Toshiba Alırken Dikkat

Konu, 'Toshiba Notebook' kısmında kutluhanoral tarafından paylaşıldı.

1. kutluhanoral

kutluhanoral Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar bende yaklaşık 6 ay önce Toshiba a300d-125 serisi notebook almıştım, ne yazık ki 2 ay önce notebook arızalandı. Arıza nedeni notebook aşırı derece ısınmasıyda sebebinide amd işlemciye bağlamışlardı fakat teknik serviste incelendiğinde anakartının arızalandığını bildirdiler. 2 aylık beklememden sonra anakart bir türlü Almanya ' dan gelmedi. Bunun üzerinde bana yeni bir notebook vermeleri gerektiğini söyledim onlarda kabul ettiler. 1 hafta içinde bana ürün değişim raporunu hazırlayıp verdiler. Vatan bilgisayara elimde değişim belgesiyle gittiğimde bu ürünün kendilerinde olmadığını genel merkez olan TNB bilgisayar dan bu ürünü istetmem söylendi. Bende TNB Bilgisayarı arayarak durumu izah ettim ama ne yazıkki ordaki Müşteri Temsilcisi durumu anlamamakta ısrar etti ve yüksek bir ses tonuyla ellerinde bu model olmadığını söyledi. Halbuki biraz araştırma yapsa en azından stoklarına baksalar yada arama motoruna bu modeli yazsalar bana ürünü temin edebilirler. Ayrıca sorun şu ki beni sadece vatan bilgisayara bağımlı kılıyorlar bu model notebook başka mağazalarda da satılıyor ama ordan değiştirmeme olanak sağlamıyorlar. Kısacası arkadaşlar elektronik cihazlarda bu tür arızalar herzaman olabilir önlenmesi zordur ama markasına güvenip toshiba die aldığınız bir üründe bu markanın müşterisini bu kadar zor durumda bırakması, sorununu hiç bir şekilde çözüme ulaştırmaması tüketicinin markaya olan güvenini sarsmaktadır. Size tavsiyem toshiba marka cihazlar alırken türkiye distribütorü Tnb bilgisayarın olası sorunlar karşısında size yeterli hizmetli sunamıyacağını aklınızda bulundurun.

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

bu model yoksa muadili bir ürün vermek ya da paranızı iade etmek zorundalar.

3. desed

desed Yeni Üye

kardes ayni sey benimde baasima geldi ama ben bir leptop birde 10.000 EURO PARA ALDIM hakkini arasan alirsin istersen sana yardimci olurum insanlar satarken iyi konusuyorlar markayiz diyolar basina is geldimi cihazlarini tanimiyorlar temsilciyi aradim suratima kapatti bnde dava actim 1 ayda bilgisayarimin aynisini 1aydada 10.000 aldim fransadan yalniz

Sayfayı Paylaş