Toshiba Notbukta Mause Sorunu.

Konu, 'Toshiba Notebook' kısmında Candan tarafından paylaşıldı.

1. Candan

Candan Yeni Üye

Toshiba notebook ta Windows Vista Home Prinium yüklü.
    Kendi mausesi hiç işlem yapmıyor. Portatif USB mause ise çalışıyor.
    Sistemden baktığımda USB mause ile 2 adet mause gözüküyor,buradan tüm ayarlarını
    degiştirdim tekrar defeault pozisyonuna getirdim yinede notbukun kendi mausesi çalışmıyor.
    Konuyla ilgili görüş ve önerilerinizi rica eder,sonsuz teşekkürlerimi sunarım.

2. The Wind

The Wind Yeni Üye

3. Candan

Candan Yeni Üye

synaptics driverını ytüklerseniz sanırım sorununuz çözülür.Verdiğim adresten notebook modelinize göre aram yaptırıp driverı bulabilirsiniz.
    http://eu.computers.toshiba-europe.com/ ... service=EU

Sayın Üstadım...
    Yukarıdaki adreste "Toshiba Satellite A200 1M04" marka notbuka ait "Synaptics Device" sürücüsünü arattığım halde
    bu isimde bir sürücü bulunamadı...
    Tekrar ilgi ve bilgilerinizi rica eder,teşekkürlerimi sunarım.
    Kolay Gelsinin.....

4. The Wind

The Wind Yeni Üye

O şekilde aratmayacaksın sayın arkadaşım.Laptopun altına bak.Orada PS..... diyte bir kod göreceksin.Verdiğim linkte zaten dizüstü modelleri kastettiğim kodlarla verilir.Model koduna göre aratın yani.B<iraz bu sitede arama ypın,verdiğim site ile ilgili bğir açıklama yazmıştık zaten.

5. Candan

Candan Yeni Üye

Degerli üstadım...
    Sanırım bu mause sorunu adını verdiğiniz sürücüyle ilgili degil,nedenine gelince indirdim yükledim 2 adet mauseyi
    işaretli olarak tanımladı ve güncel olduğunu söyleyerek,notbuku açıp kapatmamı söyledi ve aynen öyle yaptım,ancak
    yinede değişen bi şey olmadı. Yani notbukun kendi mausesi çalışmıyor,usb de takılı portatif mauseyle iadare ediyorum. Sorunu çözmek için Vistanın kurtarma DVD siyle yeniden yükleme yaptım,hatta 2 bölüm olan HDD de tek
    bölüm oldu,tabiki bazı önemli verilerde gitti bu arada,sonuçta bu mause sorunu yine de çözümlenemedi... İst/Üsküdar
    adresinde bulunan ithalatcı firma teknik servisine e-posta gönderdim,henüz oradan da bi yanıt alamadım...............
    İlgi ve değerli bilgileriniz için sonsuz teşekkürler...
    Kolay Gelsinin.....

Sayfayı Paylaş