Studio 1558 - Ekran donma - kararma - takilma

Konu, 'Dell Notebook' kısmında wallace740 tarafından paylaşıldı.

1. wallace740

wallace740 Yeni Üye

ATI 5470 ekran kartina sahip DELL Studio 1558 sahibiyim.
    Ozellikle film izlerken, hele bu son zamanlarda asiri sik olmaya basladi, elimde kalacak birgun laptop [ofof]

Filmin ortasinda goruntu donuyo,ses 2-3 saniye daha devam ediyor,sonra Ekran tamamen karariyor, tekrar doner gibi oluyor, yavasliyor ve bilgisayar islemez hale geliyor. Bazen zar zor Windows tusuna basiyorum ve shut down yapiyorum.
    Ancak cogunlukla POWER'a basili tutup kapatmak zorunda kaliyorum.

Ekran kartiyla alakali bi problem saniyorum ama emin de deilim, suruculerini guncelleyim dedim.
    Uygun daha guncel surucu bulunamadi deyip guncellemiyor

Ne yapacam bu laptopa ben? [imdat]

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Eve servis çağırın, gelip ücretsiz bakıyorlar.

3. wallace740

wallace740 Yeni Üye

Her zaman olan bisey olmadigindan, servisi cagirsam bile onlar geldiginde bi sorun gozukmeyecek buyuk ihtimalle.
    Ya alip goturecekler laptopu su an onu goze alamiyorum cunku yurt disina cikacam 1 ayligina,dondukten sonra anca cagirabilirim servisi artik :?

4. gokselt

gokselt Yeni Üye

Bu arıza sadece fan çıkışına toz toplandığında gerçekleşir. Sıcak hava dışarıya çıkamadığında grafik çipi yanmasın diye laptop kendini kapatır. Ulaşabilirseniz fan çıkışını temizlemeye çalışın. Olmazsa Dell Çağrı merkezini arayabilirsiniz. Syg. KoçSistem Saha Uzmanı......

5. wallace740

wallace740 Yeni Üye

Daha gecen gun elektrik supurgesiyle tozunu almistim, icini acmadan tabiki ustun koru bi temizledik ama nafile

Servisi cagiririm, sagol oneri icin

6. eschiya

eschiya Yeni Üye

Hocam bahsettiğiniz şeyle alakası yok.2.Kez anakartım değişti bu sebepten dolayı.aynı sorunu bende yaşıyordum.ekran kartından şüphelendiler.ekran kartı da onboard olduğu için komple anakart değişti.bu modele mi özelisürekli toz alma muhabbeti.olurmu öyle şey.ben 7 sene dell'in başka bir modelini kullandım.bir kere toz almadım bir kere olsunda film video vs. hiçbirşeyde takılmadı pc.sanırım dell studio 1558 modelinde bir sıkıntı var.

7. akif_seksekci

akif_seksekci Yeni Üye

evet dell 1558 serisinde bir sıkıntı var. Ben de ilk aldığımda ekranda karıncalanma sorunu yaşıyordum. 2 defa ekran değişti sorun 1 nebze çözüldü ama hala var. Ekranı eğip gri bir zemine bakarsanız farkedersiniz. Bunun dışında donma, kilitlenme gibi sorunlar da yaşadım, yaşıyorum. Ve hatta bazen çok basit bir işlemde resetliyor ya da kitliyor kendisini. Servis buna çözüm bulamıyor tabi. Bu serinin toplatılması, değişiminin yapılması fikrindeyim fakat DELL bu konu da pek duyarlı değil. Daha önce 1 arkadaşımın girişimleri oldu fakat sonuç alamadı.
    Birisi yol gösterse de bu işi yapsak hiç fena olmaz. DELL kendisini fena dağıttı, servis ağı yüksek ama sattığı bilgisayarın çok fazla arkasında değil.

Sayfayı Paylaş