Toshiba satellite a200 1BP yardım.

Konu, 'Toshiba Notebook' kısmında CabalTurks tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. CabalTurks

CabalTurks Yeni Üye

MRB Acaba bu makinenin ekran kartını değiştime imanım varmı? bide ilk aldığımda 256 paylaşımli 527 mb olan geforce go 7300 ekran kartım şimdi resimdeki gibi oldu.
    Son bi soru daha bu makineye 2.bir harddisk takabilirmiyiz. brosüründe gösteriyo ama modele göre değişir diyo. bende varmı diye bakmak için açmaya çalıştım harddisk olan tarafını açtım fakat diğer tarafını açamadım. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler. napalım laptop donanımından anlamıyoz :D

2. The Wind

The Wind Yeni Üye

Arkadaşım,konuyu 1bp topicine yazsan daha iyi olurdu ama yine de yanıtlıyorum ve konuyu kilitliyorum,soruların olursa lütfen 1bp ile ilgili olan topice yaz.
    toshiba-f6/toshiba-a200-1bp-genel-baslik-ve-windows-xp-driverlari-t40.html

Bu makineye 2. harddiski takabilmen için boş bir harddisk yuvası olması lazım altına bak varsa takarsın ama sanmam.illa 2 bir harddisk lazımsa harici usb 2.0 bir hdd işini görür.Ekran kartının neden öyle olduğunu ben de anlayamadım driver falan mı update ettiniz acaba?7300 lerin turbocache özelliği var zaten demekki 2gb sistem belleği ile 1023 mb a kadar çıkabiliyor fakat bu sizi çok da heyecanlandırmasın çünkü o kart biraz eskimiş durumda.Yani önem arzeden aslında grafik kartının belleği değil yonga seti ve directx desteğidir diye biliyorum.Ha bir de ekran kartını değiştirebilir miyim diye sormuşsun ama maalesef notebookların ekran kartları değiştirilemiyor sadece yurtdışında fahiş fiyatlara satılan ve bilgisayara takılabilmesi için özel bir port gerektiren harici MXM ekran kartları var ama direkt bilgisayarı değiştirmek daha mantıklı gibi.MXM diye aratırsanız bilgi sahibi olabilirsiniz bu konuda.Esen kalın...

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş