Öne Çıkan Sony'den Playstation markalı 23.5 inç monitör

Konu, 'Bilgisayar ve Teknoloji Dünyasından Haberler' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

 1. saka

  saka Admin Yetkili Kişi

  sony_playstation_24_monitor.jpg

  Sony firması Las Vegas'daki E3 Fuarı'nda oyuncular için hazırladığı "PlayStation" markalı 23.5 inç ekran büyüklüğüne sahip 3D monitörünü duyurdu.

  PlayStation konsol sahibi kullanıcıların hedef kitle olarak belirlendiği bu monitör, 23.5-inç ekran boyutuna, 1920 x 1080 piksel Full HD çözünürlüğe sahip.

  Monitörde ayrıca VA panel, 16.7 milyon renk desteği, 176 derece yatay/dikey görüş açısı, 5000:1 Sabit kontrast oranı, 4ms tepki süresi gibi özellikler mevcut.

  Görüntü aktarımı için iki adet HDMI portuna sahip olan monitörü hem PlayStation hem de bilgisayara aynı anda bağlayabilir, kablo söküp takmakla uğraşmazsınız. Yaklaşık 6 kilo ağırlığındaki monitörde 3 watt gücünde iki hoparlör ve 5 Watt kapasiteli subwoofer'da bulunuyor.

  Sony PlayStation monitörün rakiplerinden farklı kılan en önemli özelliği çift oyuncu modu. Sony'nin özel bir teknolojisi sayesinde iki oyuncu eş zamanlı olarak oyun oynayabiliyor ve bu sırada özel 3D gözlükler ve uyumlu yazılımlar ile kendilerine ait tam ekran oyun görüntüsü görüyorlar.

  Kutu içeriğinde iki adet aktif shutter gözlük, HDMI kablosu ve PlayStation 3 için Resistance 3 oyunu bulunuyor.
  Fiyatına gelecek olursak Amerika'da dahi 499 dolar seviyesinde olması bekleniyor. Türkiye'de ki fiyatının yaklaşık 700 dolar seviyesinde olmasını bekleyebiliriz.
   

Sayfayı Paylaş