Sony Vaio VPCF11M1E/H Ekran Kartı

Konu, 'Sony Vaio Notebook' kısmında Protoculture tarafından paylaşıldı.

1. Protoculture

Protoculture Yeni Üye

Herkese Merhaba

Arkadaşlar notebook'un üzerinde win7 home vardı.Ben xp pro kurdum yalnızca ekran kartı driver'ını yükleyemedim.

GeaForce gt 330M kendi sitesinden indirdiğim driver uymadı.

Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Kolay Gelsin

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Nvidianın sitesinden indirebilirsiniz.

3. deniz34

deniz34 Yeni Üye

Merhaba,
    Sizin notebookun Virtualization Technology (VT-x) özelliği var diğer adı ise sanal bilgisayar bende bu özelliği kullanıyorum benim sistemimde Windows 7 ultimate 64bit var ve XP Sp3 Pro var bu işlemcinin özelliği XP de orjinal lisanslı oluyor zaten microsoftun uygulaması microsoft bu özelliğe XP Mode olarak adını kullanıyor yalniz bu özellik Windows 7 Ultimate,Enterprise,Profesional işletim sistemlerinde çalışıyor ve işlemci olarakta Virtualization Technology (VT-x) özelliği destekleyen işlemcilerde çalışıyor benim işletim sistemi orjinali Windows 7 Home Premium 64 Bit ama XP Mode özelliğini desteklemediği için ben Windows 7 ultimate 64 Bit kurdum ve ayrıca XP Mode kurdum şimdi iki işletim birden kullanabiliyorum windows 7 nin desteklemediği donanım driverlerini ve yazılımları XP Mode kullanabiliyorum internetten windows 7 ultimate 64Bit Türkçe işletim sistemini bulabilirsiniz ayrıca biraz araştırma yaparsanız orjinal lisansınıda internetten bulabilirsiniz bu özelliği kullanmak için biostan Virtualization Technology (VT-x) desteğini enable yapmanız lazım ve microsoftun sitesinden Windows 7 XP Mode download yapmanız lazım indirdiğiniz XP Mode yazılımını kurmadan önce windows6.1-KB958559-x64.msu güncellemesini yüklemeniz lazım sonra XP Mode yüklüyorsunuz sonunda sisteminizde orjinal lisanslı windows 7 ve XP SP3 Pro işletim sistemine sahip oluyorsunuz

Microsoft Windows 7 XP Mode download yapacağınız adres

http://www.microsoft.com/windows/virtua ... nload.aspx

Not:Bu özellik Windows 7 Ultimate,Enterprise,Professional 32Bit ve 64Bit ayrıca işlemcinin Virtualization Technology (VT-x) özelliği olan sistemlerde çalışıyor

4. aparator

aparator Yeni Üye

Evet o teknoloji var ama hiç bir işe yaramaz.Normal XP altında makine gibi tıkır tıkır çalışan programlar o modda Sis32/64 diye bir ekran kartı tanımlıyor .Senin bi dünya para verip aldığın ekran kartını çöp yapıyor.VPCF115FM aldım ,bin pişmanım keşke 1 sene kadar daha bekleyip öyle alsaydım.Hem programlar Win7'ye adapte olur hemde fiyatı düşer.Eski 2.3 tek çekirdekli PC bile bunlardan daha hızlı ve verimli çalışıyor , en azından iş görüyor. Ne diyelim beklemeye devam.

Sayfayı Paylaş