Telekom grevi sonunda bitti.

Konu, 'Eski Haberler' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

 1. saka

  saka Admin Yetkili Kişi

  Telekom grevinde mutlu sona ulaşıldı. Taraflar aralarında uzlaşmaya vardı.
  Türk Telekom'da 16 Ekim'de başlayan grev, taraflar arasında sağlanan uzlaşmayla sona erdi.

  Grevin sona erdirilmesi amacıyla Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ve Türk-İş Genel Başkanı Salih Kılıç'ın gözetiminde, Türk Telekom ve Haber-İş Sendikası yetkilileri, PTT Genel Müdürlüğü'nün Ahlatlıbel tesislerinde bir araya geldiler.

  Görüşmelerde anlaşmazlık maddeleri ele alınarak, uzlaşma sağlandı.

  Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Basın Müşavirliği aracılığıyla yaptığı açıklamada, tarafların uzlaşmaya vardığını bildirdi. Grevin, çalışanlara da işverene de bir faydasının bulunmadığını vurgulayan Yıldırım, gerek toplu iş sözleşme görüşmeleri sürecinde, gerekse grev kararı aldıktan sonra tarafların uzlaşmasını istediklerini ve bunun için çaba gösterdiklerini kaydetti.

  Yıldırım, şunları kaydetti:

  ''Bu süreçte grevde bulunan 23 bin 400 Türk Telekom çalışanı ve ailelerinin mağdur olmamaları için fedakarlıktan çekinmeyen işverene teşekkür ediyorum. Grev süresince kamu malına zarar vermeden ve hiçbir hizmeti aksatmadan özverili bir şekilde çalışan Türk Telekom çalışanlarını özellikle tebrik ediyorum. Ulaştırma Bakanlığı olarak her zaman sosyal barıştan, istikrardan ve hak edenin hakkını almasından yana olduğumuzu bir kez daha belirtmek istiyorum. Sonuç, emekçiler için de Türk Telekom için de ülkemiz için de hayırlı olmuştur.''

  kaynak: internet haber
   
 2. oguzhanx

  oguzhanx Yeni Üye

  gözümüz aydın :)
  umarım şu internetimizede hız gelir :) problemler olmaz artık.
   
 3. The Wind

  The Wind Yeni Üye

  Çok yavaş internet,grevden mi kaynaklı bilmiyorum.1. yıl için %10 zam,2. yıl için de %6 zam alacakmış işçiler bu şekilde grev sonlanmış.
   

Sayfayı Paylaş