standart vga sorunu

Konu, 'Hp Notebook' kısmında gollge tarafından paylaşıldı.

1. gollge

gollge Yeni Üye

forumda aynı konuyla ılgılı bır baslık buldum aynı seylerı denedım ama sorun cozulmuyor hp nın sıtesınden grafıkler bolumunden ıntel ekran kartınıda ındırdım ama sorun cozulmuyor bırde konuyu buraya mı yoksa baska yerem ı acıyıorz yardımcı olurmusunuz neden hp g 62 b 10 st model bu sorunu yapıyor 1gb harıcı ekran varken neden satandart vga olarak algılıyor ve değiştirmıyor nasıl duzeltebılırz lutfen acıll yardım

2. Mağdur

Mağdur Yeni Üye

Aynı sorunu bende yasıyordum ama çözümünü bulduk sonunda. Bu sorunun çözümü ekran kartı driverini yüklememenden kaynaklanıyor. Bilgisayarım->Aygıt Yönetiisi->Görüntü Bagdastırıcısı->Standart Vga Sag tıkla-> Özellikler->Ayrıntılar->Oradaki seceneklerden Aygıt Kimligini sec Orda karsına PCI\VEN_10DE&DEV_01D8&DEV_01 gibi degerler gelecektir.
    Buradaki 10DE:Vendor Kodu (Üretici Kodu) 01D7:DEvice Kodu (Cihaz Kodu) daha sonra bu degerlerini ögrendikten sonrahttp://www.pcidatabase.com/ bu siteye girip kendi aygıt kimligindeki degerleri yazıp ekran kartı drivirini ögrenip yüklemelisin. Kolay gelsin

Sayfayı Paylaş