sony vaio vpcf115fm freeze problemi

Konu, 'Sony Vaio Notebook' kısmında no13sony tarafından paylaşıldı.

1. no13sony

no13sony Yeni Üye

arkadaslar selam,

6haziran 2010 da amerikadan arkadasima sony vaio vpcf115fm serisi laptop ismarlamistim.

sony vaio ile ilk 3 ayimiz cok mutlu gecti; 3dsmax de renderlar photoshopta gorsellerde calismalar ve autocadde cizimler yaparken vaio tık demedi. ancak eylul ayı bası itibariyle makina renderdayken ya da gun icerisinde freeze e gecmeye basladi, freeze periyodu gittikce artmaya basladi ve su anda geldigi nokta (internette surf yaparken herhangi bir grafik programi kesinlikle acik degil) max 15dk ile 45dk arasi.isinma probleminden kaynaklandigini dusundugum icin external bir fanla calisiyorum zaten fakat pek birsey farketmedi.makinadaki cpu kullanimini inatla ve sabirla takip ettim cpu kullanimi 01% deyken misal dun yine dondu laptop
    turkiyedeki sony servisi aradim uluslararasi garantisi olmadigi icin de, biz bakariz ama tamirati yaptiktan sonra sadece ilk 3ay icin garanti veririz diyorlar, o da minimum 28*tl den basliyormus
    laptop icin uluslararasi bir garanti almadigim icin amerikaya mi göndermeliyim? ya da bu sorunu yasayan baska arkadaslar oldu mu? ne öneririrsimiz? gercekten yardımınıza ihtiyiacim var. software, hardware, update, bios,format ve bilimum herseyi ama herşeyi denedim.yardımcı olursaniz gercekten çok sevinirim.

şimdiden cok tesekkurler

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

3. no13sony

no13sony Yeni Üye

selamlar,

ilginiz icin cok tesekkur ederim.
    recovery, oncelikli basvurdugum yontemlerden biri idi, son care olarak formatladim ve fabrika ayarlarina geri döndürdüm bilgisayari, herhangi yazilimsal bir yenileme ya da makinayi temizleme bir işe yaramadi. amerikaya gondermek kolay degil ama sanki kesin cozum gibi geliyor. makinada uretimsel bir hata var ise sony telafi eder diye düsünüyorum en azindan. tabii amerkida nereye göndermeliyim onu bulmam gerekiyor öncelikle, zira sony mahallenizin sonycenterina yonlenin adli konusmayla sonlandirdi butun chatleri:/

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

kargo ile göndermeyin bence.
    hem notebooku kaybetme riskiniz olur, hemde gümrükte takılma riski olur.

Sayfayı Paylaş