Toshiba A200 1UB SORUNLARIM ...!(yardım lütfen)

Konu, 'Toshiba Notebook' kısmında sokaktaki adam tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. sokaktaki adam

sokaktaki adam Yeni Üye

Arkadaşlar bazı konularda çok muzdaribim zaten bilgisayardan pek anlamayan bi amele sayılabilim :p
    1-)xp kurmak istiyorum bunun için bios ayraları değiştiriliyomuş o ayarları nerden değiştirebilirm .ayrıca uygun driverları nerden indirmemi tavsiye edersiniz.
    2-)bilgisayrda pes 2008 den tutunda fifa 2008 gibi oyunlar çok kasıyo biliyorum notebook oyun için değil ama ne yapmalıyım .ram'i artırmam problemi giderirmi ?
    3-)bilgisayarın ekran kartını artırabiliyomuyuz buna ek olarak ram'i en fazla ne kadar artırabiliyoruz .

bu 3 sorumu cvplarsanız çok sevinirim ... :|

2. The Wind

The Wind Yeni Üye

Sata özelliği kapatılamıyor,onun yerine sata driverlarını xp cdsiyle birleştirmek zorundasınız,bunun için notebook genel forumunda ayrıntılı bir konumuz var.
    Notebookunuzun xp driverları için şu link size yardımcı olur.

Ekran kartını değiştirmek için mantıklı bir yol yok,ramini arttırmak az da olsa birşeyler değiştirebilir ama çok fazla performans artışı beklemeyin.Rami sanırım 4 gb a kadar artırılabiliyor(Bundan emin değilim ama..)

3. selametas

selametas Yeni Üye

s.a bende toshiba a200 1UB kullanıcısıyım az once xp kurdum fakat wirrless kuramadım driverler olmadı ne yapmalıyım?

4. thechaos

thechaos Yeni Üye

aynı sorun bende de var bütün driverları yükledim sadece wireless çalışmıyor. Bide sistemde bilinmeyen aygıt var ne olduğunuda bilmiyorum. Bilgisi olan varsa bi el atsın bizim şu soruna hade allaha emanet şimdiden eyvallah....

5. selametas

selametas Yeni Üye

bende yuklu olmayanlar bunlar arkadaslar yardım edersenız sevınırım...

1.Büyük depolama birimi denetleyıcı
    2.ethernet denetleyıcı (wirless olması lazım ethernet yuklu nete girebiliyorum kablo ıle)
    3.sm bus denetleyıcı

acıl yardım...

6. The Wind

The Wind Yeni Üye

7. selametas

selametas Yeni Üye

sagolasın arkadasım ıns olur sm bus ne oldugunu bende bılmıyorum:) ama anakart ozellıgıyle alakalı dıye dusunuyorum masa ustu pcm de de vardı :) sagolasın kolay gelsın...

emrah hocam sagol denedım oldu yanlız benım drıver atheros ama sizin verdiginiz olmadı bende ıntele bakım dedım orda asagıda atherosa aıt bı drıver gordum o driveri indirdim yukledım sımdı sorunsuzca calısıyor yardımmlarınız ıcın tesekkurler...
    wireless atheros lan driver

8. josephell

josephell Yeni Üye

arkadaşlar ben anlatılan şekilde cd oluşturdum ancak bu xp cd si oluşturma başlığında anlatılan sata driver ı indirdim ancak a200-1ub için de uygun mudur. zira ben cd den boot etmeme rağmen realtek.......vs bişeyler çıkıyor ancak xp kurulum ekranına geçmiyor.
    yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

9. delimanyaq07

delimanyaq07 Yeni Üye

wireless icin intelin driverını kur bilinmeyen aygıt ise bluetooth. aynısı bendede olmustu bilinmeyen aygıt bluetooth muş. bu arada tnc xp cd nız wrsa onu sataya cewirin mukemmel bi xp. vista gorunumlu xp süper driverlerıkendısı buluor tabi masustu driverlerını buluor.leptopunuz yenıyse bulmaz ama siz yinede kurun;)

10. delimanyaq07

delimanyaq07 Yeni Üye

BİOS AYARLARI DEDIGIN DWD DRİVER İLE HARD DİSKİN YERINI DEISTIR 1. DRİVER DWD OLCAK 2. İSE HARD DİSK SONRA F10 DE CIK BİOS TAMAMDIR. OYUNLARA GELELİM. BİDE XP DE OYNAMAYI DENE PES2008 İ WE FİFAYI. DEİŞİKLİK GÖRÜCEKSIN. OLMAZSA RAMI ARTTIR. CUNKU EKRAN KARTI BU DEDIGIN OYUNLARA YETERLİ.

11. ozbayir

ozbayir Yeni Üye

kardeş bnde hem masaüstü var hmde a200 1ub.masaüstündekinin ekran kartı atı256mb ram 1gb.a200 1ub nin de ram 1gb ekran kartı 128.sorun ekran kartından değil mi?yanlış yönlendirmeyelim arkadşı bnde bu durumdan mutsuzum...

12. ggg777

ggg777 Yeni Üye

Arkadaşlar benim şöyle bir sorunum var:
    FN tuşlarından sadece FN+F9 tuşum çalışmamakta yani touchpad açıp kapama tuşu.
    Soruun kaynağını bulamadım, yardımcı olursanız çok sevinicem.
    [imdat] [imdat] [imdat]

Saygılar...

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş