TOSHIBA A210-16G Hakkında bir YORUM

Konu, 'Toshiba Notebook' kısmında kasys tarafından paylaşıldı.

1. kasys

kasys Yeni Üye

Tahmin etceğiniz üzere TOSHIBA A210-16G model bir notebook'um var. Vista ilgili herhangi bir sorunum yok. Fakat Toshiba'nın ürünlerine verdiği(ya da veremediği) destek hakkında ciddi soru işaretlerim var. Özellikle A210-16G modeli ile ilgili. Bu model sanki baya kenarda kalmış bir model gibi geliyor bana.
    Bu modelin aldığım dönemde ciddi bir fiyat avantajı vardı, bunu göz ardı edemem. tabi vazgeçilenlerde vardı (AMD işlemci, 4200rpm) ki kullandıkça gördümkü bu ölçütler bir eksi hanesi olarak yazılmayı haketmeyen özellikler.
    en büyük sorun bilgisayarın çok aşırı ısınması. Bilgisayarın içini temizlemek vb öneriler ne kadar çözüm getirir bu konuya bilmiyorum ama aldığım ilk günde ısınma problemdi şuanda da öyle. Gerçi ben bazı arkadaşların dile getirdikelri gibi bir kilitlenme, donma vb bir olay yaşamadım ama bu konuda ki sorularıma da ilgili yerlerden bir cevap alamadım.

İlginç bir diğer olay ise ürünü aldığım ilk gün "http://eu.computers.toshiba-europe.com/innovation/home/" sitesine üye oldum. o günün heyecanı ile herşey gayet güzeldi. bir baktım ki driverlar özellikler herşey yerli yerinde. Drivers linki beni XP Driverlarından mahrum bıraksa da Vista driverlarını karşıma serdi. Fakat bir gün Driver aramaları arasından A210 ibaresi ortadan kalktı A200 varsayılan değer olarak gelmeye başladı, sonra tekrar A210 eklendi. En azından benim için neyin ne olduğu karıştı.

Bu arada bilgisayarımın Vista sürümünü yükselttigim dönemde buradaki driverları kullanma zorunluluğu doğdu benim için. Bilgisayarı ilk aldığım günkü haline getirmeyi başaramasam da en azından çalışır hale getirdim bu driverlarla.

Bu konuyu yazarken bilgisayar gene sıcakkanlılığını üst seviyeye çıkardı. Ben genede iyiniyetli düşünüp yazıyı fazla uzattığımı varsayayım (ki cidden fazla uzadı.)

Bizler için çok çalışan sevgili SERVİS lerimizde bazen ufak bir bilgiye bile biçtikleri maddi değerle beni şaşırttı demeden de yazımı bitiremem.

Notebook.gen.tr de sağlam bir paylaşım ortamı olduğunu hissettiğim için bu modelle yaşadıklarımdan birkaçını paylaşmak istedim. Yukarıdaki şikayetlerde benim beceremediklerim, gözümden kaçan şeyler olmuş olabilir belki de yaşadığım problemlere "ya arkadaşım şöyle yapacaktın sen boşa zaman harcamışsın bunca zamandır " diyenlerde olabilir. Yazdıklarımın "işte bu böyledir, ne diyosam o ..." vs gibi bir durumu yok :) sadece paylaşmak istedim, Toshiba A210-16G ile tattığım zorluklar keşke benim cahilliğimden kaynaklanmış olsa da en azından bundan sonra rahat etsem :)

sevgi, saygı...

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

amd notebooklarda nedense hala ısınma problemi şikayeti çok geliyor. Halbuki bu yıla kadar çözmüş olmalılardı.

Sayfayı Paylaş