Sony Vaio VPCEL2S1E WINDOWS 7 64BIT driver konusunda yardim

Konu, 'Sony Vaio Notebook' kısmında InnocencE tarafından paylaşıldı.

1. InnocencE

InnocencE Yeni Üye

Merhaba arkadaslar forumda aramasini yaptim ama bulamadigim icin bu konuyu acmayi gerek gordum umarim forum kurallari dahilinde acmisimdir yada acmayi becerebilmisimdir varsa bir hatamiz simdiden aff ola diyerekten sorunuma geciyorum

Benim sorunuma gelince ben isvicrede yasayan bir gurbetciyim bundan 3 gün önce isvicrede bir alis veris magzasindan bir adet sony vaio laptop aldim bu laptopu aldigim zaman bana yanindan 6/7 tane kadar dvd verdiler güncelleme oldukca bu dvdleri takacaksiniz dediler bende 2 gün bu sekilde kullandim ama güncelleme sirasinda sürekli hata aliyordum 1 saat kullanacagim laptopu bu güncellemeler yüzünden sikila mikila 3 saat kullaninca canima tak etti ve gidip windows 7 ultimate 64 bit aldim ve laptopu yeniden formatladim daha oncede acer aspire marka laptopuma format atarken tüm driverleri kendisi yükledigi icin bunda da öyle olacagini sanarak formata giristimki format sona erdiginde bir kac driveri ve ilk aldigimda üzerinde olan programlarin kurulmadigini gördüm bende hemen dogal olarak sony`nin sitesine gittim my sony kismindan üyeligimi yaptiktan sonra driveri ve programlari aradim ama bir türlü bulamadim bende google üzerinden arama yaparken http://esupport.sony.com/ sitesini buldum siteyi actigimda sitenin ortasinda fotograftada oldugu gibi[​IMG]
    enter model number kismina download secenegini sectikten sonra laptopun altindaki Model PCG-71C11M yazdigimda beni bu seferde beni ikinci resimdeki bu sayfaya yönlendirdi [​IMG]
    burada da bastan asaga baktigim zaman asil modelim olan VPCEL2S1E modelini goremedim acaba bu konuda bana yardimci olabilecek birileri varmi varsa simdiden tesekkürler..

Unutmadan

1.Resimde eksik olan driverler
    2.Resimde laptopun isletim sistemi ve donanimi hakkinda bilgiler var
    3.Olarakta sony nin sitesindeki Laptop modelim---> http://www.sony.com.tr/product/vn-e-series/vpcel2s1e
    4.Ve en sonda da laptopumun raporu
    Kod:
    Übersicht 
    --------------------------------------------------------------------------------

Computer:  
       Computertyp   ACPI x64-based PC  
       Betriebssystem   Microsoft Windows 7 Ultimate  
       OS Service Pack   [ TRIAL VERSION ]  
       Internet Explorer   8.0.7601.17514  
       DirectX   DirectX 11.0  
       Computername   AZAD-PC  
       Benutzername   Azad  
       Domainanmeldung   [ TRIAL VERSION ]  
       Datum / Uhrzeit   2011-12-09 / 20:11  

Motherboard:  
       CPU Typ   DualCore AMD E-450, 1646 MHz (16.5 x 100)  
       Motherboard Name   Sony VPCEL2S1E  
       Motherboard Chipsatz   AMD Hudson-1, AMD K14  
       Arbeitsspeicher   [ TRIAL VERSION ]  
       DIMM2: Nanya NT4GC64B8HD0NS-CG   [ TRIAL VERSION ]  
       BIOS Typ   Insyde (06/13/2011)  

Anzeige:  
       Grafikkarte   Standard-VGA-Grafikkarte (16 MB)  
       3D-Beschleuniger   AMD Radeon HD 6320 (Wrestler)  
       Monitor   LG Philips LP156WH4-TLA1 [15.6" LCD]  

Multimedia:  
       Soundkarte   ATI Radeon HDMI @ AMD K14 - High Definition Audio Controller  
       Soundkarte   Conexant Cx20590 @ ATI Hudson-1 FCH - High Definition Audio Controller  

Datenträger:  
       IDE Controller   Standard AHCI 1.0 Serieller-ATA-Controller  
       Festplatte   Hitachi HTS547550A9E384 ATA Device (500 GB, 5400 RPM, SATA-II)  
       Optisches Laufwerk   Optiarc DVD RW AD-7740H ATA Device  
       S.M.A.R.T. Festplatten-Status   OK  

Partitionen:  
       C: (NTFS)   [ TRIAL VERSION ]  
       D: (NTFS)   232.9 GB (232.8 GB frei)  
       Speicherkapazität   [ TRIAL VERSION ]  

Eingabegeräte:  
       Tastatur   Standardtastatur (PS/2)  
       Maus   PS/2-kompatible Maus  

Netzwerk:  
       Primäre IP-Adresse   [ TRIAL VERSION ]  
       Primäre MAC-Adresse   CC-AF-78-D0-12-F2  
       Netzwerkkarte   Bluetooth-Gerät (PAN)  

Peripheriegeräte:  
       Drucker   Fax  
       Drucker   Microsoft XPS Document Writer  
       USB1 Controller   ATI Hudson-1 FCH - OHCI USB Controller  
       USB1 Controller   ATI Hudson-1 FCH - OHCI USB Controller  
       USB2 Controller   ATI Hudson-1 FCH - EHCI USB 2.0 Controller  
       USB2 Controller   ATI Hudson-1 FCH - EHCI USB 2.0 Controller  
       USB-Geräte   Generic Bluetooth Adapter  
       USB-Geräte   Sony Visual Communication Camera  
       USB-Geräte   USB-Verbundgerät  
       Akku   Microsoft ACPI-konforme Kontrollmethodenakku  
       Akku   Microsoft Composite Battery  
       Akku   Microsoft-Netzteil  

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

3. InnocencE

InnocencE Yeni Üye

öncelikle ilgi ve alakandan dolayi tessekür ederim saka hocam ki benim laptopun serisi VPCEL2S1E/W serisiymis laptopu aldigim yere danistim yani zorda olsa kendimizi ifade edebildik de benim size sormak istedigim baska bir sorum var ben simdi bu laptopu aldigimda 64 bit diyordu ben bu laptopa 64 bit degilde 32 bitlik bir windows 7 ultimate kursam nasil bir performans alirim cunku benim daha onceki laptopum acer aspire serisi ve üzerinde 32 bitlik bir ultimate vardi ve suanda bu laptopumdan daha fazla performans aliyordum yani soyleki sayfalar daha cabuk aciliyordu yada her hangi bir video sitesinde ayni anda birden fazla video acabiliyordum simdi bu laptopumda youtubede video izlerken bir baska videoya gözüm carpinca onu kapatmadan öteki videoyu aciyorum internet exporer hata veriyor yada cok gec aciliyor ki laptopun acilma süresinden hic bahsetmek dahi istemiyorum hele bide ben daha bu laptopda oyun oynamayi dusunuyorum neyse sözün özü yukarida actigim konuda zaten laptopun özellikleri mevcut bu mevcut özelliklerde 32 bit kurmam faydali olurmu yoksa 64 bitlik windows ultimate ile devam edeyimmi sizin bu konudaki tavsiyeniz nedir?? simdiden tesekkürler..

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

32bir kurarsanız belki sürücü sıkıntısı yaşayabilirsiniz. Birde raminiz 3gb den fazla görülmez.
    Bunlar dert değil diyorsanız kullanın bence.

Sayfayı Paylaş