Toshiba Satellite A200-1CR resim özellik ve xp kurulumu

Konu, 'Toshiba Notebook' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Merhaba,
    Bu konumuzda size Toshiba Satellite A200-1CR notebook ile ilgili ihtiyacınız olan bütün bilgileri vermeyi amaçlıyoruz. Bu modelle ilgili her türlü sorunuzu bu başlık altında sorabilirsiniz.

A. Toshiba Satellite A200-1CR Notebook Özellikleri
    • Intel® Pentium® Dual-Core Processor T2080 - 1.73 GHz
    • (1 MB Cache, 533 MHz FSB)
    • Microsoft® Windows® Vista™ Home Basic Edition (TR/ENG)
    • 15.4'' TruBrite WXGA TFT ekran ( 1280 x 800 çözünürlük )
    • 120 GB (5400 rpm) S-ATA HDD
    • 1024 (512+512) MB memory - Max. 2048 MB (667 MHz)
    • Intel® GMA 900, max. 256 MB ekran kartı
    • DVD Super Multi Sürücü ( çift katman )
    • Ethernet LAN 10/100, Uluslararası V.92 modem
    • Wireless LAN (802.11 b/g), Bluetooth 2.0 + EDR
    • Toshiba Bass Enhanced Sound System , stereo hoparlörler
    • HD Audio
    • Arayüz:
      DC-in, harici monitor, mikrofon, kulaklık (stereo), RJ-11, RJ-45, TV-out (s-video), i.LINK, 5'i birarada media kart slotu ( SD™ Card, Memory Stick®, Memory Stick Pro™, MultiMedia Card™, xD-Picture Card™ desteği), 4 adet USB 2.0
    • Express Card™ Slotu
    • Türkçe Q Klavye, 87 tuş, 13 fonksiyon tuşu, Touch Pad
    • Lithium-ion teknolojisi, ~2.5 saat pil ömrü
    • Yazılımlar:
      Toshiba User's Manual, Toshiba ConfigFree™, Connectivity Doctor, InterVideo® WinDVD, Toshiba Disc Creator, Toshiba Value Added Package, Norton Internet Security 2006(90 gün),Ulead DVD MovieWriter, Toshiba Bluetooth Stack, Toshiba Bluetooth Monitor, Supervisor Password Utility, Toshiba Assist
    • 362 x 267.8 x 33.5 / 39.3 mm. , 2.5 kg.
    • 2 Yıl Garanti

B. Toshiba Satellite A200-1CR Notebook Resimleri

[​IMG] [​IMG]

[​IMG] [​IMG]

[​IMG] [​IMG]

C. Toshiba Satellite A200-1CR Notebooka Xp Kurulumu ve Gerekli Sürücüler

Format atmadan önce yapılması gerekenler
    1. Bilgisayarınızın diski sata olduğu için xp kurulumunda disk bulunamadı hatası verecektir. Sata sürücülerini xp cdsine yüklemeniz gerekiyor. Bu adresten nasıl yapacağınızı öğrenin ve yapın.
    2. Bios güncellemesi yapın. Güncel biosu buradan indirebilirsiniz. İndirip çalıştırmanız yeterlidir. (bu isteğe bağlıdır, isterseniz güncellemeyebilirsiniz.)
    3. Eğer bilgisayarınız ilk açılışta cd den açılmıyorsa, biosa girip ayarlamalısınız.
    4. Aşağıdaki sürücüleri xp kurmaya başlamadan önce indirip harddiskinizin d bölümüne kaydetmelisiniz.
    5. Eğer bulabiliyorsanız biryerden service pack 2 nin olduğu bir cd bulun.

Toshiba a200-1cr ye xp kurulum adımları

1. Az önce oluşturduğunuz sata driverları olan xp cdsini bilgisayara takıp yeniden başlatın.
    2. Service pack2 yi bilgisayarınıza kurun.

Sürücüler

Toshiba a200-1cr ile ilgili iki farklı yerde sürücü buldum.
    Birincisi; Toshiba driver1 (dosya şifresi="toshiba") , Toshiba driver2, Toshiba driver3

Birinci kaynakta driverlar paket halinde verilmiştir.
    Aşağıda ise tek tek bulacaksınız. İstediğinizi seçin.Sürücüleri kurarken aşağıdaki sıralamaya göre gidin.Her sürücüyü kurmanızdan sonra bilgisayarı yeniden başlatın.

1. Toshiba a200-1cr anakart driver: Chipset.zip
    2. İntel ekran kartı sürücüsü: Intel onboard vga driver
    3. Ses yaması : Önce bunu kurunuz.Microsoft Universal Audio Architecture (UAA) Bus Driver for High Definition Audio
    4. Ses kartı sürücüsü : Realtek audio driver'ını indirin. Kurulumun nasıl yapılacağı açılan sayfada yazıyor.
    5. Toshiba a200-1cr ethernet kartı driver: Lan.zip
    6. Toshiba a200-1cr touchpad driver: TouchPad Driver.zip
    7. Toshiba a200-1cr kart okuyucu driver: Card_Reader.zip
    8. Toshiba a200-1cr modem driver: Modem.zip
    9. Toshiba a200-1cr wireless ethernet driver: Önce Wireless_Utility.zip i kurun. Sonra Wireless.zip dosyasından çıkanı kurun.
    10. Toshiba bluetooth sürücüsü : toshiba notebook bluetooth driver for 32bit windows
    11. Toshiba a200-1cr control driver: Control.zip
    12. Toshiba a200-1cr Power Saver drivers: Power_Saver.zip ve Power_Saver_Drivers.zip dosyalarını sırayla kurun.
    13. Son olarak Common_Modul.zip ve Sd_Memory_Utility.zip dosyalarını kurun.

