toshiba notebook alacaklar bunu okumadan karar vermeyin

Konu, 'Toshiba Notebook' kısmında MSS55 tarafından paylaşıldı.

1. MSS55

MSS55 Yeni Üye

merhaba arkadaşlar toshiba motebook alacak arkadaşlara ben şahsen kesinlikle tavsiye etmem ya benim başıma gelen herkesin başına gelmedi yada benzeri olay yaşayan vardır bence arkadaşlar paranızı sokağa atın daha iyi bende toshiba a200-1ub model bir notebook'um vardı bir arıza için yolladım servisse servisten geldiğinde lcd bozuk ve dvd romun altından torna vida ile makine kastırılmış ve sert bir iz vardı ben buradayım diye bağırır cinsinden göze çok net batan bi hasar ve toshibayla konuştuğumda mesuliyet kabul etmeyiz siz yapmışsınızdır dediler kardeşim ben manyakmıyımda dvd romu kastırıyim dedim adamlar açıkca biz bilemeyiz zaten kullanımı engelleyen bir arıza söz konusu değil bunun için bişe yapamayız başka nasıl yardımcı olabiliriz dediler tekrar yolladım lcd arızası için bukezde lcd değişmiş fakat değişen üründe yine sert bir çizik vardı örnğin tornavida elinizden kayar sürter gibi tekrar yolladık, o sıfır lcd biz bişe yapmadık dediler anlamadığım hiç bişey kabul etmiyorlar ancak herşeyi sizlere yani kullanıcıya yıkıyorlar ve bende size ürün teslim ederken illede resimlerini tarihli olarak çekip direk mahkemeyemi başvuralım tazminat davasımı açalım dediğimde siz bilirsiniz haklarınız var kullanabilirsiniz ve tabiki bizimde avukatlarımız var bizde gerektiği şekilde kendimizi savunuruz dediler yani durum şu paramı sokağa atarım yada yakarım hiç bi farkı yok bence ama en iyisi toshiba alacağınıza gitdin bi fakire paranı verin en azından hayır duası alırsınız bi kıymeti olur.

yazdıklarım toshiba almayı düşünen arkadaşlara yaşadığım bir olayı bırakın aynını benzerini bile yaşamamaları için sözlerimde yanlış bir cümle yada kelime kullandıysam yada amacımı aşan birşey yaptıysam çok özür dilerim

2. wgandalf

wgandalf Yeni Üye

Arkadaşıma aynen katıldığım için bende paylaşayım dedim.
    2. toshiba notebookumda toshiba servisinde saçma sapan ve gerçek dışı açıklamalarla garanti dışı bırakıldı. Ve bu açıklamalara bir müddet tartıştıktan sonra ve gerekli soruları sorunca kendileri bile inanmıyorlar.
    İlkinde de konuyu yurtdışı toshibaya filan bildirerek yaptırmıştım. İnanın toshiba türkiye dahil olmak üzere bütün
    toshiba servis firmaları aynı düşüncedeler. "Gelen cihazı nasıl garanti dışı gösterebiliriz."
    Sadece yazıklar olsun güzel bir marka dilerim toshiba türkiye kapanır ve düzgün bir şekilde yeniden yapılanır.
    Sanırım toshiba ile özel bir anlaşma felan sözkonusu ve garanti dışı hareketlerden prim alıyorlar yada malzemeyi toshibadan
    çekerken bu şekilde anlaşmışlar.
    Üzülürek belirtiyorum ama toshiba ya veda ediyorum. Alacağım markayı felan belirtmiyeceğim amacım reklam yapmak değil.
    Bir notebook alırken 2 ana kural vardır toshiba türkiye sayesinde bunlara bir 3. de eklenmiştir.
    Üçüne de okey diyorsanız gönül rahatlığıyla alabilirsiniz problem yok demektir :p

1.- İstediğim özellikleri karşılıyor mu?
    2.- Bütçeme uygun mu?
    3.- Bozulduğunda cihazı atmayı göze alıyor muyum? ( Toshiba için )

P.S : Bunları sallamıyorum isteyen arkadaş PM den mesaj atsın olayı anlatayım.

3. blackforever

blackforever Yeni Üye

Arkadaşlar 1-2 talihsizlik oldu diye hemen çamur atmayın güzelim markaya sanki diğer markalar çok kusursuz ..Arada olmuyor değil oluyor bazı talihsiz şansızlıklar ama bunu toshiba gibi dünya markasına maaletmeyelim , haksızlık diye düşünüyorum nacizane kendi fikrim [icon_santa]

4. livakon

livakon Yeni Üye

blackforever kardeşim
    senin başına gelmediği icin oyle söylemek kolay .
    Hakikaten toshibanın servisi puan verirsek 100 üzerinden kocaman bir sıfır
    1 yıl önce toshiba A200-1la dan iki arkadaş aldık proplem makinanın belli bir süre sanra
    monitörde renk bozulması idi servise gönderdik servis garanti dışı dedi.
    aynı proplem benim pc de de var korkumdan servise gönderemiyorum.
    Toshiba aldığıma pişmanım atlamışım
    kardeşim başka markalarda bir servis var oooo bir görsen
    yerinde bile servis veriyor eger arıza uzun sure olursa istersen sana emanet pc veriyor
    ben şuna şahıt oldum arkadaşimın notebook da belirgin bir cizik vardı klavyenin hemen altında
    adamlar kapagı degiştirmişler yahu arıza başka sebeb ten oldugu halde
    türkiyede en iyi servis veren marka şu anda benim bildiğim hp

5. kazma

kazma Yeni Üye

arkadasım servise gittiğinde hep memnum mu oluyosun neresiyse bizde oraya gidelim bilgisayarı 3 farklı nedenlerle servise götürdüm hiç birinde mennum kalmadım en son ocak 23 te servise verdim bilgisayarı (ekran birden karardı ) hala ses seda yok

6. CeFrost

CeFrost Yeni Üye

valla bahsettiğin renk bozulması bende de oldu vatandan aldım ben ve vatan vasıtasıyla aynı sebebten 2 kere ekran kartını değiştirdim...
    sanırım genel bir problem var...
    ama saolsunlar ilgileniyorlar...
    yanlız şöyle birşey var ilk servise verdiğimde ekranımı çizdiler değiştirttim, sonrakindede kasayı çizdiler ama onu değiştiremedim...

Sayfayı Paylaş