Sony Vaio VPCEB1J1E Sorun

Konu, 'Sony Vaio Notebook' kısmında omerutd10 tarafından paylaşıldı.

1. omerutd10

omerutd10 Yeni Üye

Merhaba arkadaslar Sony Vaio VPCEB1J1E marka laptopa sahibim..win7 kurulu ve ben winxp ye cevırmek ıstıyorum bılgısayarımı forumda arastırdım xp cevırme konularına baktım herseyı yaptım sata desteklı cd olusturdum hazır olan cd ler ıle denedım ne yaptıysam olmadı format atarken mavi ekran hatası verıyor...bios ayarlarına baktım sata ahci bölümünü degistireyim disabled yapip deneyeyim dedim ama biosta oyle bir alan yok...ne yapmam gerekli yardimci olursanız cok memnun olurum..ne yapmam gerekli arkadaslar..

2. deniz34

deniz34 Yeni Üye

Leptopun işlemcisi Vt özelliği varsa windows 7 ultimate kur içinde orjinal XP Mode özelliğini kullanırsın bir leptopta iki adet lisanslı işletim sistemi kullanabilirsin

3. deniz34

deniz34 Yeni Üye

Senin leptoptaki işlemcinin Intel® Virtualization Technology (VT-x) özelliği yok XP Mode özelliğini kullanamazsın
    Sen saf temiz bir XP Sp3 pro Cd ne Nlite programı ile sata driver entegre yapacaksın ve sorunsuzca xp kurabilirsin ama senin işletim sistemi windows 7 Xp driverları varmı ilk önce onu araştır yoksa uğraşma 3.parti yazılım kullanırsan sanal pc ozaman xp sorunsuzca kullanabilirsin

Sayfayı Paylaş