Sony Vaio VGN-Z51WG/B

Konu, 'Sony Vaio Notebook' kısmında cahillgazep tarafından paylaşıldı.

 1. cahillgazep

  cahillgazep Yeni Üye

  Sony Vaio VGN-Z51WG/B
  Notebook Özellikleri
  Notebook: Sony Vaio VGN-Z51WG/B (Vaio VGN-Z Seri)
  İşlemci: Intel Core 2 Duo P9700
  Grafik kartı: Intel Graphics Media Accelerator (GMA) 4500MHD
  Görüntü: 13.1 inç, 16:9, 1600x900 piksel, parlak: evet
  Ağırlık: 1.5kg

  Bağlantılar:
  Sony anasayfa
  Sony notebook kısmı
  Ortalama Puan: 90% - çok iyi
  Ortalama 2 puan 2 (incelemeden)
  fiyat: 83%, performans: 100%, özellikler: 100%, görüntü: - % mobilite: - %, işcilik: - %, ergonomi: - %, emilim: - %
  İnceleme Yapılan Cihaz: Sony Vaio VGN-Z51WG/B
  Yabancı İncelemeler
  80% Sony Vaio VGN-Z51WG/B review

  The top notch Sony Vaio Z series is trying to make its way as the go-to laptop for busy business bods and media junkies. But can this slimline Vaio win us over and convince us to ditch our 13-inch MacBook Pro? Read our Sony Vaio VGN-Z51WG/B review and we’ll reveal all. The closest a PC laptop gets to matching a MacBook Pro.
  Tek İnceleme, online bulunabilirlik, Orta, Tarih: 01/20/2010
  Puanlama: Total Puan: 80%
  100% Sony VAIO VGN-Z51WG/B

  The Sony VAIO VGN-Z51WG/B is the latest update to a range that's currently under threat in the catwalk stakes from Dell's gorgeous Adamo. But anyone familiar with the Z-series will be glad to hear that, physically, Sony hasn't changed a thing. It mightn't boast the wow factor it once had, what with the seemingly never-ending slew of slimline competitors, but it's still impressive to behold. Light yet powerful, gorgeous yet practical, it's the best all-round ultraportable Sony has produced.
  Tek İnceleme, online bulunabilirlik, Orta, Tarih: 10/20/2009
  Puanlama: Total Puan: 100% fiyat: 83% performans: 100% özellikler: 100%
  Yorum
  Intel Graphics Media Accelerator (GMA) 4500MHD: GM45 çipsetine (Montevina) kurulmuş, onboard (paylaşımlı) grafik kartı. 2 adet daha fazla shadera sahip olması ve daha yüksek saat hızından ötürü GMA X3100 den oldukça hızlı. Yinede oyuncular için (DirectX 10 oyunları oynanamaz, oynansa bile çok düşük detaylarda) önerilebilir olduğu söylenemez. Dahili video işlemcisi, düşük hızlı işlemcilere HD video decode (AVC/VC-2/MPEG2) işlemleri sırasında yardımcı olarak Blu-Ray medyaların akıcı şekilde oynatılmasını sağlıyor.
  Oyun oynamak isteyen kullanıcılar için en son seçenek. Yeni oyunlar bu kartlarda çalışacaktır, ama sadece düşük detaylar ve orta çözünürlükte.
  Intel Core 2 Duo: Daha fazla tüketime ihtiyaç duymayan ve daha uzun aktarım hatlarına sahip Core Duo ve Core Solo işlemcilerin yeni nesli. Core Duo dizanynına ek olarak 4. bir decoder, güçlendirilmiş SSE unitesi ve ek Aritmetik mantık ünitesi ( ALU ) mevcut.

  Core 2 Duo Laptop işlemcileri masa üstü işlemcilerle benzer. Sadece daha düşük voltaj ile çalışmakta (0.95 Volt - 1188 Volt) ve daha düşük frontside bus saat hızına sahip (1066 MHz karşı 667 MHz). Aynı hıza sahip olsalarda laptop Core 2 Duo işlemcileri masa üstü versiyonlarına oranla daha düşük frontside bus ve yavaş hard disklerinden ötürü 20 - 25% daha yavaş.
  13.1": Bu format subnotebooklar için en büyük ve en sık karşılaşılan ekran boyutu. Avantajı ise subnotebookun küçük tutulup kolayca taşınabilmesi. Dahası küçük boyutlar daha az enerjiye ihtiyaç duydukları için batarya ömrü uzamakta ve dolayısıyla mobilitede artmakta. Dezavantajı ise yazıları okumak gözler için yorucu olabilmekte. Yüksek çözünürlükler ise pek kullanılamamakta.
  >> Görüntünün ne kadar iyi olduğunu görmek için
  1.5 kg: Bu sub-notebook ortalama notebook ağırlıklarının altında ve subnotebooklar için orta ağırlık sınıfının temelini oluşturmakta. 11 inçlik ekran boyutu bu ağırlık sınıfı için uygun.
  Piyasadaki Sony Vaio VGN-Z51WG/B modellerinin fiyatlarını görmek için www.idealfiyat.com.tr ye göz atabilirsiniz.

  Sony Vaio VGN-Z51WG/B Sony Vaio VGN-Z51WG/B Sony Vaio VGN-Z51WG/B Sony Vaio VGN-Z51WG/B Sony Vaio VGN-Z51WG/B
   

Sayfayı Paylaş