Sony Vaio Vgn-SR190PFB

Konu, 'Sony Vaio Notebook' kısmında ruhsuz_guzel tarafından paylaşıldı.

1. ruhsuz_guzel

ruhsuz_guzel Yeni Üye

Merhabalar ben sony vaio vgn-sr190pfb modelinin xp driverlarını aramakatayım....Aslında aldığımda xp yüklü idi....Ama arka palanda sony nin çok programı çalışıyordu onları kapatmakla uğraşmak yerine format attım ama bir çok driverı kuramadım...Sitelere baktığımda zaten bu model sr190 diye geçiyor ama bunun bir çok driverı olmadı yardımcı olursanız sevinirim...özellikle fingerprint sensor olayıda çok önemli....Şimdiden teşekkürler ve kolay gelsin....

Kod:
    Bilgisayar:
          Bilgisayar Türü                                   ACPI Çok işlemcili Bilgisayar  (Mobile)
          İşletim Sistemi                                   Microsoft Windows XP Professional
          OS Servis Paketi                                  [ TRIAL VERSION ]
          Internet Explorer                                 6.0.2900.5512
          DirectX                                           4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)
          Bilgisayar Adı                                    DEEPOCEAN
          Kullanıcı Adı                                     Administrator
          Oturum Etki Alanı                                 [ TRIAL VERSION ]
          Tarih / Saat                                      2009-09-18 / 01:47

Anakart:
          CPU Türü                                          Mobile DualCore Intel Core 2 Duo T9400, 1600 MHz (6 x 267)
          Anakart Adı                                       Sony VGN-SR190P
          Anakart Çipseti                                   Intel Cantiga PM45
          Sistem Belleği                                    [ TRIAL VERSION ]
          BIOS Türü                                         AMI (04/25/08)
          İletişim (COM ve LPT)                             Bluetooth Communications Port (COM4)

Görüntü Birimi:
          Görüntü Bağdaştırıcısı                            ATI Mobility Radeon HD 3400 Series  (256 MB)
          Görüntü Bağdaştırıcısı                            ATI Mobility Radeon HD 3400 Series  (256 MB)
          3D-Hızlandırıcı                                   ATI Mobility Radeon HD 3450/3470 (M82)
          Monitör                                           Tak ve Kullan Monitör

Çokluortam:
          Ses Bağdaştırıcı                                  Realtek ALC262 @ Intel 82801IB ICH9 - High Definition Audio Controller [A-3]

Depolama :
          IDE denetleyici                                   Intel(R) ICH9M-E/M SATA AHCI Controller
          IDE denetleyici                                   Ricoh Memory Stick Host Controller
          Disk Sürücüsü                                     Ricoh Memory Stick Disk Device
          Disk Sürücüsü                                     SanDisk Cruzer USB Device  (14 GB, USB)
          Disk Sürücüsü                                     ST9250421AS  (250 GB, 7200 RPM, SATA-II)
          Optik Sürücü                                      Optiarc DVD RW AD-7910S
          SMART Sabit Disk Durumu                           OK

Bölümler:
          C: (NTFS)                                         [ TRIAL VERSION ]
          D: (NTFS)                                         143471 MB (143328 MB boş)
          Toplam Boyut                                      [ TRIAL VERSION ]

Giriş:
          Klavye                                            Standard 101/102 Tuşlu ya da Microsoft Natural PS/2 Klavye
          Fare                                              HID uyumlu fare
          Fare                                              PS/2 Uyumlu Fare

Ağ:
          Birincil IP Adresi                                [ TRIAL VERSION ]
          Birincil MAC Adresi                               00-16-EA-5C-11-D0
          Ağ Bağdaştırıcısı                                 Bluetooth LAN Access Server Driver - Paket Zamanlayıcısı Mini Bağlantı Noktası
          Ağ Bağdaştırıcısı                                 Intel(R) Wireless WiFi Link 5100  (192. [ TRIAL VERSION ])
          Ağ Bağdaştırıcısı                                 Marvell Yukon 88E8040 PCI-E Fast Ethernet Controller
          Ağ Bağdaştırıcısı                                 Microsoft TV/Video Bağlantısı  (0.1. [ TRIAL VERSION ])
          Modem                                             HDAUDIO SoftV92 Data Fax Modem with SmartCP

Çevre Birimleri:
          FireWire denetleyici                              Ricoh RL5C832 IEEE1394 Controller (PHY: Ricoh RL5C832)
          USB1 denetleyici                                  Intel 82801IB ICH9 - USB Universal Host Controller [A-3]
          USB1 denetleyici                                  Intel 82801IB ICH9 - USB Universal Host Controller [A-3]
          USB2 denetleyici                                  Intel 82801IB ICH9 - USB2 Enhanced Host Controller [A-3]
          USB2 denetleyici                                  Intel 82801IB ICH9 - USB2 Enhanced Host Controller [A-3]
          USB-Aygıt                                         ALPS-UGPZ9-BCM2046
          USB-Aygıt                                         Fingerprint Sensor
          USB-Aygıt                                         Sony Visual Communication Camera
          USB-Aygıt                                         USB İnsan Arayüz Aygıtları
          USB-Aygıt                                         USB Yığın Depolama Aygıtı
          Akü                                               Microsoft AC Bağdaştırıcısı
          Akü                                               Microsoft ACPI Uyumlu Denetim Yöntemi Pili

