Toshiba Satellite A200-1AH Resim, Özellik ve xp kurulumu

Konu, 'Toshiba Notebook' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Merhaba,
    Bu konumuzda size Toshiba Satellite A200-1AH notebook ile ilgili ihtiyacınız olan bütün bilgileri vermeyi amaçlıyoruz.

İlk sayfadaki sürücüler xp kurulumu için sürekli güncellenmektedir.
    Alt sayfalardaki sürücüleri kullanmanıza gerek yoktur.

Toshiba Satellite A200-1AH özellikleri

İşlemci : Intel® Centrino Duo Mobile teknolojisi, Intel® Core™ 2 Duo T7300 - 2.00 GHz işlemci, 800 MHz Front Side Bus
    Memory : 2.048 MB (2 x 1.024 MB) DDR2 RAM - Max. 4.096 MB (667 MHz)
    Harddisk : 160 GB (4.200 rpm) S-ATA HDD
    İşletim Sistemi : Microsoft Windows Vista Home Premium Edition (TR/ENG)
    Optik : DVD Super Multi Sürücü ( çift katman )
    GrafikKart : ATI MOBILITY RADEON™ HD2600 HyperMemory™ teknolojili, 256 MB yerleşik, 1,023 MB kullanılabilir grafik belleği, 16x PCI Express
    Ekran : 15.4" Toshiba TruBrite® WXGA TFT ekran (1,280 x 800 çözünürlük)
    Ses : Toshiba Bass özelliği geliştirilmiş ses sistemi, stereo hoparlörler
    Klavye : Türkçe Q Klavye, Dual Mod TouchPad
    Genişleme Özellikleri : Express Card™ Slot
    Kablolu İletişim : 56K modem, Ethernet LAN 10/100
    Kablosuz İletişim : Wireless LAN (802.11a/b/g/Draft-N network desteği), Bluetooth™ 2.0 EDR
    Arabirimler : DC-in, harici monitor, mikrofon, kulaklık (stereo), RJ-11, RJ-45, TV-out (s-video), i.LINK, 5'i birarada media kart slotu, 4 x USB 2.0
    Batarya : Li-Ion pil, 2.5 saate kadar pil ömrü
    Ağırlık&Ölçüler : 2.7 kg
    Diğer donanımlar : Entegre 1.3 Mp video kamera (VoIP), Entegre mikrofon (VoIP), Dual Mod TouchPad
    Garanti süresi : 2 yıl garanti

Toshiba Satellite A200-1AH Notebook Resimleri

[​IMG] [​IMG]

[​IMG] [​IMG]

C. Toshiba Satellite A200-1AH ve a200-1vl Notebook'a Windows Xp işletim sistemi kurulumu

Xp kurulumuna başlamadan önce;
    1. Sata diskleri tanıyabilen bir windows xp cd si yapın, ( Nasıl yapılır?)
    2. Windows xp Service pack 2'yi buradan indirin.
    3. Aşağıdaki sürücüleri indirin.
    4. Eğer vista ve xp yi aynı anda kullanmak istiyorsanız burayı okuyun.
    5. Bilgisayarınızın ilk olarak cd den açılması için bios ayarlarını yapın.
    6. Eğer hayatınızda ilk defa windows kuruyorsanız ya da windows nasıl kurulur bilmiyorsanız burayı okuyun.

Kurulum adımları;
    • Sata driverları olan xp cd si ile kurulumu yapın.
    • Windows service pack 2'yi kurun.
    • Aşağıdaki sürücüleri SIRASIYLA kurun.

