIBA PC Diagnostic Tool: Link1
    CD/DVD Drive Acoustic Silencer: Link1

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Güncellendi.

3. murathan

murathan Yeni Üye

arkadasım kusura bakma ama bır sorum olacak satalite A200 1m4 notebook a xp yukledım baska bır toshiba cd si ile ama acılırken mavi bır ekran gelip geri kapanıyor cok aradım bulamadım yardım edrsenız sevınırım

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

1. Konunun yeri burası değil. bu farklı bir model notebook forumu. Senin notebookun ile ilgili bir konu var. Oraya sorabilirsin.

2. Mavi ekran ne demek? Hangi aşamada çıkıyor? Nerede yazdığını, Ne yazdığını bilemezsek nasıl yardımcı olacağız.

Not: Lütfen buraya cevap yazmyın. İlgili konuya mesaj yazın.

5. saybay

saybay Yeni Üye

slm ben de toshiba A200-1GH kullanıcısıyım da 1 sorum olcaktı xp yi yükleyince makinanın hızın da artış oldumu ve kullanım dahada zevk verdim diye sorucaktım herkese kolay gelsin

6. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Bence; (test sonuçları değil kendi görüşlerim)
    xp ye geçmek için nedenler,
    Daha stabil,
    Daha hızlı,
    Daha çok program desteği var,
    Daha kolay.

7. realistic<erse>

realistic<erse> Yeni Üye

cok tskler bayadır arıyordum bu drıverlerı su anda ındırıorum kısa surede format atıcam notebook a ıns bı sorun cıkmaz drıverlerde kımse drıveler hakkında bısey yazmamıs... saka elıne saglık guzel calısma..

8. The Wind

The Wind Yeni Üye

Kurulumu bitirince lütfen buraya olumlu ve olumsuz görüşlerinizi yazınız.Geri dönütlere ihtiyacımız var.Teşekkürler. ;)

9. nsstaj

nsstaj Yeni Üye

Merhaba,
    Toshiba A200 1GH bilgisayarıma XP kurdum ama, ekran kartı sürücüsünü bir türlü tanıtamadım.
    Gerek buradan olsun, gerek Toshiba sitesinden olsun, indirdiğim ekran kartı sürücüleri hep hata verdi ve kuramadım.
    Bazı dosyaların (ekran kartı sürücüsü klasöründeki) eksik olduğunu söylüyordu verdiği hatada.

Nasıl düzeltebilirim bunu?

(Toshiba A200 1GH, PSAECE)

10. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Aygıt yönetisine girip sürücüyü güncelleştir diyerek kurmayı denediniz mi?

11. nsstaj

nsstaj Yeni Üye

Evet. Yapılabilecek her şeyi yaptım. Buna rağmen olmadı.

12. The Wind

The Wind Yeni Üye

[eklenti]http://www.notebook.gen.tr/notebook-genel-f24/butun-notebooklar-icin-nvidia-nin-son-ekran-karti-suruculeri-t245.html,tıkla[/eklenti] şu linke bir bakın oradan da yararlanamazsanız yine bize dönün. ;)

13. realistic<erse>

realistic<erse> Yeni Üye

bende xp ye çevirdim butun drıverler calısıyor. vıstanın 2 katı kadar daha ıyı performans alıyorum notebooktan. paylasım ıcın tskler saka..

14. ceberus

ceberus Yeni Üye

ethernet bağlantısını kullanarak internete bağlanıyorum çok yavaş bir bağlantım var. usb den bağlanınca normal hızlara ulaşıyor. ethernet kartının internet sayfasında bulunan güncel driverı nı yükledim. ama ethernet kartının sürümünü değiştiremedim. güncel driverı (5681 21 1 14) yüklediğimde "please shutdown and plug realtek PCI card to complete the installition". uyarısı alıyorum. şuanki değişmeyen sürüm 5664 20 5 2007 yardımlarınızı bekliyorum. kolay gelsin

15. 1234

1234 Yeni Üye

kardeşlerim ben a200 1gh kullanıcısıyım fakat bu akran kartınını guncellestırmeden de yaptım olmadı bana bu akran kartını nası yapacagım hakkında bırı bılgı verın
    ayrıca ses konusuda kafamı agrıtıyor bana bur yol gosterın bana

16. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Cevap vermek için önce sorunuzu anlayabilmemiz gerekiyor. Birkaç dakikanızı ayırıp daha anlaşılabilir şekilde sorar mısınız?

17. The Wind

The Wind Yeni Üye

18. 1234

1234 Yeni Üye

a200 1gh modeli için verdiğiniz web cam drawer indirdim ve kurdum fakat entegre mıkrofon çalışmadı bu konuda yardımcı olursanız sevınırım ses kartı calışıyor durumda

19. Bosver20

Bosver20 Yeni Üye

bende a200-1gh a xp yüklettim kendim anlamıyorum çünkü ama yüklettiğim kişi ses kartını bir türlü okutamadı 2 hafta kadar ugrastı sonunda yaptı ama simdide bluetooth ayarları yok sürücüleri bide kendim indirip deneyeceğim bu site cok güzel olmus yapanların ve ilglenenlerin ellerine saglık :ugeek:

20. deryck

deryck Yeni Üye

çok teşekkür ederim ;) çok güzel bir site

Sayfayı Paylaş