toshiba a300d - 127 havalandırma girişi kapalı

Konu, 'Toshiba Notebook' kısmında egemennn tarafından paylaşıldı.

1. egemennn

egemennn Yeni Üye

öncelikle herkese iyi günler diliyorum.
    şu an kullanmaka olduğum toshiba satellite a 300 d -127 / psak4e model laptopta sürekli ısınma ve kapanma problemi yaşıyorum. bilgisayar kendi halinde masanın üstünde dururken 15-45 dakika içinde kapanıyor.altına destek koyup daha fazla hava almasını sağlayınca da bu süre bazen 2 saat bazende 6-7 saat kapanmadan çalışıyor. fakat bu sırada ne oyun oynuyorum ne de bilgisayarı zorlayacak bir işlem yapıyorum. yalnızca messenger programı ve internet explorer açık oluyor. vistadan kaynaklanan bir problem olduğunu düşünüp xp yükledim fakat souç değişmedi. birde fan sanırım tek seviyeli çünkü hızlandığını hiç farketmedim.
    birde bilgisayarın altındaki havalandırma kanallarından 3 tanesinin kapalı olduğunu zannediyorum. yani delikler açık, ızgara var fakat ızgaranın altında film gibi birşey var ve onun yüzünden hava geçirmiyor. acaba bu normalmi? bilgisi olan varsa lütfen bana yardımcı olabilirmi.
    fanın altındaki kanal, ramlerin olduğu yerdeki kanal ve mouse padin altına denk gelen kanal açık fakat 3 kanal daha var bunların 3ü de kapalı ve hava geçirmiyor. acaba bu problemlerime ne sebep olabilir merak ediyorum.
    yardımınız için teşekkür ederim şimdiden.

2. makinenizin bakımının yapılması gerekir. büyük bir ihtimalle fan tıkalıdır. yetkili serviste 1-2 gün içinde halledilir.

Sayfayı Paylaş