Toshiba P200 serisi hakkında herşey burada.

Konu, 'Toshiba Notebook' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Merhaba,

Toshiba P200 serisine ait soru, sorun ve yorumlarınızı bu konuda yazabilirsiniz.

Bu konuya dahil olacak notebookların modelleri şunlardır;
    Toshiba Satellite P200-14H, Satellite P200-10C, Satellite P200-14O, Satellite P200-1BA, Satellite P200-16V

Toshiba P200 serisi notebooklara xp kurulumu anlatımı ve gerekli sürücüler aşağıdadır.

Xp kurulumuna başlamadan önce;
    1. Sata diskleri tanıyabilen bir windows xp cd si yapın, ( Nasıl yapılır?)
    2. Windows xp Service pack 2'yi buradan indirin.
    3. Aşağıdaki sürücüleri indirin.
    4. Eğer vista ve xp yi aynı anda kullanmak istiyorsanız burayı okuyun.
    5. Bilgisayarınızın ilk olarak cd den açılması için bios ayarlarını yapın.

Kurulum adımları;
    • Sata driverları olan xp cd si ile kurulumu yapın.
    • Windows service pack 2'yi kurun.
    • Aşağıdaki sürücüleri SIRASIYLA kurun.

Sürücüler:

1. Anakart sürücüsü: indir.
    2. Ekran Kartı sürücüsü:
      P200-14O için ekran kartı sürücüsü : Onboard intel. P200-14O ekran kartı sürücüsü
      P200-14H, P200-1BA, P200-16V için ekran kartı sürücüsü : Ati 2600
      P200-10C için ekran kartı sürücüsü: Nvidia 7600

3. ACPI utility: indir . Şifre:"www.notebook.gen.tr"
    4. Hotkey Utility: indir . Şifre:"www.notebook.gen.tr"
    5. Ses Kartı Sürücüleri ve kurulumu

Birçok arkadaş ses kartını kurmayı başaramıyor. Aşağıdaki işlemleri SIRASIYLA ve hiçbir adımı atlamadan yaparsanız sorunsuz bir şekilde notebook ses kartınızı kurabilirsiniz.

Önce Microsoft Universal Audio Architecture (UAA) Bus Driver for High Definition Audio dosyasını kuruyoruz. Daha sonra realtek ses kartı driverını normal bir şekilde kuruyoruz.

İki dosyayı birden buradan indirebilirsiniz. Eğer dosyalar açılırken şifre isterse şifresi "www.notebook.gen.tr"

Bilgisayarıma sağ tıklıyoruz. Özellikler > donanım > Aygıt yöneticisini açıyoruz. EN ALTTA SİSTEM AYGITLARININ ALTINDA sarı ünlem işaretiyle bir pci device göreceksiniz. Sağ tıklıyoruz.
      Sürücüyü güncelleştir > Hayır[nb],[/nb] Bu kez değil > Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) i seçip ileri diyoruz. Gelen ekranda arama şu konumu da içersin: yazan yerde işaret yoksa mouse ile tıklayarak işaretliyoruz. Hemen altında boş bir satır olacak. Bu satıra şunu yapıştırın.
      Kod:
      C:\Program Files\Realtek\Audio\InstallShield
      Daha sonra ileri'yi tıklayıp herşeyi onaylayarak kurulumu tamamlayın. Bilgisayarı yeniden başlatın. Ses kartınız başarı ile kurulmuştur.

Eğer yukarıda verdiğimiz tüm işlemleri verdiğimiz sıra ile denediyseniz ve olmadıysa şu dosyayı da kurmayı deneyebilirsiniz. Şifre="www.notebook.gen.tr"
    6. Ethernet kartı sürücüsü: indir
    7. Touchpad sürücüsü: indir.
    8. Kart okuyucu sürücüsü: indir.
    9. Modem Sürücüsü: indir.
    10. Kablosuz ethernet sürücüsü: indir.
    11. Bluetooth sürücüleri: Önce bunu, sonra bunu kurun.
    12. Webcam (kamera) sürücüsü: indir.

Diğer sürücü ve programlar: Bunları kurmanız şart değil ama Toshiba yaptığına göre bir bildiği vardır değil mi?
    1. Accessibility
    2. Acoustic Silencer
    3. Assist
    4. Config Free
    5. Controls
    6. Controls Driver
    7. Hardware Setup
    8. PC diagnostic tool
    9. Power Saver
    10. SD Utilities
    11. Supervisor Password Utility
    12. Touch Pad On/Off Utility
    13. Zooming Utility

Etiketler:

Toshiba Satellite P200-14H xp driver, Satellite P200-10C xp driver, Satellite P200-14O xp driver, Satellite P200-1BA xp driver, Satellite P200-16V xp driver

