Taşınabilir Harddiskle ilgili bir soru

Konu, 'Donanım Ürünleri' kısmında prometheus3x tarafından paylaşıldı.

1. prometheus3x

prometheus3x Yeni Üye

arkadaşlar ben 2 gün önce yeni bir western digital marka 400 gb 3,5" bir taşınabilir harddisk aldım...Şimdi sorum şu olacak arkasında bir normal usb girişi bir de firmware dedikleri bir girş var...ama benm bilgisayarımda firmware girişi olmadıından firmware kablosunu takamadım...Ama harddisk gercekten çok yavaş çalışıo..Normalde kopyalaması gerekenden 3-4 kat daha fazla sürede kopyalıyor bunun sebebi firmware kablosunu takmadıım için midir?Yardmcı olabilirseniz sevinirim...

2. mRocK

mRocK Yeni Üye

taşınabilir hdd'ler de güç çok büyük bir problem. usbden güç aldığı için çoğu zaman bu tarz problemler çıkarıyor. Benim de bir WD harici HDD var masaüstü bilgisayarımın powersupplyının wattı düşük olduğu için masaüstü pcde çalıştıramıyorum ama notebookta sorunsuz çalışıyor. Arkadaşımın da bir harici media diski var bu televizyona falan filan bağlananlardan onunda usb kablosu iki başlıklı iki usbden güç alıyor yoksa çalışmıyor. Uzun lafın kısası güç probleminden dolayı ağır çalışıyor olabilir benim ilk aklıma gelen sorun bu

3. srt7575

srt7575 Yeni Üye

ewet güç probleminden benimde başıma geldi power suplyı yenileyince canawar gibi oldu.. tek çözüm bu

4. prometheus3x

prometheus3x Yeni Üye

ama arkadaşlar ben laptop kullanıorumm değiştirme gibi bi imkanım yok ama firmware kablosu olamaz mı yani acaba bn bu kabloyu takmadıımdan dolaı böle bi sorun oluşturmuş olabilir mi?

5. saka

saka Admin Yetkili Kişi

yavaş derken nasıl bir hız acaba?
    Usb disk hız testi yapan programlar olmalı. Bir denermisiniz?

6. prometheus3x

prometheus3x Yeni Üye

testi yaptım sonuç saniye başına 31.1 mb\sn çıktı bu standart mı yksa dşük mü?

7. saka

saka Admin Yetkili Kişi

31 megabyte sa bana hızlı bile geldi. 1 dakikada yaklaşık 2 gb veri transferi demek. Bir hata olmasın?

8. prometheus3x

prometheus3x Yeni Üye

valla bazı işlemlerde gercekten normale göre baya yavaş işlem yapıor ondan dolayı bi sormak istedim..bi de firmware kablosu var ben hala orda takıldım acaba ondan dolayı olmuş olabiir mi o kabloyu takmadım die düşünüyorum...

9. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Firmware ve usb birbirinden bağımsız hatta birbirine rakip iki bağlantı biçimi. Alakası olduğunu sanmıyorum.

Sayfayı Paylaş