toshiba a200 1ah

Konu, 'Toshiba Notebook' kısmında abincoo tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. abincoo

abincoo Yeni Üye

merhaba arkadaşlar.bu notebook'u yeni aldım ve wistaile çalışıyor.xp yüklemeye çalışıyorum fakat sanırım sata driver sorunu veriyor.xp yüklemenin bir yolu varsa yardım rica edicem ? şimdiden teşekkürler.

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Eğer varsa bios ayarlarından sata yı disable yap. Eğer yoksa notebook genel forumunda kesin çözümü bulunuyor.

3. selcukatli

selcukatli Yeni Üye

Merhaba,

Bende de aynı problem oldu. Genel baslik altinda anlatilan cozumu takip ettim fakat gerekli sata driverlari ile xp kurulum cd si olusturduktan sonra, kura geçtigimde kur driverlari load ettikten sonraki ekranda

unknown hard error
    ntdll.dll

hatası gibi bir hata veriyor.

Satayi disable etmeyi ben denemedim. BIOS'tan nereden disable edilebiliyor? disable edip yukledikten sonra enable mi etmemiz gerekiyor?

Simdiden tesekkurler.

4. selcukatli

selcukatli Yeni Üye

!!! Toshiba a200-1ah ile xp kurmayi becerebildim !!!

Genel forum basligi altindaki xp kurma thread'ini takip edin, fakat oradaki sata driverlarini indirmeyin cunku oradakiler 1ah ile calismiyor.

Su linktekini indirin:

http://www.rapidshare.com/files/56711652/Driver.rar

Buradakini image extract faln yapmaniza gerek yok gereneken driver dosyalari direk dizin altinda var. Sonra nlite ile bunlari kullanin o thread'deki bilgiler dogrultusunda. XP'nin yuklendigini goreceksiniz!

Iyi xp'ler

Selcuk Atli

5. abincoo

abincoo Yeni Üye

yardımınız için çok teşekkür ederim arkadaşlar.şuan da tek problemim toshiba a200 1 ah xp driver lerini bulmak kaldı.toshibanın kendi sitesinden indirmeme rağmen.( http://eu.computers.toshiba-europe.com/ ... s_bios.jsp ) bir çok driveri ni buldum fakat ses kartı ve bluetooth driveri uyumsuz çıktı. eğer çözümü bilen varsa sevinirim.

6. selcukatli

selcukatli Yeni Üye

toshiba europe'un sitesinden model olarak PS...6'yi sectiginden eminsen, cikan driverlarda sound driver'i kurdum ben, ses calisti aslinda. Ama oradaki siraya dikkat etmen gerekiyor, installation help gibi bir download olacak o driverlar arasinda oradaki listeyi goz onune alarak kurarsan belki calisir.

7. kaf_sin_kaf

kaf_sin_kaf Yeni Üye

arkadaşlar öncelikle driverlari sorunsuz kuran arkadaşlar varsa lütfen yardımcı olsunlar.xp yi kurdum fakat ses ve bluetooth çalışmıyor.toshibanın sitesinden 24 tane driver indirdim hepsini kurdum yalnızca display driver ve toshiba firmware update kurulmadı.işin gülünç tarafı toshibanın teknik serviside yardımcı olamıyor.bu driverların kurulum sırası varsa buraya kopyalarsanız sevinirim.ben bulamadım.teşekürler...

8. saka

saka Admin Yetkili Kişi

9. furkans

furkans Yeni Üye

Konuyu yanlış yere açtığım için kusura bakmayın..Bu yukarda verdiğiniz driver ıda denedim ben.Ancak hala sorunum çözülmedi.eğer driver ı kurabilmiş ve ses kartını çalıştırabilmiş arkadaşlar varsa linki buraya atarlarsa çok sevinirim şimdiden teşekkürler.

10. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Yukarıda abincoo ve selcukatli nickli arkadaşların mesajlarına bakarmısın.

11. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Bu konu kilitlenmiştir. Toshiba a200-1ah ile ilgili herşeyi viewtopic.php?f=6&t=117 adresinde tartışabiliriz.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş