Toshiba Satellite A200-1AH & Linux

Konu, 'Toshiba Notebook' kısmında gmduncanidaho tarafından paylaşıldı.

1. gmduncanidaho

gmduncanidaho Yeni Üye

Herkese merhaba. 1 ay önce aldığım Toshiba Satellite A200-1AH laptop'uma Vista ile dual-boot çalışacak şekilde Ubuntu kurdum. Ancak ekran kartı ile ilgili bir problem var sanırım, Çözünürlüğü bir türlü doğru ayarlayamadım, görüntü kalitesi de hayli düşük haliyle. Bu konuda yardımı dokunabilecek biri var mı acaba?

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

3. gmduncanidaho

gmduncanidaho Yeni Üye

Teşekkür ederim, verdiğiniz linkleri inceliyorum..

4. The Wind

The Wind Yeni Üye

sanırım biryerde ubuntuda directx10 ekran kartlarının sorun çıkardığını okumuştum ama nerdeydi hatırlamıyorum.hatırlarsam buraya yazacağım.

5. Godet

Godet Yeni Üye

Paket yöneticisinden ati-drivers paketini sisteme yükleyin. daha sonra
    sudo cp /etc/X11/xorg.conf /etc/X11/xorg.conf.backup komutunu vererek mevzut conf. un yedegini alın. sonrasında panele girerek
    kdesu kwrite /etc/X11/xorg.conf
    dosyasına erisin ve Section "Device" altında, Driver ati yazan yerleri fglrx şeklinde değiştirin. Ayrıca Section "Screen" altında DefaultDepth ve Depth değerlerini 24 olarak değiştirin.
    (kde sistemlerde böyle, ubuntuda bi farklılık olurmu bilmiyorum)

bende ses sorununu halledemedim. laptopın kolonlardan ses cıkıyor ama cıkıstan kolonlara ses veremıyorum, boyle bı sorunla karsılastıysanız ve halletıysenız paylasırmısınız?

6. The Wind

The Wind Yeni Üye

Valla linuxla ilgili hiçbir bilgim yok ama bu bilgisayarın xp driverlarını bulmak bile bir problem oldu tam olarak,linuxda da baya bir süre alacağını düşünüyorum sorunsuz kullanım için.

7. Godet

Godet Yeni Üye

cinnete baglayip bu saatte beni formatlara kosturmustur. depo olarak kullandıgım diskimide caresiz bi sekilde c yapmıstır, epeyce can sıkmıstır. yeni güncellemeler cıkana kadar pardus,kubuntu ve ubuntu tavsiye etmiyorum. (mandriva icin driver sorunu yok diyolar ama simdilik kumar hakkımı tükettim, gönüllü varsa buyursun.)

8. gmduncanidaho

gmduncanidaho Yeni Üye

Öncelikle Godet'e teşekkür ediyorum. Mesajınızı daha yeni gördüm, Cevap yazıldığında mail gelmesi seçeneği kapalı olduğu için görememiştim daha önce.
    Problemimi RadeonHD Driver'ını kurarak çözdüm, hala eksikleri var ancak zamanla düzelecektir diye düşünüyorum.

9. gmduncanidaho

gmduncanidaho Yeni Üye

Aboneliğim varmış konuya, çalışmıyor mu acaba?

10. pilavyer

pilavyer Yeni Üye

bende aboneyim banada 2 kere falan geldi şimdiye kadar

11. gmduncanidaho

gmduncanidaho Yeni Üye

Bu sefer mail geldi, daha önce bir problem vardı herhalde :)

12. The Wind

The Wind Yeni Üye

İyi işte daha ne olsun,sorun çözüldü. :D

Sayfayı Paylaş