Sürücüler:
    1. Anakart sürücüsü: Intel chipset driver şifre: "www.notebook.gen.tr"
    2. Ekran Kartı Sürücüsü: ati 2600 vga driver
    3. Ses yaması : .Windows XP SP2 için Microsoft UAA bus driver
    4. Ses kartı sürücüsü : Realtek audio driver'ını indirin. Kurulumun nasıl yapılacağı açılan sayfada yazıyor.
    5. Kablosuz ethernet sürücüsü: Intel wireless ethernet driver ya da şu link intel wireless
    6. Ethernet kartı sürücüsü: Ethernet kartı Driver: Ethernet kartı Driver
    7. Modem sürücüsü: modem driver download
    8. Kart okuyucu sürücüsü: card reader driver , link2
    9. Touchpad sürücüsü: Synaptics touchpad driver , Alps Driver
    10. Bluetooth: bluetooth driver
    11. Bluetooth Monitor: Bluetooth monitor
    12. Web cam sürücüsü: webcam driver
    13. TOSHIBA Assist: TOSHIBA Assist
    14. TOSHIBA Hotkey Utility: TOSHIBA Hotkey Utility
    15. TOSHIBA Accessibility: TOSHIBA Accessibility
    16. TOSHIBA Hardware Setup Utility: TOSHIBA Hardware Setup Utility
    17. TOSHIBA Supervisor Password: TOSHIBA Supervisor Password
    18. TOSHIBA Fn-esse: TOSHIBA Fn-esse ya da TOSHIBA Fn-esse 2
    19. Touch pad aç/kapa aracı: Touch pad aç/kapa aracı
    20. TOSHIBA Controls (6 button) : TOSHIBA Controls (6 button)
    21. TOSHIBA Power Saver: TOSHIBA Power Saver
    22. TOSHIBA Power Saver Driver: TOSHIBA Power Saver Driver
    23. TOSHIBA Zooming Utility: TOSHIBA Zooming Utility
    24. TOSHIBA ConfigFree: TOSHIBA ConfigFree
    25. TOSHIBA SD Memory Utilities: TOSHIBA SD Memory Utilities
    26. TOSHIBA PC Diagnostic Tool: TOSHIBA PC Diagnostic Tool
    27. TOSHIBA CD/DVD Drive Acoustic Silencer: TOSHIBA CD/DVD Drive Acoustic Silencer
    a200-1vl xp drivers, a200-1ah xp drivers

2. serdark2381

serdark2381 Yeni Üye

arkadaşım display driver hariç herşey tamam

ama yazık bize yahu 160-170 mgbyt ı nasıl download edicez insaf beyaw

3. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Merhaba,

Dosya büyüklüğü konusunda bence toshiba ya çatın. Ama alternatif bir driver araştırırım müsait bir zamanda.
    Display driver hariç derken ne dediğinizi biraz daha açabilir misiniz?

Display driver çalışmadı mı?

Yoksa siz indirmediniz mi?

4. pilavyer

pilavyer Yeni Üye

Intel Wireless LAN Driver için hangisini indirmemiz gerekiyor?

Intel® PRO/Wireless 2100XP 32 / 20001.2.4.41
    Intel® PRO/Wireless 2200/2915XP 32 / 20009.0.4.36
    Intel® PRO/Wireless 3945/4965XP 32 / XP 64 / 200011.1.1.16

5. saka

saka Admin Yetkili Kişi

3. sıradakini indirebilirsiniz. Gerçi ben direk linki ekliyorum şimdi. Oraya kadar gitmenize gerek yok.

6. pilavyer

pilavyer Yeni Üye

saka güzel çalışma olmuş ellerine saglık.ben şuan indiriyorum driverları ama boyutlar çok fazla sadece ekran kartı 160 mb [​IMG] ,
    ayrıca ne işe yaradıgını bilmedigim şeyler var mesela,TOSHIBA Hotkey Utility,TOSHIBA Accessibility,TOSHIBA Hardware Setup Utility,TOSHIBA Supervisor Password,TOSHIBA Controls (6 button),TOSHIBA Zooming Utility,TOSHIBA PC Diagnostic Tool,indirdim ama silicem geri,ayrıca bazı prograölardan 2 tane var mesela touchpad,wriless,bluetooth bunlardan 2 şer tane var biri intelin biri toshibanın,mesela şu TOSHIBA ConfigFree içinde yok yok ne arasan var [​IMG]

yalnız fn tuşları ve ses sorunun çözemedim,ses için diger driver ı indiriyorum şuan

ben daha bios güncellemesi yapmadım onunla alakalı olabilirmi acaba bu ses ve fn sorunu? yüklerken belli bir sıraya göre mi gitmeliyiz ben karışık yükledim?

7. pilavyer

pilavyer Yeni Üye

benim yazılarım niye böyle çıkıyor [​IMG]

8. gokhan86

gokhan86 Yeni Üye

saka arkadaşım çalışmaların için kutlarım ben bütün driverları yükledim fakat bios güncellemesinde
    iki tane dosya geldi setup ve setup 64 var hangisini kurucaz ikinci ise ses sorunu ve fn sorunu
    çözülmediğini söylüyo pilavyer arkadaşımız dediği gibi bios güncellemesinden kaynaklanıyo olabilir
    mi? Ben daha notebook almamış olmama rağmen bütün driverları indirdim aldığım anda hemen
    işlemleri yapıcam :) Dosyaların tamamı 637 mb tutuyo bilgilerinize.....

