Toshiba Notebook batarya problemi

Konu, 'Toshiba Notebook' kısmında sankara tarafından paylaşıldı.

1. sankara

sankara Yeni Üye

Arkadaşlar bakmayın Bataraya problemi yazdığıma başlığa ne yazacağıma karar veremediğim için batarya problemi yazdım. Şimdi benim Toshiba A200-1bp notebook'um var.. Bataryasını tam şarj edip 3-4 kere kullandım.. Sonra askere gitme vakti geldi ve Bataryayı şarjı bitene kadar kullanıp çıkarıp bir kutuya koyup kaldırdım. Ben askerdeyken Notebook adaptör ile kullanıldı askerden geldim dedim su bataryamıda çıkarayım bataryayı çıkardım taktım bilgisayar batarya ile çalışmıyor.

Batarya takılıyken açma düğmesine bastığım anda 1-2 sn power ışığı yanıyor hemen sönüyor. Dedim şarj edeyim bataryayı uzun süre 2 gün şarjda kaldı banamısın demiyor. İşin garibi adapter ile çalışıyor normalde ancak batarya ile birlikte adaptörü takarsam ozaman yine çalışmıyor. tabi ben hep batarya bozuk mantığı ile işyerinde bulunan aynı marka laptoptan deneme amaçlı bataryayı söktüm eve götürdüm. Taktımki işyerinde çalışan sağlam bataryada da aynı sorunu veriyor.

Şimdi batarya ömrünü yemiş batarya bitmiş desem batarya takılıyken adaptörle niye çalışmıyor. Bataryayı sökünce adaptörle çalışıyor. Sağlam batarya ile de aynı power düğmesine basında 1-2 sn çalışıp pat kapanıyor. Adaptörü takınca yine çalışmıyor. Anlayacağınız kafam karıştı. Fikiri olanlar yardımcı olabilirse sevinirim.

Not: Bataryanın ve notebook batarya bağlantı yerinin girişlerini temizledim.

2. sankara

sankara Yeni Üye

Yok mu arkadaşlar bir fikri olan daha önce başına böyle bir şey gelen?

3. Data

Data Yeni Üye

Sağlam bataryayı denediğinde yine çalışmıyorsa sorun bilgisayarın donanımı ile ilgili olsa gerek, teknik servise götürüp durumu anlatmanda fayda var.

Sayfayı Paylaş