Toshiba A300-149 kullanıcılarına önemli duyuru !!

Konu, 'Toshiba Notebook' kısmında isikperikli tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. isikperikli

isikperikli Yeni Üye

Arkadaşlar geçtiğimiz yaz aldım bu makinayı. aldığım gibi de xp yükledim tabi. ama kullandığım süre zarfında birkaç problemle karşılaştım. sesi çok yüksek açınca seste tekleme, bekleme moduna geçtikten sonra tekrar açınca donma gibi. tabi o kadar önemsemedim çünkü laptopu servise yollasam laptopsuz kalacaktım ve işim gereği hergün internete ve bilgisayara ihtiyaç duyan biriyim. ama birgün canıma tak etti. internetten vista 64 bit indirdim kurdum. tabi doğal olarak 64 bit vistanın driverları hiçbir model için internette olmadığından drvierları tanıtamadan tekrar xp ye dönüş yaptım. bios güncellemesi yaptım ve bekleme modundan sonrak oluşan bilgisayarın kendiliğinden kitlenmesi olayı düzeldi. sesi zaten her mp3 te tekleme yapmadığı için , bazen yaptığı için onu da önemsemedim. ama geçen gün arkadaşımla beraber oyun oynayacaktık. onun bilgisayarı acer 64 mb ekran kartlı bir model. e bizimki de bildiğiniz gibi 356 mb ekran kartlı. ama benim makinadaki grafikler resmen onunkinden 2 kat daha kötüydü. bunun üzerine oyundan çıkarak bilgisayarımdaki intel ekran kartı driverından özelliklere baktım. bir de ne göreyim? ''max graphich capacity = 128 mb'' yazan bir yazı. acaba bilgisayar hatalı üretimmi falan derken bugün vista 32 bit yükledim ve driverları tanıttım. şu an ekran kartım 358 olarak çalışıyor ve programda bu şekilde görünüyor. ve bilgisayar xp de çalıştığından daha hızlı çalışıyor, ekran grafikleri daha canlı. tüm driverları indirdim kurdum fakat xp de kullandığım hotkey utility programının vista için olanını bulamadım. bu konuda ufak bir yardım alırsam çok iyi olacak. ayrıca bu yazımın da çoğu arkadaşa yardımcı olacağını düşünüyorum. saygılar...

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

öncelikle şunu bilmelisiniz ekran kartınızın belleği yok. Tümleşik intel ekran kartı kullanıyorsunuz. Belleği sizin sistem belleğinden alıyor.

3. isikperikli

isikperikli Yeni Üye

bilgisayarın ram'ine hiçbir ekleme yapmadım sadece vista kurdum ve ekran kartını şu an 356 olarak görüyor. xp varken 128 mb olarak görüyordu ve bunu bariz bir şekilde belli ediyordu. peki saka bana xp de kullandığım hotkey utility programının vistaya uyumlu olanı veya başka bir isimde aynı işi görecek programın adını söyleyebilirmisin? toshibanın sitesinde bir sürü program var ama hangisi olduğuna karak veremedim.

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş