Toshiba A300-1MO XP KURULUMU

Konu, 'Toshiba Notebook' kısmında egekop tarafından paylaşıldı.

1. egekop

egekop Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar öncelikle forum çok güzel.Bazı araştırmalar yaptım fakat kafama takılan sorular var.Yardımlarını bekliyorum.

Öncelikle sorunum pc mi xp ye çevirince oluyor.Açılması yaklaşık olarak 2dk buluyor.Ve fn tuşlarımda sorun oluyor ve çalışmıyor.Tekrardan sizlerin bilgilerinden yaralanıp tekrardan kurmak istiyorum.Forumda buldugum konuda biraz kafam karıştı.

Merhaba Arkadaşlar,

*Aşağıdaki yönergeye göre haraket ederseniz kendi temiz SP3'lü sisteminizi sorunsuz kurabilirsiniz.
    *Kurulum sırasında ve sonrasında birçok kişinin genel problemleri aşağıda örneklenmiştir.

Toshiba A300-1MO (PSAG8E) Modeli üzerine XP Kurulumu için,

1-Öncelikle, SP3 sonradan entegre yapılmamış olan Orjinal SP3'lü XP CD edinin.
    2-Intel'in sitesinden Matrix Storage Manager yerine Floppy için olan sürücü versiyonunu indirin.
    ---Intel Site--- yada ---Rapidshare---
    Bilmenizde fayda olacaktır diye söylüyorum. Burada Intel Chipsetli P35 (ICH9) için işlem yapacağınız.
    Dolayısıyla işimiz bittiğinde, Aygıt yöneticisi içinde bulunan "IDE ATA/ATAPI denetleyicileri" altında "Intel(R) ICH9M-E/M SATA AHCI Controller" görmemiz gerekli.
    3-saka arkadaşımızın açtığı konudaki N-Lite programını indirip, sayfada anlatılan yönergeleri takip ederek ekteki sürücüyü aynı şekilde Orjinal XP SP3 CD'nize entegre ettikten sonra kuruluma hazırsınız demektir.
    4-XP Kurulumunu gerçekleştirdiğinizi farz ederek, sürücü sıralamasında 2 şey hatırlatmak istiyorum.
    a- Önce Frame Work 3.5 kurmanızda fayda var. (Ekran Kartından dolayı)
    b- Ses kartı tanıtırken önce Microsoft UAA Bus Driver sonra Ses Kartı sürücüsünü kurmak yerine doğrudan sitesinde bulunan FULL Ses Kartı Pakedini kurmanız yeterli.

Burada 2 numaralı adımda (2-Intel'in sitesinden Matrix Storage Manager yerine Floppy için olan sürücü versiyonunu indirin.)Burada bu sürücüyü de xp cd'mize gömmemiz gerekiyor mu?Yoksa xp kurulumu bittikten sonra mı bunu kuracagız.Ve son olarak forumda yaynlanan driverler ve yardımcı programları indirsem herhangibi bir sorun olur mu?Daha önce bir forumda masa üstü pc için indirdim ve virüslü oldugu ortaya cıktı.Şimdiden teşekkür ederim

Sayfayı Paylaş