2. morbid

morbid Yeni Üye

Selamlar,
    xp ve vistayı beraber kullanıyorum.fakat xp de dvd-rw sürücüsü görünmüyor.hd 2 bölümden oluşuyor.Windows Vista yı kullandığım zaman bölümler Vista(C), Data(E) ve Dvd-rw(F) olarak görünüyor. Fakat XP de Vista(C) ve Data(D) dışında bir sürücü görünmüyor. Yani XP de dvd kullanamıyorum.Yardımlarınızı bekliyorum

P200D-11L AMD TURX2 TL-60 2,0GHZ-2048 MB-200GB-1024MB HD2600HM-17''-DVDRW-WVPRE

3. saka

saka Admin Yetkili Kişi

ilginç bir sorun ve benim neden olabileceğine dair bir fikrim yok malesef. Servise bir danışır mısınız? Mutalak daha önce başlarına böyle bir sorun gelmiştir.

4. monsy

monsy Yeni Üye

selam saka.bende p200d 11l war.burada göremedim ekran kartı linkini.bildiğin bir yer warmı? diyelim ekran kartı driverini bulduk diğerlerini de yüklediğim zaman acaba xpde herhangi bir sorun yaşarmıyım acaba.?şimdidedn teşekkürler

5. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Bu konuya dahil olacak notebookların modelleri şunlardır;
    Toshiba Satellite P200-14H, Satellite P200-10C, Satellite P200-14O, Satellite P200-1BA, Satellite P200-16V

6. tangocache

tangocache Yeni Üye

ekran kartı sürücüsü indirilemiyor
    yardımcı olur musunuz?

7. saka

saka Admin Yetkili Kişi

linki güncelledim. Deneyip sonucu yazar mısınız?

8. tangocache

tangocache Yeni Üye

kusura bakmayın sizi meşgul ediyorum ama
    şu anki driver wista driverı mı xp mi acaba?

9. saka

saka Admin Yetkili Kişi

tabiki xp. Vista driverı zaten gelen dvd lerde bulunmalıdır.

10. tangocache

tangocache Yeni Üye

ilginiz için teşekkürler :)

11. istarx

istarx Yeni Üye

selamlar
    satellite p200 16v kullanıyorum. 1-2 gündür webcam sorunu var.masaüstünde kenarda gözüküyo görüntü başlat dediğimde "Locked by another application" mesajı veriyo. Ne yapmalıyım.
    Teşekkür ederim . Saygılarımla...

12. The Wind

The Wind Yeni Üye

Maalesef bu entegre webcamler vista yüklü notebooklarda çok sorun çıkarıyor.Sahip olduğum Toshiba modelinde de rastlayan çok oldu bu soruna ama ben yaşamadım hiç.Toshiba Satellite A serisinde ve P serisinde,Asusta ve Acerda da yaşanan bir problem.Yazılım kaynaklı olduğu düşünülüyor fakat tam bir çözümü henüz bulunamadı. ;)

13. kocaman

kocaman Yeni Üye

bnm laptopta usbler kapanmıyor ve kapanmayınca "usbehci" diye bir dosyadahata veriyor. bu yöntemle o sorun çıkmıyor değil mi?

14. spectra

spectra Yeni Üye

benim makina P200 16V modeli xp kurdum ve burdan indirdigim tüm driver ve programları yükledim bulupta buraya ekleyen ve emegei geçen herkeze öncelikle teşekkür ederim. Herşey yolunda 2 şey haric oda Diğer Aygıtlar bölümünde Audio Device on High Definition Audio Bus ve SM Bus Denetleyicisi soru işareti bunları kuramadım bunlar içinde yardımcı olursanınız çok teşekkür ederim....

15. spectra

spectra Yeni Üye

Arkadaşım tamamen vistadan kaynaklı bir sorun bendede yapıyordu aynısını ben xp yükledim bir kere bile açılmamazlık yapmadı... ;)

16. The Wind

The Wind Yeni Üye

Sağ tık yapıp sürücüyü güncelleştirmeyi denediniz mi?
    Denediyseniz,sürücüyü güncelleştir deyip indirdiğiniz driverı hedef olaarak gösterdiniz mi?
    Kuramadım derken bize daha net bilgi vermeniz gerek.

17. khanefi_88

khanefi_88 Yeni Üye

iyi günler p200 16v kullanıyorum ses te sorun var sürücü yü tekraraa yükleyince gidito ama bilgisaarı yeniden başlatınca yine ses çıkmıyo yardım cı olursanız sevinirim

18. The Wind

The Wind Yeni Üye

Ses driverını ve yamasını ilk mesajda anlatıldığı gibi yüklediniz mi?

19. asd500

asd500 Yeni Üye

bende 12d var deniyorum inş bunlar olur.....

20. barkan

barkan Yeni Üye

Sayfayı Paylaş