Toshiba A200 1CR Kesik Şarj Problemi?[ÇÖZÜLDÜ]

Konu, 'Toshiba Notebook' kısmında lacremel41 tarafından paylaşıldı.

1. lacremel41

lacremel41 Yeni Üye

Arkadaşlar,kolay gelsin. Size danışacağım konu şu;
    elimde a-200 1cr modeli bir notebook var, Fiş takılı iken fotoda da gösterdiğim gibi ön paneldeki pil şarj ışığı (Turuncu /Mavi Led) sürekli kısa kısa yanıp sönüyor.Daha önce aynı prizde ay fiş ile aylarca sorunsuz çalışmıştı. Sanki elektrik kesilip geliyormuş gibi,çok sıklıkla. Windows üzerinde de bu görülebiliyor gidip geldiği, pil simgesinden bakıldığında. Şarj aletini kontrol ettim normal,olumsuz bir durum yok. Pil gücünde çalıştırıldığında bir sorun yok.
    Neden olabilir sizce? Şarj konnektöründen kaynaklanabilirmi?
    Yardımlar için şimdiden teşekkür ederim. Cevapları bekliyorum. :?:

Ekli Dosyalar:

2. lacremel41

lacremel41 Yeni Üye

Evet, hiç fikri olan bir arkadaş yokmu? Güncel... [imdat]

3. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Bu arada adaptörü değiştirmediniz değil mi?
    Genelde yanlış voltaj adaptör kullanınca olur bu sorun.
    Başka birinden bir adaptör ile deneyerek sorunun adaptörden mi yoksa notebooktan mı kaynaklandığını anlayabilirsiniz.

4. lacremel41

lacremel41 Yeni Üye

Adaptör hiç değişmedi, ölçümüde yapıldı sorunsuz. Başka bir adaptörlede denedim.Sorun notebooktan. Niçin olabilir? Bazen yapmıyor,bazen yapıyor.Mesela şuan 9 saattir full çalışıyor makine hiç olmadı. [alala]

5. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Bugün benzer sorundan asus bir notebook verdim servise. Sarj girişi ile anakart arasında sorun varmış. Garanti kapsamında anakartı komple değiştirdiler.
    Anakarttan kaynaklanıyordur sanırım sizinde.

6. lacremel41

lacremel41 Yeni Üye

Evet üstat, anakartta bir sorun olduğu tespit edildi. Şuan board onarılıyor. Şarj soketi bağlantı yuvasındaymış. Sorun çözülmüştür. Teşekkürler. [alkis]

Sayfayı Paylaş