TİME & DATE NOT SET ??

Konu, 'Hp Notebook' kısmında vyperpunk tarafından paylaşıldı.

1. vyperpunk

vyperpunk Yeni Üye

hp marka bi notebook um var göçtü cihaz
    cd den boot ederken TİME & DATE NOT SET hatası veriyor bios ayarlarındanda düzeltecek yer bulamadım
    bios pilini çıkardım denedim olmadı
    bios pilini değiştirdim olmadı ne yapam bunugecebilir cd den boot edip xp kurabilirim

2. xcodex

xcodex Yeni Üye

Tarih saat ayarı yapılır niye yapılmasın ki, siz F2 ile girin ve iyice bakın, .. Bios un fotosunu bir gösterebilseydiniz iyi olurdu..

3. ayhan85

ayhan85 Yeni Üye

DATE NOT SET uyarısınınan yanında continue f1 yazar ve f1 e bastıgınızda direk boot'a geçmesi gerekir ve biostanda saati ayarlama yapmanızı veya geri kalmıs saat uyarısını devre dısı bırakmanın yolu vardır.o uyarıyı almadan önce CMOS battery failed diye bir uyarı aldıysanız bios pilin bittiğine ya da bitmek üzere olduguna,
    CMOS checksum error da biosta bir sorun oluştuguna ve varsayılan ayarlar yüklenerek sisteminizin zarar görmesi engellediği sölemektedir

4. vyperpunk

vyperpunk Yeni Üye

yok o diğer hataları vermiyor 613 TİME & DATE NOT SET yazıyor direk f1 basın gibinden bişiyde yok direk işletim sistemine geçiyor
    hadi cd rom bozukmu die düşünüyorum ama başka çalışan cd rom taktım yine aynı
    biosta saat ayarı bulamadım
    biosun bi resmini çekip koyıyım ben daha iyi olur

Sayfayı Paylaş