Toshiba satelitte A200 1M4 ekran sorunu

Konu, 'Toshiba Notebook' kısmında uppsallla tarafından paylaşıldı.

1. uppsallla

uppsallla Yeni Üye

merhabalar.
    ..
    ben almanyada yaşıyorum. kendime 3 sene önce türkiyeden toshiba marka bir laptop almıştım. laptopu bir ara yere düşürdüm 15 gün kadar çalıştı sonra ekranda matrix tarzı görüntüler oluşmaya başladı ve görüntü gitti. garip olan laptopu harici ekranla kullanabliyorum. herhangi bir sorun yaşamıyorum. ben ekranda bir sorun var sanıyordum. burada bir tamirciyle anlaştım elinde ikinci el bir ekran varmış. ucuz bir fiyata takacaktı. fakat kendisi elindeki sağlam ekranın aynı hatayı verdiğini ve mainbordda bir sorun olduğunu söyledi. şimdi kararsız kaldım. Bu arada laptopa update yaptım. ekran birden geri geldi. tamirci bana mainbordda herhangi bir yerde bir lehimde hata olduğunu soğuktan tekrar gelip gidebileceğini söyledi... sonra internette birkaç kişi bana eğer mainbord bozuk olsaydı laptop hiç açılmazdı diyor... iyice kararsız kaldım. mart ayında antalyaya gideceğim türkiyede mainbord taktırması ne kadar biliyormusunuz? ebay sitesinde orjinal mainbord 80 euro civar. takmasınada tamirciler burada 40 euro alıyor... 120 euroya maledebileceğim. tabi sorun gerçekten mainboard sorunu ise... birde başka bir sorun var. ebayde mainboar satan kişi A200 serisine genelleme yapmış... A200 serisi hepsi aynı mainbord mu kullanıyor... teşekkürler...

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Türkiye de anakart değişimi için 600-700 lira civarında bir ücret ödersiniz.

3. uppsallla

uppsallla Yeni Üye

peki sizce sorun anakart sorunu gibi mi görünüyor?

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Teknik testler yapmadan söylemek çok zor.
    Bu yüzden servise göstermek gerek.

Sayfayı Paylaş