*** TECRÜBELİ ARKADAŞLARDAN YARDIM İSTİYORUM

Konu, 'Toshiba Notebook' kısmında tuzlali20 tarafından paylaşıldı.

1. tuzlali20

tuzlali20 Yeni Üye

Arkadaşlar siteye yeni üye oldum o yüzden ilk olarak herkese merhaba demek istiyorum,

2008 yılında Toshiba A300-15B model bir laptop aldım. Bu üzerinde Türkiye için özel üretilmiştir yazan makineden :D. Fakat o zaman alırken toshibanın oyununa geldik. Adamlar fiyattan kısmak için içine ne bir vista cd si ne de driverlarını koymuş cimri herifler.

5 sene boyunca vista kullandım bazı optimize programlarla pc yi adam etmiştim fakar pc çöktü ve vista dan da sıkıldığım için arkadaştan aldığım çakma bir windows 7 kurdum hatta cracklimi onu bile bilmiyorum. Şimdi driver arayışına girdim. Saolsun 7 birçok şeyi tanıdı ekran kartını filanda buldum. Ama tanınmayan bazı donanımlar var. Örneğin büyük depolama birim denetleyici yazan bişey ne olduğunu bilmiyorum. Birde benim için olmazsa olmaz FN tuşları :(

http://www.notebook.gen.tr/modeller/10/Toshiba-Satellite-A300-A300-15B.html bu linkte hemen hemen tüm driverlar mevcut ama yine fn yok. Birde arkadaş şu başlık altında
    http://www.notebook.gen.tr/toshiba-...windows-7-kuranlar-mutlaka-okusun-t10326.html

toshibanın ücretsiz yükseltme sunduğu ve linkte verdiği bir programın tüm sürücüleri bulduğunu yazmış. Deneme fırsatım olmadı şu anda fakat işimi görürmü bilmiyorum.

Sorularım şunlar, toshiba ücretsiz yükseltmeyi kendi servislerindemi veriyor yoksa biz mi yapıyoruz,
    ikinci sorum elinde win7 için fn drivers ı olan var mı?
    3. sorumda hazırda tüm driver olan arkadaşlar varsa bi link atabilirmi hayrına

Sistemim: windows 7 32-bit Makina:A300-15B

Şimdiden yardım eden herkese tşk ederim...

2. nejaterol

nejaterol Yeni Üye

3. tuzlali20

tuzlali20 Yeni Üye

Öncelikle yardım için teşekkürler...

Fakat sormak istediğim sorular var. Birincisi kuruduğum sürümün crackli olup olmadığını nerden anlayabilirim?
    İkincisi arada bazı bilmediğim driverlar var bunlar nedir acaba? Örnbeğin

Storage Manager
    Supervisor Password Utility
    Registry Patch
    HDMI Control Manager (ki bende HDMI çıkışı yok!)
    Firmware Update (bundan birçok var hangisini kuracağım

Bunların ne olduğunu anlayamadım?

4. nejaterol

nejaterol Yeni Üye

@tuzlali20

Masa üstü Bilgisayarım üzerinde sağ tuş yap özellikler sekmesine tıkla
    açılan pencerede sağ alt mavi kare içinde orjinal Microsoft yazar
    Bu mavi kare sende yoksa crack yapılmamıştır.
    Bunlarda senin indireceğin sürücüler 12 adet sırasıyla kurulum yap

1-Chip Set Utility
    2-Storage Manager
    3-Card Reader Controller
    4-Display Driver
    5-Wireless Lan Driver
    6-LAN Driver
    7-Sound Driver
    8-Value Added Package
    9-Webcam driver
    10-Infrared Driver
    11-Hardware Setup