Toshiba A105-S4074 İnternete Bağlanınca Donma Problemi

Konu, 'Toshiba Notebook' kısmında ankebut-57 tarafından paylaşıldı.

1. ankebut-57

ankebut-57 Yeni Üye

Arkadaşlar Toshiba A105-S4074 model laptobuma yeni format attım ama internete bağlanınca belli bir dakikadan sonra bilgisayar kilitleniyor ve hiçbir şey yapamıyorum. Reset atıp tekrar başlatıyorum. Belki abartısız 50 reset attım bıktım. USB LAN İle intenete bağlanıyorum. Lütfen sorunum ile ilgili yardımcı olun.

2. ankebut-57

ankebut-57 Yeni Üye

İnternete bağlanmazsam hiç bir sorun yaşamadan saatlerce kullanabiliyorum. Ama bağlanınca donuyor.

3. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Usb lan ile internete bağlanmayı biraz açarmısınız? usb başka birşeydir, lan başka birşeydir.

4. ankebut-57

ankebut-57 Yeni Üye

Kısaca şöyle açayım, benim internet kablosu giriş yeri bozulmuştu. Bende USB girişi ile internete bağlanabileceğim bir USB girişli birşey aldım. Üzerinde USB LAN yazıyor. Resminin linkini veriyorum.

http://www.houghtonenterprise.com/USB%2 ... DAPTER.jpg

Bunun yanında driverinide verdiler ve yükledim. Ama sonradan yukarda belirttiğim sorun oluyor.

5. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Bilgisayarınızda herhangi bir yerde kablosuz olarak internete bağlandığınızda bu sorun oluşuyor mu?
    Eğer olmuyorsa o taktığınız parçanın sürücüsünde bir problem vardır. Aldığınız yer ile görüşmenizi öneririm.

6. ankebut-57

ankebut-57 Yeni Üye

Kablosuz bağlandığımda sorun oluşmuyor.

7. ankebut-57

ankebut-57 Yeni Üye

Dediğiniz gibi aldığım yer ile bir görüşeyim. Aklınıza gelen başka ihtimaller varsa onlarıda söylersiniz. Selamlar...

8. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Kesin o cihazda bir sorun var o zaman. Ya internetten güncel sürücü arayın (kesin çözüm olmayabilir) ya da aldığınız yer ile görüşün. Bu arada ethernet girişini tamir ettiremiyormusunuz?

9. ankebut-57

ankebut-57 Yeni Üye

En güzeli dediğiniz gibi tamir ettirmek ama zamanında USB girişi almak daha ucuza gelmişti. :oops:

10. The Wind

The Wind Yeni Üye

USB her zaman ethernetten daha sık ve çok sorun çıkarır,pek tercih edilmez,geçmiş olsun şimdiden.

11. muzisyen_333

muzisyen_333 Yeni Üye

kardesım aynı sorundan dolayı 5 aydır pc mı kırma noktasına geldım we ıkı gun once bu olayı çozdum hemde okadar basıt bısemıskı eskı bı tarıhte yazmıssın ama hala aynı sorunu yaşıyosan anlatayım... aynı sekılde bende usb ethernetle baglanıyodum.senınde soledıgın gıbı wirless ta sorun olmuyo ama usb ethernette de sorun yapıyodu.dıkkat etmedıgımız bısey war.usb ethernet driver ini kurarken, next yaparken bi bolumunde seçmemız gereken bırsey war fakat ılk etapta farketmıyoruz buna.ne oldugunu soyleyeyım kurulusta windows 98, windows 95 , windows xp,windows vista ....gibi seçenekler war sen hangısını kullanıyosan onu seçmelısın we ondan sonra next demelısın.egerkı bu seçimi yapmazsan dırek windows 95 e gore kuruyor pc ve dolayısıyla çalışmıyor uyumsuzluk oluyo.. hallettım ben nıhayet egerkı alatamadımsa ekle msn mı anlatayım. tabıkı hala bole bı derdın warsa... muzisyen_333@hotmail.com hadı kolay gelsın..

Sayfayı Paylaş