Toshiba satellite a100 bios şifre

Konu, 'Toshiba Notebook' kısmında ruzgar__ tarafından paylaşıldı.

1. ruzgar__

ruzgar__ Yeni Üye

Arkadaşlar merhaba,
    Toshiba satellite a100-062
    Model:pSAANE

Notebook da bios şifresi var. Bunu nasıl kaldırabilirim.
    Ayrıca bu şifreyi kimse koymadı kendi kendine oluştu sanırım..
    şimdiden tşk. ederim..

2. The Wind

The Wind Yeni Üye

Servise gitmeniz gerekir,bu işle çok ugraşan oldu ama sanırım başaran olmadı.

3. mustify

mustify Yeni Üye

şimdi üstat bilgisayarını sökmen gerek oncelikle sonra ana kartın üstünde klavye soketi war orda c88 diye 2 tane pad war onları kısa devre ettirmen gerekir c88 dediğim yerde klavyeyi kaldır görürsün zaten yanında X X işaretleri war ben denedim oldu yardımcı olurum

edit

adım adım anlatıyorum

hoparlörleri kapatan yeri sökün
    sonra klavyeyi sökün ama anakart ile bağlantısını sökmeyin
    daha sonra wifi kartınızı sökün tam altında c88 yazan 2 adet lehim noktası var yanında X X yazıyor
    bilgisayarınızı açmadan once 2 noktayı kısadevre yapın ve kısadevre yaparken bilgisayarınızı açın açarken size ilk ekranda şifre sorabilir
    sonra yeniden başlatım aynı adımları yapın ve mutluu sonnn :D

4. nrcs

nrcs Yeni Üye

helal olsun çok saol dostum, sayende 100$'dan kurtuldum, sıfırlandı parola :)
    çok saolasın tekrar

5. mustify

mustify Yeni Üye

rica ederim..

6. mr_beylis

mr_beylis Yeni Üye

valla arkadaşım çok uzun süre aradım en son senin dediklerini yaptım aynen bire bir çalışıyor kesin % 100 elin koluna yüreğine sağlık :) çooooook tşk ederim kaç gündür uğraşıyordum ... Harikasın

7. mustify

mustify Yeni Üye

ben teşekkür ederim

8. idevrim

idevrim Yeni Üye

mustify arkadaşım bende de toshiba satalitte a10 marka laptop var bios şifresini birtürlü kıramadım sanırssam bu konularda senin geniş bir bilgin var bu konuda banada yardımcı olabilirmisin acaba, o kadar aradım taradım birşey bulamadım, acaba bu modelde hangi yerden resetleme yapacağız, bu konuya bir el atarsan sevinirim... [alkis]

9. mustify

mustify Yeni Üye

dostum bu adımları izlemen yeterli olacaktır ayrıca bu anlatımım a100 içindir a10 için şu an bişey soyleyemeyeceğim

10. cassias

cassias Yeni Üye

Uğraşmayın o kadar. Ram kapağını açıp yanında XXX işareti var. o iki lehim noktasını kısa devree edip açarsanız bilgisayarı bios şifresi temizlenmiş olur

Sayfayı Paylaş