Toshiba L300-11M vista cd

Konu, 'Toshiba Notebook' kısmında bburax tarafından paylaşıldı.

1. bburax

bburax Yeni Üye

4 ay önce Toshiba L300-11M laptop aldım .. vistada sorun çıktı ilk kurtarma cd'sini oluşturamadım ne yazık ki
    laptopu aldığım yere sordum .. 120 $ + KDV teklif ettiler .
    bunu başka ne şekilde çözebilirim
    yardımlarını bekliyorum
    şimdiden teşekkürler.

2. bburax

bburax Yeni Üye

yardım edecek kimseler yokmu arkadaşlar .. acilen bu durumu düzeltmem gerekiyor lütfen :(

3. saka

saka Admin Yetkili Kişi

eğer size vista dvd si bulmamızı bekliyorsanız boşuna beklemeyin. Yasadışı bir eyleme aracı olamayız.

4. bburax

bburax Yeni Üye

kullandığım vista zaten bir lisans'a sahip . buda korsancılığa yada warez'e girmiyor...
    ben sizlerden vista dvd'si talep etmiyorum , binlerce warez site var fakat benim istediğim toshibaya ait olan recovery dvd'si
    umarım açıklayıcı olmuştur .

5. ercan_

ercan_ Yeni Üye

https://backupmedia.toshiba.eu/landing.aspx recovery disc i buradan sipariş edebilirsiniz,Toshiba nın resmi sitesi zaten.30 euro civarında olması gerekiyor ki baskalarından istemek yerine 30 euro vermek daha makul bir çözüm gibi.Benim de benzer bir sorunum var ve böyle halletmeyi düşünüyorum.Ayrıca Vista baslamadan önce F8 tusuna basarak cıkan menüden bilgisayarı onar kısmına girip oradan da Toshiba HDDRecovery i secerek eger recovery dosyasında bir sorun olusmamıssa Vista yı tekrar yükleyebilirsiniz.Yardımcı olabilmişimdir umarım.

6. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Ben durumu gayet iyi anlıyorum merak etmeyin.

Bu durumu microsoft ile defalarca görüştüm. Kendi elimizdeki recovery dvd'leri paylaşmamız yasadışı. İçinde işletim sistemi olduğu için microsoft ve yasalarımız buna izin vermiyor.

7. bburax

bburax Yeni Üye

yardımlarınız için teşekkürlerimi sunuyorum sağolun .

8. bburax

bburax Yeni Üye

bu cd olayı hakkında bilgi almak için bi bayi'e gittim .. konu ile ilgili muhabbet ettik biraz . adamlar zaten parayı yok vistadan , yok driverden alıyor .. yaklaşık maliyeti 400 $ olan ürünün türkiyedeki piyasası 1000 $ üzerinde satışa sunuluyor .
    keşke türkiyedede üretim zengin olsaydıda . minnet etmeseydik yabancı firmalara .

9. bburax

bburax Yeni Üye

D sürücümde HDDRecovery klasörü var peki bunla bişeyler yapabilirmiyim

10. The Wind

The Wind Yeni Üye

ne kadar boyutu?büyük boyutluysa belki dvdye yazıp kullanabilirsiniz fakat bu düşük bir ihtimal,muhtemelen f8 aracılığıyla recovery yapmanızı sağlayacak bir bölümdür o kısım.

11. bburax

bburax Yeni Üye

3.82 GB boyut , 40 dosya , 16 klasör olarak görünüyor .. dvd'ye yazsam olurmu ?

12. The Wind

The Wind Yeni Üye

valla belki olabilir bence denemenizde fayda var.olmazsa da sonuçta f8 ile recovery yapabilirsiniz sanırım.

13. ercan_

ercan_ Yeni Üye

C ve D için ayrı ayrı recovery klasörleri var ve recovery için bu ikisinin birlikte olması gerekir diye biliyorum ben. F8 le recovery yapmayı deneyin önce ki eger o HDDRecevoery klasörüne birşey olursa hard diskten de recovery yapamazsınız. Bu arada Toshiba nın yetkili servisinin 25 ytl ye recovery disk sattıgını ögrendim.Kendi modeliniz için asagıdaki adresten telefon numarasını alıp sorabilirsiniz.

http://www.toshibayetkiliservisi.com/in ... t=iletisim

Sayfayı Paylaş