DMI:
          DMI BIOS Sağlayıcısı                              American Megatrends Inc.
          DMI BIOS Sürümü                                   R0280Y1
          DMI Sistem Üreticisi                              Sony Corporation
          DMI Sistem Ürün Adı                               VGN-SR190P
          DMI Sistem Sürümü                                 R5553378
          DMI Sistem Seri Numarası                          [ TRIAL VERSION ]
          DMI Sistem UUID                                   [ TRIAL VERSION ]
          DMI Anakart Üreticisi                             Sony Corporation
          DMI Anakart Ürün Adı                              VAIO
          DMI Anakart Sürümü                                N/A
          DMI Anakart Seri Numarası                         [ TRIAL VERSION ]
          DMI Kasa Üretiçisi                                Sony Corporation
          DMI Kasa Sürümü                                   N/A
          DMI Kasa Seri Numarası                            [ TRIAL VERSION ]
          DMI Kasa Fiyat Etiketi                            [ TRIAL VERSION ]
          DMI Kasa Türü                                     Notebook

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Donanım raporunuz tam değil. Bazı sürücüleri kendim ekledim. Sorun çıkan olursa tekrar yazın.

Sony Vaio Vgn-SR190 notebooklara windows xp kurulumu ve xp drivers

Xp kurulumuna başlamadan önce;
    1. Sata diskleri tanıyabilen bir windows xp cd si yapın, ( Nasıl yapılır?)
    2. Windows xp Service pack 2'yi buradan indirin.
    3. Aşağıdaki sürücüleri indirin.
    4. Eğer vista ve xp yi aynı anda kullanmak istiyorsanız burayı okuyun.
    5. Bilgisayarınızın ilk olarak cd den açılması için bios ayarlarını yapın.
    6. Eğer hayatınızda ilk defa windows kuruyorsanız ya da windows nasıl kurulur bilmiyorsanız burayı okuyun.

Kurulum adımları;
    • Sata driverları olan xp cd si ile kurulumu yapın.
    • Windows xp Service pack 2 'yi kurun.
    • Aşağıdaki sürücüleri SIRASIYLA kurun.

Sürücüler:
    Lütfen sürücüleri sırasıyla ve anlattığımız şekilde kurunuz.
    1. Anakart Sürücüsü : Intel chipset driver'ını kurun ve bilgisayarı mutlaka yeniden başlatın.
    2. Ati Ekran Kartı Sürücüsü: Ati vga driver for windows xp sürücüsünü kurunuz. sorun yaşarsanız şu yazıda anlatılanları yapın.
    3. Ses yaması : .Windows XP SP2 için Microsoft UAA bus driver
    4. Ses kartı sürücüsü : Realtek audio driver'ını indirin. Kurulumun nasıl yapılacağı açılan sayfada yazıyor.
    5. Kart okuyucu sürücüsü: Ricoh card reader driver
    6. Marvell Yukon ethernet kartı sürücüsü : Marvell Yukon ethernet kartı sürücüsü
    7. Modem Sürücüsü: Sony vaio modem driver'ı indirin ve kurun.
    8. Touchpad Sürücüsü: Alps Touchpad driver
    9. Broadcom Bluetooth driver: Broadcom bluetooth driver, yedek link
    10. Kablosuz ethernet sürücüsü: Intel wireless ethernet driver.

3. ruhsuz_guzel

ruhsuz_guzel Yeni Üye

Merhabalar öncelikle teşekkür ederim ilginiz için....Yalnız kuruluma geçmeden önce birşey sormak istiyorum...Ben Service pack 3 entegreli bir cd den kurulum yapacağım sizin 3. sırada vermiş olduğunuz ses yamasını kurmam gerekirmi aceba çünkü servis pack 2 ile alakalı sanırım o...Yoksa bende yanılmış olabilirim....

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Sp3 ile ses kartını kurarken sorun yaşayabilirsiniz.

5. ruhsuz_guzel

ruhsuz_guzel Yeni Üye

İki adet sorun haricinde bir sıkıntım kalmadı...
    1.Bilinmeyen Aygıt: Sanırım o kamera çünkü kamerayı göremiyorum
    2.FingerPrinstSensor:parmak izi okuma sorunu buda sanırım....

6. ruhsuz_guzel

ruhsuz_guzel Yeni Üye

FingerPrintSensor işinide hallettim....Güncellemeler yaptıktan sonra kamera otamatik kendini buldu...Buda ilginç geldi bana ...!!!Çünkü çok driver denedim olmamıştı.....Ama bilinmeyen aygıt gitmedi aceba nedir? çünkü herşey bitmiş gibi gözüküyordu....Bütün driverları kurdum ama tek aksak o kaldı...Sizce ne olabilir...?

7. ruhsuz_guzel

ruhsuz_guzel Yeni Üye

Bilinmeyen aygıta baktığım zaman şu yazıyor Intel(R) ICH9M LPC Interface Controller - 2919 üstünde Bunun nasıl halledeceğime yardımcı olursanız sorun çözülecek sanırım....

8. saka

saka Admin Yetkili Kişi

o aygıta sağ tık özellikler ayrıntılara girin. çıkan kodu yazın bakalım.

9. ruhsuz_guzel

ruhsuz_guzel Yeni Üye

Teşekkürler o kunuyuda hallettim....Sağolun varolun yardımlarınız için... [flowers] Sorun kalmadı...

Sayfayı Paylaş