TOSHİBA A200 1N2

Konu, 'Toshiba Notebook' kısmında cafer tarafından paylaşıldı.

1. cafer

cafer Yeni Üye

Arkadaşlar 5 gün oldu toshiba a200 1n2 bir notebook aldım vista kurulu geldiginden xp yi yükleyemedim sizin siteden bo konuda oldukça faydalı bilgiler aldım xp cd si oluşturdum xp yi yükledim.Başka xp cd si taktığımda yine hdd bağlı değil diye mesaj alıyorum ve xp yi yüklemiyor.Aca bu sorun cihazın biosunda mı yoksa hdd sindemi ? yoksa sata hdd olduğundan hardiskten ten mi yüklemiyor bu xp yi .Aldığm yere yada teknik servisine götürsem mi ben zoraki vista yüklemek istemiyorum.linux da yüklemek istiyorum.yoksa üretici firma mı bunu böyle yapıyor. yım teşekürlerbu konuda yardımcı olabilirmisiniz. ne yapmalı

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Başka bir cd ile denedim olmadı demişsiniz. Tabi ki olmaz. Yoksa neden sata sürücülerini entegre etmeye çalışalım ki? Değil mi?

Sata sürücülerini eklediğiniz xp cdsi ile kurulum yapabilirsiniz. Bu durum ne biostan ne de hdd sinden. Bu durum xp nin sata disklerden önce piyasaya çıkmış olmasından ve sata diskleri bilmemesinden kaynaklanıyor.

3. cafer

cafer Yeni Üye

teşekür ederim ilginize

4. zombielit

zombielit Yeni Üye

hocam bana driverleri lazım laptopun xp kuracam foruma baktım ama bulamadım yardımcı olursanız..
    a200-1n2

5. pilavyer

pilavyer Yeni Üye

http://eu.computers.toshiba-europe.com/ ... s_bios.jsp

buradan bilgisayarına ait bilgileri gir işletim sistemi olarak xp yi seç,modeli bilgisayarın altında yazıyor.

6. zombielit

zombielit Yeni Üye

hocam teşekkürler bi sorum daha olacak xp sata driverleri ve a200 1n2 nin verdiğin adresteki psae0 ve başka şeyler yazıyor ama 1n2 yaz mıyor bunu nasıl bulabilirim.(laptop şuan yanımda değil)

7. pilavyer

pilavyer Yeni Üye

notebook un altında yazıyor o kod,mesela benimki a200-1ah ama orada psea6e olarak geçiyor.

8. cafer

cafer Yeni Üye

Arkadaşlar Toshiba a200 1n2 nin bütün sürücülerini indirdim.(25 adet) bunları tek tek kurmak zor oluyor.bu indirdiğimiz sürücüleri bir cd de toplayıp tek bir tıklamayla yükleye bilirmiyiz.bununla ilgili bir program varsa kullanımını anlatırsanız çok faydalı olacağına inanıyorum.böylece 1 saat'te yakın sürücü yükleme sorunundan kurtulmuş oluruz.Teşekürler

9. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Sayfayı Paylaş