Toshiba Bios Sifresini Nasıl Sıfırlarım ?

Konu, 'Toshiba Notebook' kısmında Fastyoung tarafından paylaşıldı.

1. Fastyoung

Fastyoung Yeni Üye

Toshiba A300-17N PSAJ0E SERİ

S.a Arkasdaslar toshibanın bu serisinde bios sifresini cözemiyorum bir türlü ,sifreyide unuttum yapılması gereken işlemleri yaptım ;

Laptopu parcalara ayırdım pile benzer bir parca buldum ve takılı olan yerinden cıkarıp 15 dak bekledim ama
    resetleme işlemi olmadı birde internette bir kod sölediler onuda kullandım ama olmadı

bu sorunu baska nasıl bir sistemle cözebilirim

Laptop acılır acılmaz mavi bir sifre ekranı geliyor .F2 biosa gir diyincede aynı ekran geliyor bu yüzden sistem acılmıyor.
    [imdat] [imdat] [imdat] [ofof]

2. The Wind

The Wind Yeni Üye

Bunu yapmak bayağı zor diye biliyorum,bence bir servise danışın.

3. emoyavuz

emoyavuz Yeni Üye

onu senin yapman imkansız gibi bişey.ram kapagının altında iki tane çip var muhtemelen çiplerin yanında j yazıyodur genelde modele göre degişir(j).o iki çipi kıs devre yaptıgında bıos ayarları sıfırlanıyor.bunları anlattım ama sen yapma istern kardeş.çünkü çok riskli bi işlem allah muhafaza yanlış çipleri kısa devre yaparsan cihazı yakarsın.toshıba servislerinden yardım al bu konuda cihazını riske atma.

4. blackforever

blackforever Yeni Üye

5. pocketturk

pocketturk Yeni Üye

bios ta şifre varsa , cd den nasıl boot edicek ? zaten oraya kadar gelse .pc açılır. ilk açıldığında password soruyor. oraı geçmeden nasıl cd den boot etsin .. ?

6. ottomanmurat

ottomanmurat Yeni Üye

Evet Açılır Açılmaz Şifre istiyor Hadi Sadece Biosa Girmese Neyse

7. şifreyi kırmak için makinenizin mutlaya yetkili servise gelmesi gerekir. ücretli bir işlemdir

8. gokhansti

gokhansti Yeni Üye

Arkadaşım teşekkürler dediğin şekilde hiren boot cd ile cmos sıfırladım ve artık bios şifresini sormuyor.

Sayfayı Paylaş