2. ozzoname

ozzoname Yeni Üye

Öncelikle size çok teşekkür ederim daha xp yüklemedim ama eminim işe yarar...teşekkür ederim..

3. teyyareci

teyyareci Yeni Üye

herşey için teşekkürler gerçekten harika bir iş çıkarmışınız.
    sizi tebrik ediyorum.
    yanlız galiba bende sata da problem çıkmadı. ben o bölümü direkt geçtim ama
    ethernet yükleyemiyorum bana yardımcı olursanız inanılmaz sevinirim

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Ethetneti nasıl yükleyemiyorsunuz? Neler yaptınız? Ne oldu?
    Sorununuzu detaylı olarak anlatırsanız cevap verebiliriz.
    Aksi halde malesef birşey diyemeyiz.

5. seyyah

seyyah Yeni Üye

slm arkadalar ben yeni kay1t oldum. çok saolun anlatt11n1z gibi driverlar1 kurdum. Ama yaz1lar1m sizinde gördüünüz gibi bu sekilde ç1k1yor. bana yardimci olursan1z sevinirim.

6. ozzoname

ozzoname Yeni Üye

SAKA teşekkür ederim sana ya verdiğin driverleri hepsini indirdim ve çok işime yaradı...Bilgisayarı aldığım yere götürdüm verdim bir gün orda kaldı ve bana xp yüklenmiş ve tüm driverleri hazır ve çalışır durumda verdiler ayrıca tek kuruş para ödemedim sana tekrar tekrar teşekkür ederim....ya ayrıca bişey sorucam vista yüklü iken ekranın üst kısmında fn tuşları belirirdi yani üzererine gidince acaba xp dede böyle bi imkanımız var mı? yani fn tuşlarını şu an manuel olarak kullanıyorum ama olursa vistadaki gibi çok güzel olacak....AMA BUNADA ŞÜKÜR ÇOK RAHAT SUAN BİLGİSAYAR KÖPEK GİBİ ÇALIŞIYO MANYAK BİŞEY OLDU YAA.
    buradaki tüm arkadaşlara tavsiyem drıverleri indirin sonra bilgisayarı aldığınız yere götürün bırakın onlar sizin yerinize tüm sorunları çözsün....görüşmek üzere..

7. saka

saka Admin Yetkili Kişi

o atraksiyonu henüz bulamadık. Siz bulursanız bizimle paylaşırsanız seviniriz.

8. kuzi

kuzi Yeni Üye

Merhaba,
    Ses ve ethernet sürücüleri çalışmıyor. Bağlantıları güncelleyebilir misiniz?
    Teşekkürler

9. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Gördüğüm kadarı ile linkler çalışıyor. Sorun tam olarak nedir?

10. kuzi

kuzi Yeni Üye

sorun ses drıverı içindeki RtlUpd64 dan kaynaklanıyo sanırım yani adı awrack programı yanılmıyosam ethernet drıverı ise setap dosyası yok
    Teşekkürler

11. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Sürücüleri kurmak için her zaman setup dosyasına gerek yok ki?
    Bilgisayarım>özellikler> donanım>aygıt yöneticisi ne girin. Ünlem işareti olan ethernete sağl tıklayıp sürücüyü güncelleştir deyin. Sürcücü kendiniz seçin ve bu siteden indirdiğiniz klasörü gösterin.

12. kuzi

kuzi Yeni Üye

Dediğiniz gibi aygıt yöneticisinden etherneti denedim.Ama olmadı.Benim asıl sorunum Sesin gelmemesi.Aygıt yöneticisinde sesin üzerinde ünlem yok.Buna rağman ses gelmiyor.Bilgisayarın içinden bi gelen ses var ''BİP'' sesi.Başkada pcden ses gelmiyo.Acilen yardımınızı bekliyorum.
    TEŞEKKÜRLER

13. saka

saka Admin Yetkili Kişi

aygıt yöneticisinde ünlem işareti olan pci device var mı?
    özellikle sistem kaynakları içinde.

14. kuzi

kuzi Yeni Üye

Saolun teşekkür ederim sorunu hallettim ses geliyo artık.Şimdi tek sorunum var.Oda ethernet onada yardımcı olursanız sevinirim.

TEŞEKKÜRLER

15. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Ethernet içinde aynısını yapacaksınız. Aygıt yöneticisinden soru işaretli yeri buluyorsunuz, sürücüyü güncelle diyorsunuz, sonra buradan indirdiğiniz sürücüyü gösteriyorsunuz.

Bunu yaptınız mı?

16. kuzi

kuzi Yeni Üye

17. son_akadli

son_akadli Yeni Üye

güzel bi paylaşım oldu benim için. emeğinize sağlık :)

18. kuzi

kuzi Yeni Üye

Saka yardımların için sana cok teşekkür ederim.Emeğine sağlık :D

Sayfayı Paylaş