Teknik serwis hakkında yardım

Konu, 'Acer Notebook' kısmında enmutlu tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. enmutlu

enmutlu Yeni Üye

Laptop uma Nescafe döktüm ve bir kaç tuş çalısmıyor servise qöndericem ama bazı sorularım war
    Laptopun üzerindeki teknik özellikleri yazan etiketleri söktüm.
    Ve Vista yı Silip xp yükledim.
    Sizce garanti kapsamına qirermi

2. yakup0993

yakup0993 Yeni Üye

ilkonce sorununu biraz acarmisin?
    1- `yani klavyede ne gibi sorunlar var hangi tuslar calismiyor donanimla ilgili olduguna emin olduktan sonra teknik servise basvur..
    2- sahsen ben 5920g laptopuma klavyeye myve suyu doktm..klavye kafayi yedi..teknik servise gitti araya bayram tatili vs girdi 1.5 aydir orda bu hafta ici gelcekmis...ve laptopa sivi dokulmesinden dolayi bi sorun olduysa garanti disi kalir..
    ben 1 gun beklettm kurusn die goturmeden oncede bi 10dk klavyenin 10cm ustunden sac kurutma makinesi tuttm ;) bi gun daha kaldi bende sonra yolladm ve servis garanti disi kalmadi ..(klavyenin altinda islemci anakart falan oldugu icin sivi oraya temas ederse isler buyur bunlari bu yuzden yapmani tavsiye ederm..)

3- birde eger teknik servise gonderirsen gonderdikleri form numarasini al ve hangi servise gonderdiler telefon numarasi falan da al ve isini bilgisayarciya birakma israrci ol .. her hafta kontrol et ara ..yoksa bi bok yapmiyolar sen magdur kaliyosn..

ben 3 gunde 1 aratiom babama:D bilgisayarcimz bile bikti heralde artk bu hafta gelmesse ben dava accam onlara dio :D

gelelim etiket ve xp isletim sistemine..

laptopu satin aldigindan itibaren hdd ye istedigini yklersn istedgni yaparsin servisin isi sadece sorunlu olan parcayi bulp sorunu gidermektir bu yuklu olan isletm sistemine falan karismaz..(bendede hem xp hem vista vardi ve xp yi de bilgisayarciya sorark yuklettm aynen bunlari soledi..)
    etikette sorun olmaz :D dedigim gibi servisin isi sorunlari cozmek.. laptopun orasini burasini karistirmak deil :D onlara ne etiketten falan...(seri no sunun yazdigi etiketi sokme yeter xD)

neyse umarim yardimci olmsmdr ve sorununu biraz acarsan donanimsal olp olmadigi konusundada bi fikir verebilrm..

bu isten anlayan arkadaslarda umarim yorumlarini esirgemezler..

iyi gecelerrr kolay gelsin...

3. saka

saka Admin Yetkili Kişi

mesajınızı düzeltiniz. Türkçede q diye bir harf yok. w diye bir harf yok. Tamamı kalın yazılmaz.
    site-kurallari.php

4. enmutlu

enmutlu Yeni Üye

yarım bardak nescafe döktüm aradan 2 3 dk geçtikten sonra süpürgeyle çekip saç kurutma ile kuruttum 3 gün hiç bi tus çalısmadı daha sonra sadece g,h,v,space tusları çalısmadı.
    Bugün öğle saati altek bilgisayara götürdüm şimdilik herşey yolunda laptop u teslim aldılar bişeyde sormadılar işllah bi sorun çıkarmazlar inş. yapılır.
    Sonucu sizinle paylaşıcam.
    yakup0993 ilgin için teşekkür ederim.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş