toshiba a200 1m4 ethernet driver sorunu delirdim olmuyor..

Konu, 'Toshiba Notebook' kısmında justice tarafından paylaşıldı.

1. justice

justice Yeni Üye

Kardeşlerim... (özelllikle emrah abime sesleniyorum toshiba kullanıcısı olarak) arkadaşımda olan bu laptopa 2 ay önce xp yükledik ve hiç bi sorun çıkmadı herşey güzeldi. sonra laptop kapandı ve bir daha açılmadı ve servise gitti. Sonra servisden geri geldiğinde 3-5 sürücü yüklenmemiş olarak geldi yani harddiske ellememişler. zaten anakartı değişti demişler. driverları yükleyelim dedik hepsi oldu bu ethernet olmuyor. realtek sitesinden, buradan, toshiba sitesinden heryerden driver indirdim. gerçi hepsi aynı ama sonuç sıfır. Format attım falan ama gene aynı hepsi oluyo ethernet te ünlem var. dedim heralde anakart gene arızalı ama vistaya çevirdim herşey çalışıyor. walla bi türlü içinden çıkamadım. her türlü yükleme metodunu uyguladım. kendimi iyi bilgisayar bilir sanırdım ama bu nedir anlamadım.. yardımlarınızı bekliyorum..

2. seaman

seaman Yeni Üye

arkadaşım diz üstünün orjinal işletim sistemi vista ise eğer tekrar vistayı yükle işletim sistemini yükledikten sonra zaten vista otomatik olarak donanımları görecektir bu işlemi yaptıktan sonra vistadaki donanımları backup yap bir depo sürücüsüne vede tekrar xp yükle ve orda tanıt
    sevgilerimle
    haluk

3. justice

justice Yeni Üye

iyi hoş da vista ile xp sürücüleri farklı ki tanırmı.

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Everest ile ethernetin markasına bakarmısınız. Anakart değiştiyse ethernette değişmiştir.

5. justice

justice Yeni Üye

Realtek RTL8139/810x Family Fast Ethernet NIC #2 diye yazıyor aygıt yöneticisinde ama şu an cihaz yanımda olmadığı için everest ile deneyemedim. Yarın ilk işim everest ile deneyip tekrar konuya dönmek olacak. ilginiz için sağolun varolun..

6. justice

justice Yeni Üye

birde şunu soruyum ethernet değişse bile aygıt yöneticinde tanırmı genede. ünlem işareti var ama..

7. The Wind

The Wind Yeni Üye

8. justice

justice Yeni Üye

9. justice

justice Yeni Üye

arkadaşlar baktım everest ile Realtek RTL8139/810x Family Fast Ethernet yazıyor yani değişen bişi yok. Emrah abi seninde verdiğin driver aynı driver zaten yani o da olmuyor. Neden olabilir. Bi çözüm önerisi tavsiye sunarsanız sevinirim.

10. saka

saka Admin Yetkili Kişi

11. justice

justice Yeni Üye

saka kardeş bunun ağababasını indirdim ama yok. hiç bi gelişme yok yükleniyo ama gene aynı.

12. justice

justice Yeni Üye

olmuyor olmuyor ne yaptıysam olmuyor arkadaşlar bir türlü driveri tanımıyor yardım edecek olan yok mu????????? [imdat]

13. The Wind

The Wind Yeni Üye

Valla kardeşim yardım etmek isterim ama elden birşey gelmiyor,verdiklerimizin hepsini denemişsin zaten..Ancak xp kullanan 1m4 sahibi biri sana yardım edebilir..

Sayfayı Paylaş