SONY VGN-SZ 650N driverları kuruyorum yine de görmüyor pc

Konu, 'Sony Vaio Notebook' kısmında badboymehmet tarafından paylaşıldı.

1. badboymehmet

badboymehmet Yeni Üye

selam arkadaşlar.elimde sony vaio VGN-SZ 650N laptop var.ilk başta vista kuruluydu,ben bunu xp ye çevirdim ve official sitesinden driverlari yüklememe rağmen kabul etmedi,sonra tekrar vista kurdum yine aynı şekilde official sitesinden vista driverlarini yükledim ama yine kabul etmiyor,yani kuruyorum ama aygıt yöneticisinde yine kurulmamış görünüyor.

yanlış indirdim diyeceğim ama isterseniz bir de siz bakın verdiğim linkten.

http://esupport.sony.com/US/perl/swu-li ... =VGNSZ650N

yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.teşekkürler.

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

hangi sürücü kurulmuyor?
    Aygıt yöneticisinde kaç tane kurulmayan aygıt var

3. badboymehmet

badboymehmet Yeni Üye

kardeşim aslında çoğunu hallettim.tekrar kurdum çoğu kuruldu ama yine 4 tane soru işareti var aygıt yöneticisinde.sırayla yazayım

Bilinmeyen Aygıt
    Büyük Depolama Birimi Denetleyicisi
    Modem Device on High Definition Audio Bus
    SM Bus Denetleyicisi

bir de IDE ATA/ATAPI Denetleyicisin de İkincil IDE kanalı modülünde ünlem işareti var.

benim anladığım kadarıyla card readerlar olmadı kardeşim.biliyorsan diğerlerini bana açıklar mısın.ben sana çalışan driverları sayayım.

Ses kartı,ekran kartı,wireless,ethernet,parmak izi okuyucu,web cam,bluetooth

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

soru işaretli olan aygıtlara sağ tık özellikler ayrıntılara girip çıkan kodu yazar mısınız.

5. badboymehmet

badboymehmet Yeni Üye

öncelikle ilgin için teşekkür ediyorum saka kardeşim.

hatayı 3'e indirdim.

?Bilinmeyen Aygıt : ACPI\IFX102\1
    ?Modem Device on High Definition Audio Bus : HDAUDIO\FUNC_02&VEN_14F1&DEV_2C06&SUBSYS_104D1700&REV_1000\4&18B62C36&0&102

kardeşim bir de IDE ATA/ATAPI denetleyiciler de Standart IDE/ESDI Sabit Disk Denetleyicisinde ünlem var onu anlayamadım,tekrar teşekkürler.

6. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Embedded Security Module driver
    ftp://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp34501-35000/sp34714.exe

Modem sürücüsü.

7. badboymehmet

badboymehmet Yeni Üye

saka kardeşim bu da olmadı.yani benim işletim sistemim xp,galiba bu verdigin vista.gerçi unpack ettiğim de xp de görünüyordu.yüklemeye çalışırken "This system does not belong to the HPQ family" error veriyo kurulum sona eriyor.bu arada modem dedigin 56 k modem için mi bu driver.yani wireless,ethernet,bluetooth calısıyor bu hangi modem acaba?

8. badboymehmet

badboymehmet Yeni Üye

Embedded Security Module driver

bu driver ne işe yarıyor kardeşim?

9. saka

saka Admin Yetkili Kişi

tpm driver vs birşey olmalı.

10. alicamlibel

alicamlibel Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar benimde sony vaio vgn sz650n model bilgisayarım var . amerikadan getirtmiştim. bende orjinal yazılımı vista profesionel bana bu cd nin recovery cd leri lazım hemde çok bana bir takım reocvery cd göndermeniz mümkünmüdür çok öenmli yardımlarını bekliyorum..

teşekkürler

Sayfayı Paylaş