9. greeneyesgs

greeneyesgs Yeni Üye

mrb....ses ile wirelless kuran varmı? sesi nasıl kurdunuz bide anlatırsanız sevinirim...deniyorum deniyorum olmuyo kafayı sıyırcam yaaaa

10. pilavyer

pilavyer Yeni Üye

arkadaşlar ekran kartı direver ını yükleyemiyorum nasıl yüklenecek bu yaw,garip bir hata veriyor,
    elirtilen dizin yolu ile yükleme kılasörü adı toplam uzunlugu 88 karekteri geçtigi için kur devam edemiyor falan

11. pilavyer

pilavyer Yeni Üye

kardeş setup64 64 bit işletim sistemi içindir büyük ihtimal sen setup yazını kur

12. saka

saka Admin Yetkili Kişi

1. Boyutlar konusunda Toshiba'yı dövebilirsiniz. Benlik birşey değil malesef. Ama alternatif bir ekran kartı driverına bakacağım.
    2. Toshiba ile başyalan programlar toshibanın geliştirdiği ve bilgisayarı daha iyi kullanmak için yaptım dediği zımbırtılar. Ben asus için olanları yüklemiyorum. Yükleyip yüklememek size kalmış. Fn ile ilgili olanları mutlaka yükleyin ama.
    3. Touchpad dan iki tane var çünkü Türkiye'deki notebookların hangi arka touchpad kullandığından emin değilim. Toshibanın iki üreticiden hangisiyle çalıştığını yazarsanız, diğerini sileriz.
    4. SÜRÜCÜLERİ MUTLAKA SIRASIYLA KURMANIZI ÖNERİRİM.

13. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Bu modele sahip arkadaşlar xp için ekran kartı driverı olarak bu dosyayı deneyip sonucu bize yazabilirler mi?

Sadece 15mb lik bir dosya.

14. dxdiag

dxdiag Yeni Üye

bu calısmadan ötürü sakaya tesekkur ediyorum.
    arkadaslar bende seste ilk asamada bir sorun cıkmadı.sakanın dedigi dosyalarla dedigi gibi yaptım basarılı oldu ama bende de sesle ilgili bir tane ünlem kaldı onda da ''audio device on high definition audio bus'' yazıyr. ne yapsam onu halledemedim. bende devredısı bıraktım. su an ses normal calısıyor.
    bende de Fn tusu olmadı. Fn-esse yi de yukledim ama dediim gibi olmadı.
    bu notebook u kullanan arkadaslara bisey sorcam. bende vista da wireless sorunu var. wpa ile sifrelenmis baglantılara bazen baglanıyor bazen baglanmıyor. bir fikriniz var mı ya da yasayan var mı bu sorunu?

15. saka

saka Admin Yetkili Kişi

''audio device on high definition audio bus'' sorunu için bu dosyayı denermisin? Sonucu bize yazarmısın?

16. dxdiag

dxdiag Yeni Üye

denedim ve sorun kalmadı saka. tesekkurler.
    birtek Fn kaldı onu da halledersem sorunsuz bir xp olcak. FN ile ilgili ne yapabilirz?

17. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Fn için ilk mesajdaki programlar işe yaramadı mı? Hepsini indirdin mi?

18. dyermaker

dyermaker Yeni Üye

Bu yukarki ekran karti driverindan farklimi?Eğer o olmuyorsa bu oluyorsa bunu yukariya alirsan sevinirim saka.Aşağidan sürekli yeni linkler geliyor.Yukaradaki driverlari düzenlersen daha iyi olıur diger türlü karişiyor.Birde bu yukarida ki biosu xp yi kurduktan hemen sonra mi yükleyecegiz?Vistaya dönmek istediğimizde hangi biosu indiricegiz? (gerci vistaya uzun bir süre dönmem ama)

19. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Öncelikle bende bu notebooktan yok. Yani bütün driverları tek tek deneyemiyorum. Bu sebeple size soruyorumki bana cevap veresiniz.

Bu ekran kartı driverı farklı. Boyutu çok daha küçük. Tahminime göre çalışması lazım. Ama deneyemedim. Eğer bir kişi dener ve sonucu yazarsa yukarı alacağım.

Bu arada işe yarayan bütün sürücüleri bulduğumda ilk mesajı güncelliyorum. Yani ilk mesajı okumak yeterlidir.

20. dyermaker

dyermaker Yeni Üye

tamam arkadasim sagol bende bu hafta ici alacagim bende de yok.lakin kurmadan önce herşeyin eksiksizo lmasini istiyorum.saol tekrardan.

Sayfayı Paylaş