Toshiba A200 1AH Kilitlenme sorunu

Konu, 'Toshiba Notebook' kısmında ne_desem tarafından paylaşıldı.

1. ne_desem

ne_desem Yeni Üye

Selam arkadaşlar benim Toshiba A200 1AH notebookum var ilk aldığımda vistalı idi hemen xp yapmıştım. Son zamanlarda açılışta ve açıldıktan sonra sürekli kilitleniyor. Bilgisayarı kasacak hiç bi program yok. Harddisk tamamen boş. Virüs dür diye format attım tekrar kurdum yine aynı şekilde kilitlenme devam ediyor. Winamp msn ve internet explorer açıkken kilitleniyor. Her a.ışta olmasada çok fazla kilitleniyor ve kilitlenince ctrl alt del çalışmıyor. Açma kapama düğmesinden kapatım açmak zorunda kalıyorum. Sİzce neyden kaynaklanıyor olabilir. İnternette araştırdım aynı sorunların başka bi bilgisayarda olduğunuda gördüm Alını: ( Problemler;
    - Geç açılıyor,
    - İşlem süreleri cok uzun,
    - kilitlendiğinde Ctrl+Alt+Del calısmıyor ve her kilittte reset yapıyorum,
    - birkac program çalıstıgında(Media player, Office programları,) notebook bir sure sonra kilitleniyor,
    - fan sürekli çalışıyor,) Bu sorunlar bende de kaynaklanıyor. Sİzce neden olabilir ne yapmam lazım ??

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

fanda bir toz toprak birikmesi sonucu aşırı ısınıyor olabilir mi?

3. blackforever

blackforever Yeni Üye

Sevgili arkadaşım öncelikle geçmiş olsun , yapacağın işlemleri aktarıyorum ;

1 ) PC ye format at ama atarken otomatik güncellemeyi kapat ( sorduğu zaman tiki kaldır )
    2 ) Sakın formattan sonra update edeyim deme 1 hafta güncelleme
    3 ) Kurulumun çakma yada orjinal de olsa son bir yıldır microsoft kırmızı yapıştırmayı seviyor buda pc ni kasıyor hatta ve hatta donuyor,cihazdan kaynaklanan bir durum değil yani için rahat olsun .
    4 ) Yok arkadaş ben illede formattan hemen sonra güncellicem dersen eğer , antivirüs kurmadan güncelle sonra kur antivirüsü .

Şimdiden kolay gelsin [icon_santa]

4. ne_desem

ne_desem Yeni Üye

ilgilendiğin için teşekkür ederim. Zaten formattan sonra günncellemeyi kapatıyorum hemen ve güncelleme hiç yapmıyorum. sp2 li win xp kuruyrum ve açılır açılmaz güncellemeyi kapatıyorum. Windpws kurduğum window orjinal deil. Az önce bile msn açayım dedim msn açılırken kilitlendi.

5. blackforever

blackforever Yeni Üye

Arkadaşım microsofttan kırmızı yemişsin tanıdığın bir bilgisayarcıya rica et lisanslasın kurulumu başka türlü işin zor ...

Sayfayı Paylaş