(Soru) xp mi hızlı vista mı

Konu, 'İşletim Sistemleri ve Diğer Yazılımlar' kısmında gloster tarafından paylaşıldı.

1. gloster

gloster Yeni Üye

arkadaşlar uzun zamandır vista kullanıyorum bilgisayarı aldığımda kendi lisanslı orjinal vistası yüklüydü recovery cd lerim var her neyse durduk yere xp yükledim sorunsuz güzel bir kurulum oldu (acer 5720) bu arada notebook.gen.tr ye teşekkürler çünkü hep buradan yardım aldım ama vista bilgisyarı xp ye göre biraz daha fazla yormasına rağmen özellikle intermette daha hızlı gibi geldi. bazen vistaya tekrar dönmeyi düşünüyorum bazende kalsın diyorum arkadaşlar bu konuda yardım ve görşlerinizi bekliyorum.

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

internet bağlantı hızı ile işletim sistemi arasında gözle ayırt edilebilecek bir bağlantı olduğunu düşünmüyorum açıkcası.

3. kuzi

kuzi Yeni Üye

Bende sana katılıyorum.

4. plazmax

plazmax Yeni Üye

98 ile 2000 ws de vardi oyle bir fark ama nt tabanli sonucta ikisde bende oyle bi fark oldugna katilmiyorum

5. enzo78

enzo78 Yeni Üye

ben hem vista hem xp yi farklı pclerde kullandım , vista sistemi xp sistemine karşı biraz yavaş çalışıyor , her zaman da xp daha hızlıdır , vista denen sistem görsellikten başka yaratıcılığı yok , en iyisi xp kullanmaya devam , İN XP OUT VİSTA [bravo]

6. gloster

gloster Yeni Üye

arkadaşlar acer 5720 kullanıyorum 2gb ram t7300 2.00 ghz işlemci xp yi kurdum temiz sorunsuz bir kurulum oldu bana kalırsa sistem performansı olarak xp daha hızlı gledi fazla bir fark yok ama intermet hızında vistaya su dökemez diyebilirm gerçekten netde vista daha hızlı gibi geldi sadece internet amaçlı bilgisayar kullanılan arkadaşlara vista da kalın derim bilmiyorum enazından genelleme yapmak istemiyorum ama benim pc de izlenimlerin böyle

7. kuzi

kuzi Yeni Üye

Vistada explorerın son sürümü var.Muhetemelen sen xpdeki exlorerı kullanıyorsundur.Ondan yawaş gelebilir.Ben doğrusu firefox kullanıyorum.Firefoxu dene belki fikrin değişir :idea:

8. gloster

gloster Yeni Üye

bu cihazsa xp yi çok denedim ma isteidiğim performansı bulamadım bu özelliklele uçması lazım dedim ama fazla bir fark olmadı ama masaüstü bir pc olsa vista hiç aklıma gelmez

9. the_grudge

the_grudge Yeni Üye

en hızlısı ki kesin olarak kullanıcıyı delirtmek için en hızlı vista dosya kopyalamada vista açılışta sp3 ile xp ama sp3 yüklemeden windows onarın öyle sp3 kurun yoksa xp yavaşlıyor... bmw callenge isimli oyunda vista daha iyi... ve wifi ağ bağlantı hızında vista daha hızlı...

10. gloster

gloster Yeni Üye

the_grudge arkadaşım galiba haklı; önceden sp3 ekli bir cd iel yükleme yapıyordum biraz kasılma oluyordu özellikle net de bu sefer sp2li cd ile kurulum yaptım daha sonra sp3ü ve daha sonra drv leri yükledim ve xp daha stabil ve seri çalışmaya başladı bu sefer vistaya dönmek aklıma gelmiyor, sanırım xp ile mutlu olmaya başladım :lol:

11. newbalance_83

newbalance_83 Yeni Üye

ben uzun zamandır xp taraftarıydım fakat şuan vista ultimate kullanıyorum ve xp'yi çoktan unuttum bile.
    hız konusunda ilk 10-15 günden sonra yani tüm güncellemeleri yaptıktan sonra sistem dahada hızlanıyor ,
    zaten xp devri bitiyor, bakınsana windows 7 bile yolda geliyor.
    ben şuna benzetiyorum işletim sistemlerini
    xp:tetris konsolu
    vista:playstation 2
    windows7: playstation 3
    :cool: :cool: :cool:

12. Error!

Error! Yeni Üye

halen xp kulanan varmı ya :D :p :? XP..XP..XP diyenler güzel bir sistemde güzelcene bir vista kullansın ondannn sonra XP..XP..XP desin :)

13. saka

saka Admin Yetkili Kişi

t9400, 4gb rm, 1gb 3650 harici ekran kartı ve 320gb hdd li bir notebookta vistaya sadece 15 gün tahammül edebildim.
    xp kurdum rahatladım :)

14. Error!

Error! Yeni Üye

abi senin sistem güzelmiş nedenki neyini gördün :) ben halen vista kullanıyorum hiç bir problem çıkartmadı ?? tek problem biraz biraz ısınıyo unuda notepal alarak çözdüm ortada sorun filan kalmadı :D sana ne yamuk naptı söle alalım aşağıya :)

15. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Office uygulamalarındaki hızını bile beğenemedim. Ayrıca xp ile aramda yılların verdiği bir birliktelik var :) Alışkanlıklar kolay bırakılmıyor.

16. Error!

Error! Yeni Üye

abi 2014 ekadar nap neyt xp den vaz geç :D 2014 den sonra xp ve office 2003 kullanılamaz hale gelcek microsoft amcam demiş ama onunda yolunu bulur hackerlar :D 2014 e kadar xpdevam diyosun sen:D

17. saka

saka Admin Yetkili Kişi

windows 7 iyi gibi. onu deneriz artık.

18. QUANTA

QUANTA Yeni Üye

XP kesinlikle daha hızlı ama öncelikle gerekli net ayarlarını yapmanız gerekiyor ve XP nin SP2 ve PRO olması şartı da var, gpedit.msc satırından girip istediğiniz ayarları yaptıktan sonra firefox veya google chrome yükleyin vista toz yutsun biraz.

Sayfayı Paylaş