SSD Arenasında Yeni İsim

Konu, 'Eski Haberler' kısmında Error! tarafından paylaşıldı.

1. Error!

Error! Yeni Üye

eleceğin depolama birimi olarak gösterilen katı depolama birimi üreten firmaların arasına bir yenisi daha katıldı. Sizce bu, hangi ünlü firma?

Yüksek performanslı bellekleriyle tanıdığımız Corsair firması da katı depolama birimi üretmeye başladı. Corsair'in ürettiği ilk katı depolama birimi, 2,5 inçlik cüssesinin altında 30 nm teknolojisiyle üretilmiş 64 Gbit Samsung çip içeriyor. 128 GB sığalı depolama birimi, 90 MB/s okuma ve 70 MB/s yazma hızlarına ulaşabiliyor. 333 dolardan piyasaya sürülen SSD'nin garanti süresi ise 2 yıl.

Bilgi için: Corsair
    SDN - http://shiftdelete.net

2. FinansMania

FinansMania Yeni Üye

Ben yakında HDD 'ler üzerinde bu SSD diskleri bütünleşik olarak bekliyorum. Şöyle ki, işletim sisrtemi SSD disk üzerine yüklenecek ve böylelikle makinanın açılma kapanma süreleri bir kaç saniyeye inecek. Kült programlarda buraya yüklenebilecek. Tabi kullanıcı isterse HDD üzerine de yükleyebilir.

Örneğin 32 gb SSD diski üzerinde barındıran ancak 1 tb kapasitede bir HDD düşünün. Vista zaten 8 gb falan yer tutuyor. Olmazsa olmaz programlarda 8 gb falan tutsa 16 gb yer bile kalabilir.

Yakında böyle hdd diskleri görebiliriz.

3. Error!

Error! Yeni Üye

Sayfayı Paylaş