SONY VAIO

Konu, 'Sony Vaio Notebook' kısmında hızırsah tarafından paylaşıldı.

1. hızırsah

hızırsah Yeni Üye

Sony vaio marka notebooklar ile ilgli herşeyi bu başlık içinde tartışabilirsiniz.

2. adf__

adf__ Yeni Üye

arkdaşlar niye sony genel bi başlık değil anlamadım :)

şimdi resimdeki laptopun aynısına (VGN-FZ18M)sahibim ve bi sorum var :(

benim pc almanca işletim sistemi yüklü ve xp yüklemek istiyorum ancak xp cdsi taktığımda harddiski tanımıyor. yanında herhangi bir cd verilmedi bir alan ayrılmış ve orada bütün driver ve işletim sistemi var (20gb) vistayıda türkçeye çevirmek için lisanslı bir başka vista daha almak lazımmış.

önerilerinizi paylaşırsanız sevinirim.. nasıl xp yükleyebileceğim konusunda..

3. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Sony vaio kullanan ve bizim sitemizde dolaşan çok fazla insan olmadığı için ana başlık değil. Daha önce acer da değildi ama soru ve cevaplar artınca anabaşlık yaptık.

Harddiski tanımamasının sebebi sata disk kullanmasından olabilir. Bu forumda notebook genel bölümünde çözümü var.

Sony Driver konusunda benim bilgim yok.

4. adf__

adf__ Yeni Üye

çok teşekkür ederim saka kardeşim dediğin bölümü gördüm okudum şimdi uyguluyorum. inş bir sorunla karşılaşmam. Allah senden razı olsun.. emeğin için teşekkür. ;)

sony vaio konusunda driver bulabilen arkdaşlar varmı ben buldum ama vista için sanırım. yoksa bilgisayarın c sürücüsünde driver isimli klasörde de var bütün hepsi. acaba xpde sorun çıkarırmı? :roll:

5. MrPerFormance

MrPerFormance Yeni Üye

Konu biraz eski olmasına rağmen böyle sorun yaşayan arkadaşlar olursa xp sp3 entegreli bir cd ile kurmayı denesinler.ben acer de böyle bir sorunlar karşılaşmamıştım.

Sayfayı Paylaş